Gulbenē siltuma norēķinos joprojām praktizēs daļēji atliktos maksājumus 1

Otro mēnesi SIA "Vidzemes enerģija", kas ar siltumu un karsto ūdeni apgādā Gulbeni, ir jauns vadītājs - rīdzinieks, 45 gadus vecais Uģis Vīksna. "Dzirkstelei" viņš stāsta, ka uzņēmuma vadību pārņēmis brīdī, kad apkures sezona bija galā un visas domas ir par gatavošanos nākamajai ziemai, jo, kā uzsver U.Vīksna, "rati ir jātaisa ziemā, ragavas - vasarā".

Ikdienā uz vietas SIA "Vidzemes enerģija" Gulbenē strādā tehniskais direktors Dzintars Buliņš. Savukārt U.Vīksna šurp atbrauc katru nedēļu. Par personisku tikšanos ar viņu iespējams, sazinoties ar uzņēmuma tehniskās sekretāres starpniecību. I.Vīksna stāsta, ka viņam siltumapgādes darbā ir pieredze un ir arī atbilstoša augstākā izglītība.

 

Būs izmaiņas siltumenerģijas līgumos

 

"Siltumenerģijas līgums uzņēmumam būtu jāparaksta ar mājas apsaimniekotāju, nevis ar katra dzīvokļa īpašnieku. Paskaidrošu, kāpēc. "Vidzemes enerģijas" piederības robeža ir ēkas ievads siltummezglā. Ēkas iekšējā sistēma no ievada uz dzīvokļiem - tas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, par kura tehnisko stāvokli "Vidzemes enerģija" nevar atbildēt," saka U.Vīksna. Tāpēc šīs nepilnības turpmāk būšot jāsakārto.

 

Regulatoram iesniegs jaunu tarifu

 

Siltumapgāde turpina sadārdzināties. Līdzšinējais tarifs apstiprināts, neņemot vērā elektrības cenu palielinājumu no 1.aprīļa. Satrauc arī tas, ka uzņēmumā strādājušajiem jau sen nav noticis algu palielinājums. "Par to visu ir jādomā," saka U.Vīksna. Viņš saka, ka pagaidām vēl sabiedrisko pakalpojumu regulatoram nav iesniegts izskatīšanai jauns siltuma tarifs, taču tas notiks. U.Vīksna uzsver, ka Gulbenē pagaidām siltuma tarifs, salīdzinot ar citām Latvijas pilsētām, nav liels.

 

Viņš saka, ka maksājumus par siltumu gulbenieši varētu veikt apzinīgāk. Tomēr arī U.Vīksna plāno saglabāt priekšgājēja Zinta Vībāna iedibināto kārtību - daļēji atliktos maksājumus par saņemto siltumu mājokļos. Taču rūpīgi izskatīs un izvērtēs katru šādu individuālo līgumu. Būtiski, lai līdz 1.oktobrim persona savus atliktos maksājumus būtu pilnībā veikusi. "Ņemot vērā inflāciju, daļēji atlikto maksājumu kārtība varētu tikt saglabāta. Tomēr būtu jāpalielinās ikmēneā obligātā maksājuma daļai," uzsver viņš

 

Sadarbībā ar pilsētas domi

 

"Gulbenes pilsēta attīstās, centralizēto siltumu saņemt vēlas arvien vairāk klientu. Top jauni veikali, boulinga halles. Objektos, kur šobrīd ir sava autonomā apkure, vēlas centralizētu siltuma piegādi. Šogad pilsētas dome izbūvē jaunu siltumtrasi pilsētas vēsturiskā centra virzienā. Tur nāks klāt jauni patērētāji. Rūpju netrūkst. Sadarbībā ar pilsētas domi ir jāpaplašina siltuma ražošana, jāpalielina jaudas," saka U.Vīksna.

 

SIA "Vidzemes enerģija" gādājusi par jaunās katlumājas projektēšanu. Paredzams, ka jaunais objekts līdz ziemai būs tapis.

 

Šķeldai visu sezonu fiksētā cena

 

"Protams, labāk ir, ja visus šķeldas krājumus iespējams glabāt zem jumta. Taču tās ir papildu izmaksas, kas atsauktos tarifā. Projektēšana, būvniecība... Jārēķina. Tomēr pagaidām finansiāli izdevīgāk, ka šķelda stāv zem klajas debess un reizēm desmit centimetru dziļumā salīst, apsnieg. Tas ir lētāk nekā būvēt nojumi," saka U.Vīksna.

 

Viņš stāsta, ka šobrīd šķeldas piedāvājuma netrūkst. Vienīgais jautājums esot par cenu. "Palielinoties naftas, gāzes cenai, palielinās arī koksnes cena," bilst U.Vīksna. Viņš prognozē, ka apkures sezonas laikā šķeldas cena turpinās palielināties. "Nevaram izveidot tagad tādu šķeldas uzkrājumu, lai pietiktu visai nākamajai apkures sezonai. Tomēr ir parakstīs līgums par fiksēto cenu šķeldas piegādē visu sezonu," saka U.Vīksna.

 

Vecos katlus ar laiku nevajadzēs

 

Viņš stāsta, ka perspektīvā plānots likvidēt mazo katlumāju Blaumaņa ielā, kur ievietoti trīs apkures katli. Par šiem katliem U.Vīksna saka, ka "tas bija tā brīža tehniskais risinājums, izejot no situācijas". Tajā brīdī tas bijis vajadzīgs. Taču, uzceļot jauno katlumāju, vecie resursi nebūs vajadzīgi. Nākotnes ielas katlumājas iekārtas savulaik saņemtas jau lietotas un uzstādītas kā dāvinājums. Šīs iekārtas nebija jaunas. Tagad zināmu laiku šīs iekārtas ekspluatētas Gulbenē. U.Vīksna ir informēts, ka Nākotnes ielas katlumājā pagājušoziem piedzīvotas avārijas situācijas. Pagaidām Nākotnes ielas katlumāja nav norakstāma, tieši otrādi - to remontē un gatavo ziemai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

...

cien. kungs no lielpilsetas, seit nav Riga, bet gan mazpilseta, kur iedzivotaju pirktspeja neatbilst Jusu piedavajumam... Iedzivotaji jau ta lielako dalu savas aldzinas atdod par maksajumiem. Kamer vel nav par velu griezat nu to sturi atpakal, Gulbene nemaz tik slaucama tauta nav...

pirms 12 gadiem, 2008.06.29 19:22

Vietējās ziņas