Gulbenē skolu apmeklē trīs ārvalstnieki

Gulbenes 2.vidusskolā uz visu mācību gadu par skolēniem kļuvuši trīs ārvalstnieki. Viņi jau sākuši iejusties skolā un savos klašu kolektīvos.

10.klasē pie audzinātājas Diānas Briedes mācās Ingvars Rutc no Vācijas, 11.klasē pie audzinātājas Rūtas Enikas - Suphitča Tečaphrapibona jeb vienkārši Vī no Taizemes un 12.klasē pie audzinātājas Ditas Grigores - Jelle Sevenhants no Beļģijas.  

Jelle jau pirmajā skolas nedēļā, ko aizvadījis Gulbenē, ir apguvis 85 vārdus latviešu valodā un mēģina runāt latviski. Šajā ziņā viņam ļoti palīdz jauniegūtie draugi. Beļģieša sapnis ir kļūt par tulku. Taizemiete Vī "Dzirkstelei" saka, ka viņai Latvija šķiet skaista un cilvēki - draudzīgi. Viņu sevišķi piesaista atšķirīgā kultūra un daba. Ingvars "Dzirkstelei" atzīstas, ka bija gatavs braukt mācīties uz jebkuru valsti Eiropas Savienībā, nevis ASV. Viņa ģimene atzīstot, ka Latvija un Gulbene ir laba izvēle.

 

Gulbenietis Egils Šmidris, kura klasesbiedrs ir Jelle, "Dzirkstelei" saka, ka skolasbiedri jaunpienācējus no ārvalstīm uztver draudzīgi un izrāda par viņiem lielu interesi.

 

Visi trīs ārvalstu jaunieši dzīvo viesģimenēs. Viņi ne tikai mācās skolā, bet arī vēlas interesanti pavadīt brīvo laiku. Beļģu zēns Gulbenē jau atradis savu futbola komandu un piedalījies ar treniņnodarbībā galda tenisā Staros. Vācu puisis dzimtenē nodarbojas ar džudo, arī Gulbenē viņš vēlas atrast iespēju turpināt trenēties kādā no cīņas sporta veidiem. Taizemes meitene aizraujas ar basketbolu un cer ar to nodarboties arī Gulbenē, kur, kā zināms, šis sporta veids ir cieņā.

 

Savukārt divas Gulbenes 2.vidusskolas skolnieces - Diāna Ņekrasova no 11. un Gunda Marta Puķīte no 12.klases - trīs mēnešus skolu apmeklēs Turcijā. Viņas ir starp 12 Latvijas skolēniem no trīs skolām, kuri jaunajā mācību gadā iepazīs skolēnu ikdienu ārpus savas valsts. To paredz "Comenius" projekts, kas ir vērsts uz skolēnu individuālās mobilitātes veicināšanu. Gulbenes meitenes dosies uz sadraudzības skolu, ar kuru Gulbenes 2.vidusskola sadarbojas četrus gadus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas