Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē sētniekiem jāizsmeļ peļķes? 11

Līdz ar atkusni Gulbenē parādījušās peļķes uz ielām un ietvēm, kas iedzīvotājiem rada ne mazākas neērtības, kā iepriekš slidenie trotuāri un brauktuves. Kāda sētniece dalījās ar "Dzirksteli" savā pieredzē, kā cīnīties ar peļķēm teritorijā, par kuru ir atbildīga. Viņa trīsreiz dienā dodas tās izsmelt ar lāpstas palīdzību. Tā rīkoties esot vēlējis darba devējs. "Mani tuvinieki joko, ka man līdzi uz darbu dos krūzīti, lai izsmeļu peļķes ar tās palīdzību," smejot saka sētniece.

"Peļķes uz ietvēm veidojas tad, ja sētnieki slikti strādājuši ziemā un nav tīrījuši ietves līdz bruģim. Eju pa pilsētu un redzu. No peļķēm atbrīvoties nevar ne ar slotu, ne ar grābekli. Var vienīgi ar lāpstu ņemt nost uz ietves vēl palikušo sniega un ledus slāni," "Dzirkstelei" saka SIA "Gulbenes nami" darbiniece Nadežda Maksurova, kura seko līdzi piecu uzņēmuma algoto sētnieku darbam.

 

"Var vienīgi izcirst ledu, noņemt vai ūdeni notecināt no ietves, nevis izsmelt," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte, kuras pakļautībā diendienā Gulbenē strādā 15 sētnieki, kā arī vēl vismaz tikpat daudz pagaidu sabiedrisko darbu veicēji, kā arī garantētā minimālā ienākuma saņēmēji, kuri pilsētās ielās drupina sniegu vai arī no tā atbrīvo taciņas pilsētas kapsētā.

 

Viņa bilst, ka Gulbenē ietves tīra arī paši privātmāju īpašnieki, kā arī daudzu daudzdzīvokļu māju sētnieki, kurus algo dzīvokļu īpašnieki.

 

SIA "Gulbenes nami" inženiere Zinaīda Šķendere "Dzirkstelei" saka, ka ūdens neplūst projām, ja nedarbojas drenāža. Kūstot sniega vaļņiem, liekajam ūdeni kaut kur ir jāaiztek. Ja noteci neizdodas nodrošināt, var veidoties ne tikai peļķes, bet var pat būt plūdi. Piemēram, pie mājām, kur nenovadīts liekais ūdens pagalmos var saplūst pagrabos.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

setnieks

setniekiem butu jasavac aiz sevis atstatas pelkes

pirms 6 gadiem, 2013.03.11 22:37

ussr

ielu projekti,trotuāru projekti....izskatās jau labi,sausā laikā,bet kad ir lietus un nedod Dievs tāds dabas brīnums kā sniegs,nav jau krievu laiki kad ar hruščova rokām bēra zilenēs un veda ārā no pilsētas.manā skatījumā tā konstrukcija atbilst viduseiropas klimatam

pirms 6 gadiem, 2013.03.11 13:14

nu mums tak gulbenei ir glauns apsaimniekotājs ,kas esot konkursu izturējis Adamovičš es tik nezinu ar ko viņš domi pievilināja ar vecu tehniku vai ar drausmīgi nekvalititīvu daru. domē roka roku mazgā un kārtības pilsētā nekad nebūs kamēr nebūs kārtīga saimnieka. diemžēl.

pirms 6 gadiem, 2013.03.09 10:36

caunīša sīvasmota

isaku izmantot vacu siivu matūdi, planckus vor izsusinot ar lupatu kuru izgrīž spaiņā, kud spains pilns tod nas un izgož grāvī.

pirms 6 gadiem, 2013.03.09 00:38

Jānis

Man gan šķiet,ka ūdens krājas no tiem milzīgajiem sniega vaļņiem ceļa malās,kurus nav novākuši ceļu uzturētāji. Neizvestais sniegs (itsevišķi krustojumos),ir ļoti bīstams aizsegs autovadītāju redzamībai pie gājēju pārejām. Ceļu apsaimniekotāji, lūdzu aizdomājieties,ko tas var apdraudēt.

pirms 6 gadiem, 2013.03.09 00:11

fuga

pelkes jasusina iesaistot melioracijas specialistus

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 23:38

Fans

Peļķes veidojas, jo ietves ir izliektas uz iekšu un notekas, ja ir izveidotas, tad nedarbojas! Ja ietves būtu ar slīpumu uz vienu pusi un strādātu drenāža, tad viss būtu sauss.

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 21:15

ampelis

sssss,tu esi galīgs zābaks!Bruģis uzlikts nepareiz un tu uzskati ka sētnieks vainīgs?

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 21:13

gājējs

Bet varbūt ,ja ir pareizi uzliktas plāksnes uz ietves/ bez ieliekuma / , tad ūdenim vienkārši nebūs kur krāties ?

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 16:54

hi

Muļķības! Pilsētas ietves Pilnas ar peļķēm. kuras gan šajās dienās sasalušas.

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 16:44

sssss

Peļķes nav jāizsmeļ, bet laicīgi jānotīra ietve no sniega, tad tās peļķes neveidosies. Kāpēc citviet tas tā nav, ir vai nu tīrītas ietves vai netīrītas. Gulbenes centrā tikai pie divām mājām bija novērojama šāda situācija. Sētniekam tomēr būtu jāatbild par savu padarīto darbu, nevis jāmeklē iemesls to nedarīt.

pirms 6 gadiem, 2013.03.08 16:32

Vietējās ziņas