Gulbenē siltuma cena kā Rīgā? 1

Gulbenē siltuma tarifu plānots palielināt par 59 procentiem. SIA "Vidzemes enerģija" sabiedrisko pakalpojumu regulatoram iesniegusi aprēķinus, ka iedzīvotājiem par siltuma megavatstundu vajadzētu maksāt 44,83 latus bez pievienotās vērtības nodokļa. Iesniegto aprēķinu analīze turpināsies līdz novembrim. Šogad "Vidzemes enerģija" Gulbenē ar 25.februāri bija ieviesusi jaunu siltuma tarifu - 28,16 lati par megavatstundu (pirms tam - 23,96 lati).

Labi ir tur, kur mūsu nav. Tā varētu teikt par gaidāmo apkures sezonu citās Latvijas pilsētās. Gulbenieši "Dzirkstelei" pauduši, ka ievērojami mazāks siltuma tarifs šoziem būšot Balvos, Madonā un Ludzā. Kā ir Valmierā un Rīgā? Jāņem vērā, ka tarifa pārrēķinu regulatoram var iesniegt tikai reizi gadā. Izmanto šķeldu un dīzeļdegvielu

SIA "Ludzas bioenerģija" "Dzirkstelei" stāsta, ka Laudzā siltuma tarifs ir 26,31 lats par megavatstundu siltuma. Ir viena katlumāja. Pamatā tajā izmanto vietējo kurināmo - šķeldu. Izmanto arī pavisam nedaudz dīzeļdegvielas. Faktiski līdz 97 procentu apmērā apkuri nodrošina ar šķeldu. Sabiedrisko pakalpojumu regulatoram ir iesniegti jaunie tarifa aprēķini. Ar 1.oktobri ir plānots tarifa palielinājums līdz 32 latiem par megavatstundu.

Akciju sabiedrības "Balvu enerģija" vadītājs Aivars Zāģeris "Dzirksteli" informē, ka Balvos tarifs palielināts aprīlī. Tāpēc šosezon spēkā ir līdzšinējais tarifs - 29,76 lati par megavatstundu siltuma. Balvos par kurināmo izmanto tikai šķeldu. Tās kurināšanai pielāgoti vecie Krievijā ražotie katli, kuriem agrāk par kurināmo izmantoja ogles. Uzņēmumā strādā 56 darbinieki, kuru algām mēnesī tērē līdz 16 000 latu.

SIA "Madonas siltums" "Dzirkstele" uzzināja, ka Madonā ir mainījies siltuma tarifs kopš 1.jūnija. Šobrīd tas ir 35,62 lati par megavatstundu. Pilsētā ir četras katlumājas, kur par kurināmo izmanto šķeldu.

Izmanto dabasgāzi

Savukārt SIA "Valmieras siltums" informē "Dzirksteli", ka tur, apkurē izmantojot dabasgāzi, ar 1.oktobri ir apstiprināts jauns siltuma tarifs atkarībā no dabasgāzes cenas. Pie 230 latu cenas par 1000 dabasgāzes kubikmetriem tarifs ir - 39,98 lati par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa. Jaunais siltuma tarifs Valmierā ir par 22,7 procentiem lielāks par iepriekšējo.
Akciju sabiedrība "Rīgas siltums" paziņojusi, ka ar 15.oktobri siltuma tarifu Rīgā plāno palielināt par 10,11 procentiem. Pašlaik tas ir 35,46 lati par megavatstundu. Pie patlaban prognozētās gāzes cenas siltumenerģijas tarifs ar 15.oktobri būs 45,57 lati. Dabasgāzes īpatsvars Rīgas siltumapgādē pašlaik ir ļoti augts, un lietot citu kurināmo "Rīgas siltumam" praktiski nav iespēju.
Siltā ziemā - zaudējumi

"Ja būs laba ziema, tad mums pietiks ar veco tarifu. Ja ziemas būs tādas, kādas bija pagājušās divas, tad jau neko nevar nopelnīt. Apkure ar zaudējumiem norit. Ja ir silta ziema, tāpat katli kuras... Patēriņš tāpat notiek. Tikai nauda mazāk ienāk," atzīst A.Zāģeris. Jaunu siltuma tarifu Balvos sākšot izstrādāt novembrī. Tad arī izsludinās konkursu šķeldas piegādei.

"Kredītu mūsu uzņēmumam nav. Saprotu, ka Gulbenei kredīti ir. Jūs attīstījāties vairāk. Jums ir uzlikti trīs austriešu katli. Tas notika, kad Zintis Vībāns bija par priekšnieku jūsu uzņēmumā. Bieži ar viņu tikāmies un runājām par apkuri. Biju Gulbenē, Nākotnes ielas katlumājā, apmēram esmu lietas kursā par situāciju. Jūsu katlumāja ir ļoti labā stāvoklī. Ir automatizēta. Gulbenē situācija ir labāka nekā Balvos," saka A.Zāģeris.

Viņa uzņēmumā turklāt ir 56 darbinieki, bet "Vidzemes enerģijā" - 15. Viņš ir izbrīnīts, ka Gulbenē grib apkurei izmantot arī gāzes katlu. "Bet jums taču gāzes vada nav! Kur liks sašķidrinātās gāzes balonus? Nezinu, vai tur iznāks kaut kas. Man nav saprotams, kādā veidā to grib darīt," prāto "Balvu enerģijas" vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

rīdziniece

Gulbenieši malači! Neatpaliek no mums!

pirms 12 gadiem, 2008.09.15 17:11

Vietējās ziņas