Gulbenē pusaudži izklaidējas ar paštaisītiem spridzekļiem 13

Pilsētā reizēm ir dzirdami skaļi sprādzieni. Izrādās, ka tā izklaidējas pusaudži, kuri spridzina paštaisītus spridzekļus, tā apdraudot savu un apkārtējo veselību, kā arī iedzīvotāju mieru.
Iedzīvotāji stāsta, ka iecienīta vieta, kur tiek gatavoti paštaisītie spridzekļi, ir biedrības “Gulces gēns” teritorija Blaumaņa ielā. Par to pārliecinājās arī “Dzirkstele”, pavisam nejauši sastopot pēc stundām skolā tur sanākušos pusaudžus, kuriem līdzi bija spēcīgs līdzeklis “Kurmis”, kas paredzēts aizsērējumu novēršanai kanalizācijas caurulēs. “Jaunie ķīmiķi” šo šķidrumu ielej plastmasas pudelē un pievieno tam, visticamāk, folijas bumbiņas. Tad pudeli sakrata, tā sāk pūsties, pusaudži to met prom un paši mūk.  Blīkšķis, kāds notiek šīs reakcijas rezultātā, noteikti ir dzirdams pat otrā pilsētas galā.

Sīkais huligānisms
Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards “Dzirkstelei” norāda, ka tas ir sīkais huligānisms. Līdz šim pašvaldības policijai nav bijis informācijas par to, ka pilsētā pusaudži spridzina paštaisītus spridzekļus. Viņš atminas, ka pirms dažiem gadiem šāds gadījums noticis kādā kāpņu telpā. Viņš sola, ka turpmāk pašvaldības policija apsekos šo teritoriju cītīgāk.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne uzsver, ka tas ir ļoti bīstami un tam var būt nopietnas, pat letālas sekas, var gūt traumas. Valsts policija atgādina, ka par sevi jārūpējas un arī vecākiem jāpārrunā ar savām atvasēm, cik tas ir bīstami. “Šobrīd Valsts policijas rīcībā nav šādas informācijas un arī iesniegumi par šāda veida pārkāpumiem nav saņemti,” saka Z.Vaskāne.

Pudele var iet kā raķete
Bijušais Lejasciema vidusskolas ķīmijas skolotājs Jānis Lapsa “Dzirkstelei” uzsver, ka šāda “izklaide” var bēdīgi beigties. “Tas ir bīstami! Nevar arī zināt, kādās devās viņi to visu sajauc, cik pilnu piepilda pudeli, ko īsti ber klāt “Kurmim” un cik paši tuvu atrodas tajā mirklī, kad pudele sprāgst. Tas tiešām var beigties dažādi, jo nevar zināt, uz kuru pusi pudeles saturs izšļakstīsies. Ja garām iet mazi bērni vai māmiņa ar zīdaini ratos un šķidrums, pudelei sprāgstot, iešļakstās acīs, tas var radīt ļoti nopietnus bojājumus,” skaidro J.Lapsa.
Viņš uzsver, ka tas nav labākais veids, kā izklaidēties, un uzskata, ka vecākiem un klašu audzinātājiem jārunā par šīm lietām un attiecīgajā vecumā arī saprotami jāizskaidro paštaisīto spridzekļu bīstamība. “Arī pašiem tas var beigties dažādi. Pudele var iet arī kā raķete,” saka J.Lapsa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Es

Pats labākais, ka arī mednieki saviem bērniem dod spridzekļus, kurus izdala skolā citiem skolēniem, uzskatot, ka tas ir tikai tāds sīkums, vārdā neminēšu, bet Gulbenē labi zināms cilvēks. Žēl tikai, ka sekas apzināsies paši pieaugušie tikai tad, kad kāds bērns jau būs palicis bez rokām.......

pirms gada, 2020.02.07 17:22

!!!

Tak sauc vārdā, lai visi zin savus varoņus!

pirms gada, 2020.02.08 04:17

Jana

Man liekas ka ir nojausma par ko iet runa, iespējams ka uzvārds sākas ar V burtu

pirms gada, 2020.02.08 20:54

Binnija

Paldies par publicēto spridzekļa “recepti”. Tagad, kad tā pieejama jebkuram, uzskatu, ka spridzināšana mazināsies!

pirms gada, 2020.02.08 08:08

Oma

Sodit vajaga pēc bargaka likuma pants,Jo talak ,Jo trakak,kur video cameras Gul,izslegtas,vardu sakot bezpridels.

pirms gada, 2020.02.08 12:32

!!!

Atraut ar siksnu pa pliku pakaļu, tad nākošreiz padomās!

pirms gada, 2020.02.08 17:36

GtxGulbene

Visam jāiziet cauri. Paši bērnībā karbītu pudelē bērām uz spridzinājām!

pirms gada, 2020.02.08 17:36

!!!

Jā darijām, bet ne pilsētā.

pirms gada, 2020.02.08 17:39

M&M

Sen jau zināju ka tā var uztaisīt pamatīgu blīkšķi. Pats vienreiz pamēģināju un pietieka. Bet tas tiesa, blīkšķi var labi dzirdēt.

pirms gada, 2020.02.09 08:46

Mamina

Lai berni spelejas ar spridzekliemkautkas viniem ir jadara.

pirms gada, 2020.02.10 06:39

Es

Es pats ari skola spridzinaju karbitus pudele viss ir jaizbauda kamer esi berns.

pirms gada, 2020.02.12 12:22

Vietējās ziņas