Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē sākusies apkures sezona 1

Gulbenē šonedēļ lielākajā daļā māju radiatoros ir ielaists siltums. Ēku saimniekiem vai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas to saskaņo ar siltuma operatoru SIA “Vidzemes enerģija”. “Pirmās siltumam tika pieslēgtas iestāžu ēkas,” “Dzirkstelei” saka uzņēmuma valdes loceklis Artūrs Gulbis.

Šajā sakarā “Vidzemes enerģija” atgādina tiem, kuri jau zina, ka nespēs apkures sezonā pilnībā uzreiz apmaksāt visus siltuma rēķinus. Laikus ir jādodas uz uzņēmumu Gulbenē, Nākotnes ielā 7 (darbdienās no pulksten 9.00 līdz 15.00) vai arī jāsazinās ar e-pasta starpniecību un jāpiezvana (“gulbenes_siltumus@inbox.lv”; 64471610), vienojoties par to, ka rēķinu apmaksa turpināsies vasarā. Ja vienošanās nebūs, “Vidzemes enerģija” par parādnieku informēs savu sadarbības partneri – akciju sabiedrību “Kredītinformācijas birojs”. Rezultātā persona tiks iekļauta parādnieku reģistrā, kas var radīt nepatīkamas problēmas dažādās sadzīves situācijās. Piemēram, netiks pārdotas preces līzingā, netiks izsniegti kredīti.

Uzņēmuma jurists Kārlis Kārkliņš “Dzirkstelei” saka sadarbība ar “Kredītinformācijas biroju” ir uzsākta veiksmīgi. Pret parādniekiem, kuri nav vērsti uz sadarbību, lai atmaksātu parādu pa daļām, tiek pielietota tā saucamā ārpustiesas piedziņa.

A.Gulbis stāsta, ka situācija ar uzņēmuma parādniekiem lēni, bet uzlabojas. “Katru gadu vasarā parādi krītas. Paldies Dievam, ka bija laba ogu raža. Varbūt iepirkšanas cena nebija tik liela, kā gribētos,” viņš saka.

Arī tad, ja parāds ir liels, situācija nav bezcerīga. Noslēdzot vienošanos par parāda apmaksas kārtību pa daļām un vienojoties par termiņiem, informācija parādnieku datu bāzē par konkrēto klientu tiks ietverta tikai tādā gadījumā, ja nepildīs vienošanās nosacījumus.

“Tātad parāda atdošanas process ir lēns, tomēr pamazām virzās uz priekšu,” komentē K.Kārkliņš.

Kā zināms, Gulbenē galvenais centralizētā siltuma padeves avots ir modernā ar šķeldu kurināmā katlumāja, kas pieder SIA “Vidzemes enerģija” un atrodas Nākotnes ielā 7. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija SIA “Vidzemes enerģija” ir izsniegusi licenci siltumenerģijas pārvades un sadales pakalpojumu sniegšanai līdz 2034.gadam, paredzot tiesības sniegt siltumapgādes pakalpojumus Gulbenē un piemērot tarifu, ko savulaik ir apstiprinājis reģionālais regulators, un tas ir 55,71 eiro par megavatstundu siltuma.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

vardsnevards

Sākusies kārtējā neapkures sezona un ražas ievākšanas laiks gulbjiem, kārkliņiem un skaidu galvām.

pirms 3 gadiem, 2016.10.12 11:34

Vietējās ziņas