Gulbenē sagrābtās lapas un sauso zāli savāc labiekārtošanas iestāde 4

“Vai Gulbenē ir vieta, kur iedzīvotāji var izmest savos īpašumos sagrābtās kritušās koku un krūmu lapas, sauso zāli? Vai varbūt ir jāzvana labiekārtošanas iestādei un tā paņem? Kāda ir kārtība?” laikrakstam jautā kāda gulbeniete. Atbild Gulbenes novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste: “Kārtība ir tāda pati, kā visus citus gadus, kad sagrābtās lapas, sauso zāli vai dzīvžogu zarus var atstāt kaudzē ielas malā, kur pēc tam tos savāks Gulbenes labiekārtošanas iestāde. Ieteikums gan būtu sagrābtās lapas salikt maisos, lai labiekārtošanas iestādes darbiniekiem būtu iespējams tās operatīvi savākt. Bieži vien labiekārtošanas iestāde, braucot garām īpašumiem, pamana šīs kaudzes un savāc, bet nenāks par sliktu, ja iedzīvotāji par to, ka ielas malā būs novietota kaudze vai maisi ar lapām, zariem, zāli, pabrīdinās Gulbenes labiekārtošanas iestādi pa tālruni 64474300 vai 29354272.”

Lasītāji stāsta arī par situāciju, kāda veidojas pie vecajiem pilsētas kapiem, kur cilvēki savāktās lapas aiznes nevis uz tam paredzēto iežogojumu, bet gan izber ielas malā, veidojot lapu kaudzes. G.Kalmane skaidro: “Labiekārtošanas iestādei nekas cits neatliek, kā šīs lapas savākt, jo neviens cits to nedarīs. Tomēr mēs aicinām iedzīvotājus lapas aiznest un izbērt tam paredzētajā nožogojumā, tā cienot citu cilvēku darbu un rūpējoties par kārtību pašu pilsētā.”

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Uldze

Paldies, ka šāda bezmaksas savākšana ir mūsu pilsētā!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.13 21:41

Zentiņa

Paldies Ligitai un vīriem, kas to dara!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 07:46

v

Līdz kuram datumam pašvaldība vāc tāda veida atkritumus?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.14 10:34

Lapa

Kāpēc lapas savāc par velti tikai Gulbenē? Arī pagastu centros tā vajadzētu darīt. Tad kad es jautāju vietējā pārvaldē man grāmatvede atbildēja, pasūti traktoru par samaksu aizvedīs. Kad ciema iedzīvotāji dedzina lapas tad dāmas rauc degunu, bet kāpēc mums būtu jāmaksā par lapu aizvešanu no ceļmalas ozoliem., kuru ir ļoti daudz. Pietiek, ka iedzīvotāji sākasa, sakopj malas, vēl par to jāmaksā? Kruta, bet Gulbenē par velti

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.18 18:02

Vietējās ziņas