Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē plāno atvērt biznesa inkubatoru 17

Tuvāko mēnešu laikā Gulbenē plāno atvērt biznesa inkubatoru, šādā veidā nodrošinot atbalstu uzņēmējdarbības uzsācējiem, informē Nacionālās informācijas aģentūra Leta.

Aģentūra pašvaldībā noskaidroja, ka inkubatoru atvērs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" laikā.

"Mēs esam viena no tām veiksmīgajām pašvaldībām, kurā būs biznesa inkubators. Agrāk šeit bija Valmieras biznesa un inovāciju inkubatora filiāle, kura ar laiku savu darbību pārtrauca, taču tagad tiks atvērts neatkarīgs biznesa inkubators. Tā sākotnējais darbības termiņš būs pieci gadi, pēc kura LIAA veiks inkubatora darbības izvērtējumu. Esam vienojošies ar Gulbenes novada jauniešu centriem, ka tiks apzināti iespējamie kandidāti, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību un kuriem ir nepieciešams atbalsts. Procesā ir arī jautājums par inkubatora atrašanās vietu. Iespējams, ka telpas būs pilsētas centrā - Ābeļu ielā 8. Tuvākajā laikā sadarbībā ar LIAA plānojam izsludināt pretendentu pieteikšanos uz biznesa inkubatora vadītāja amata vakanci," informēja Gulbenes novada domes priekšsēdētāja palīdze-konsultante Liāna Jansone.

Biznesa inkubatora galvenais uzdevums ir radīt sekmīgus jaunus uzņēmumus, kas, atstājot biznesa inkubatoru, būtu finansiāli un ekonomiski patstāvīgi. Biznesa inkubācijas atbalsts ir process, kurā LIAA darbinieks strādā ar inkubācijas atbalsta pretendentiem un saņēmējiem atvērta tipa darba vietās, kā arī tiek rīkoti citi dažādi inkubācijas pasākumi.

Biznesa inkubācijas atbalsta vienības plānots izveidot nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centros un pašvaldībās, kuras ir izteikušas vēlmi aktivizēt uzņēmējdarbību un ir ekonomisks pamatojums šādas vienības izveidei.

Šobrīd izstrādes procesā ir Ministru kabineta noteikumi, kas regulēs biznesa inkubatoru darbību.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

...................

Kam Gulbenei biznesa inkubators, te tā neka nav, kādus jaunus uzņēmumus, visi aizbraukusi jaunieši , atkal pēc rakstīta medus pods pašvaldībam un regionam?????????????????

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 11:10

Čīkstuļiem- pīkstuļiem

Nečīksti, tev no tā sliktāk nebūs, ka te atvērs inkubatoru. Vismaz kāda jauna darba vieta un noteikti arī kādam izdosies savu biznesa ideju īstenot!

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 11:33

Lasītāja

Tas ir, varētu teikt,analogs pirms daudziem gadiem, ko organizēja NVA, bet cik tad tagad to jauno uzņēmēju ir palicis.Citi noturējās tos divus gadus, citi bankrotēja agrāk. Varu vēlēt, lai rodas jaunas darba vietas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 11:41

Zive

Ilga darbība nav paredzama. Atbalsts ir vajadzīgs esošajiem, kuri ķepurojas un turas ar grūtībām. Janajiem mazpilsētas tirgū ar šodienas ekonomisko situāciju ir neiespējami pastāvēt, kur nu vēl attīstīties. Protams, ka būtu labi, bet tas nav reāli! Vai kāds ir papētījis statistiskos rādītājus, cik pēdējo gadu laikā ir izveidoti jauni uzņēmumi un, cik ilga ir bijusi pastāvēšana? Domāju, ka reālie dati būtu visai drūmi!

