Gulbenē runās par problēmām, kas apdraud gados vecāku cilvēku nodarbinātību 3

Gulbenes novada domes zālē 8.decembrī no pulksten 10.00 līdz 14.00 notiks seminārs "Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam", kurā spriedīs par gados vecāku cilvēku nodarbinātības risinājumiem, informē aģentūra LETA.

Semināra koordinatore Linda Uzkalne stāsta, ka pasākumā tiks apspriesti riski zaudēt darbu un nokļūt ilgstošo bezdarbnieku rindās nodarbinātajiem vecumā no 50 līdz 64 gadiem, kas ir gandrīz trešdaļa Latvijā nodarbināto. Piebilstams, ka šai grupai ir problēmas ar mūsdienu prasībām atbilstošām iemaņām un izglītību, kā arī palielinās ar veselību saistītie riski.

"Semināra darba kārtība tika iedalīta trīs galvenajās tematiskajās daļās, kuras, kā liecina gan ekspertu apkopotā informācija, gan statistika, ir svarīgākās ilgāka darba mūža nodrošināšanai – darba vide, mūžizglītība un karjeras iespējas cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem, kā arī veselības problemātika," atklāj L.Uzkalne.

LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, kas ir viens no šā semināra ziņotājiem, norāda, ka ir pierādījies, ka darbinieki šajā vecuma grupā parasti ir ar lielu pieredzi, zināšanu bagāžu un, kas nav mazsvarīgi, lielākoties arī ar augstu atbildības līmeni.

"Tomēr, risinot šīs vecuma grupas nodarbinātības un darba mūža paildzināšanas problēmas, ir vairāki nozīmīgi riski un izaicinājumi. Piemēram, viens no izaicinājumiem ir mūsdienu prasībām atbilstoša izglītība un iemaņas, īpaši darbā ar jaunajām tehnoloģijām, kā arī riski - veselības problemātika un darba spēju saglabāšana," norāda eksperts.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

...

mums ir problēma, ka darbspējīgiem cilvēkiem nav kur strādāt, nodrošināt uzturlīdzekļus ģimenei... jo priekšā sēž pensionāri ar pensiju+ alga

pirms 3 gadiem, 2017.12.06 17:20

Eva

Atceries,ka šie pensionāri ir mūsu vecāki kā arī vecvecāki.

pirms 3 gadiem, 2017.12.07 09:44

...

Tad, lai auklē mazbērnus...tas ir vēl noderīgāks darbs, vienīgi par to nemaksā naudu! (bet cieņu un mīlestību!)

pirms 3 gadiem, 2017.12.09 22:30

Vietējās ziņas