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 11:43

Skats

Ja neredz tālāk par mazpilsētas tirgu, tad jau, protams, bizness var nesanākt. Bet mūsdienu tehnoloģiju laikmetā atrašanās vietai gan nevajadzētu būt noteicošai visās sfērās. Mazumtidzniecībā te gan nav jēgas jauniem kaut ko bīdīt.
Bet kāpēc atbalsts tikai jauniešiem? Arī pirmspensijas vecuma cilvēki nevienmēr grib pārtikt tikai no pabalstiem , vai arī turēties pie esošās darbavietas ar zāļu un bezkaunības palīdzību.

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 14:13

!!!

Vajag tikai nopietni gribēt strādāt un būs labi. Nevar atvērt veikalu un gaidīt brīnumus,visa peļņa gadiem ir jāiegulda attīstībā un tikai pēc tam varēs atļauties kaut ko sev !!!

pirms 4 gadiem, 2016.01.14 17:45

Xxx

Tikai jauns krēsls , nejau uzņēmējam labums

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 13:54

zummm

Pag, pag, visu laiku vai tad nebija Gulbenes novada domes priekšsēdētāja palīdze?... bet tagad jau konsultante? :D

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 14:02

To Skats

PRECĪZI! Var tikai apbrīnot tos gulbeniešus, kas čīkst un pīkst, ka Gulbenē nekā nav, bet tad, kad dome grib, lai BŪTU, atkal nav labi! Ir jādomā ne tikai novada tirgus mērogā, bet plašāk, eksportam (atrodot nišu). Litenē kaut ko domāja galdniecībss nozarē, gan nezinu, cik tālu ir tikts, savā sulā vāroties. Valmierā, piemēram, tajā pašā nozarē kāds uzņēmējs saskatīja nišu un sāka importam Skandināvijas tirgum ražot eko bērza koka gultiņas bērniem. Lai šodien dibinātu veiksmīgu uzņēmumu, pirmkārt ir jādomā inovatīvi. Šāds centrs Gulbenē noteikti ir nepieciešams!

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 15:35

Lasītāja

Konkrēti par Valmieru- uzņēmējs savu darbību galdniecībā veic jau daudzus gadus,Latvijā nebija precei noieta un meklēja citas iespējas.

pirms 4 gadiem, 2016.01.13 21:42

Kukuuu

Nevajag! Neko nevar inkubēt ja nemāk elementāras lietas sakãrtot nekāds uzņēm.nesanāks

pirms 4 gadiem, 2016.01.14 14:27

ķiliķili

A kur ta palika tas bijušais inkubators?Konkurs bija kā uz prezidenta krēslu!Kur tad palika?

pirms 4 gadiem, 2016.01.14 15:09

...

Lieka un nevajadzīga struktūrvienība.Ja nav talanta iedzimta un loģiskās domāšanas,nekas to neiedos.

pirms 4 gadiem, 2016.01.14 16:14

es

Jau mēgināja,neattaisnojās pūliņi.Ko tur atkal ņemties.

pirms 4 gadiem, 2016.01.15 19:57

T6X

Čikst un pīkst tikai tie kam savs biznes jo tiem kam alga no valsts maka nekadu problemu tikai veiksmes stasts-pustdienu partraukumi, atvaļinajums, svētku dienas brīvas, apdrošinašana no valsts, apmaksatas slimības lapas, komandējumi, apmasati.mob. telef.auto degviela un remonti, siltums un gaisma cik vajag. parēkinit cik izmaksa tas uzņemējam . Lielāks labums bus ja tas ,kurš citus grib mācīt pats atver pelnošu uzņ. un maksa algas saviem darbiniekiem virs minimalās

pirms 4 gadiem, 2016.01.16 09:47

:)

Tiešām veiksmīgi uzņēmēji ne čīkst, ne pīkst, bet priecājas par to, ka dzīve izdevusies:)

pirms 4 gadiem, 2016.01.16 17:11

Inkubējamais

Tak viens biznesa inkubators Gulbenē jau bija, liekas Valmieras biznesa inkubatora Gulbenes nodaļa. Te kontakti: http://www.vbii.lv/lv/kontakti
Vai tad ar to pa maz, vajag vēl vienu?

pirms 4 gadiem, 2016.01.22 17:19

Vietējās ziņas