Gulbenē šorīt - 4 centimetrus bieza sniega kārta, arī Ziemassvētki būs balti

Trešdienas rītā Latgali, Sēliju un lielāko daļu Vidzemes klāj 1-5 centimetrus bieza sniega kārta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija. Arī daudzviet Zemgalē ir neliels sniegs, kas strauji kūst. Tuvākajā diennaktī sniegs izkusīs arī citviet Latvijā, vienīgi dažviet Latgalē un Vidzemē var saglabāties neliela sniega kārtiņa, prognozē sinoptiķi.

Novērojumu stacijās biezākā sniega sega deviņos rītā bija četri centimetri Gulbenē un pieci centimetri Līvānu novada Rožupē.

Gaisa temperatūra Dagdā trešdienas rītā pazeminājās līdz -2,4 grādiem, bet Liepājā un Rucavā paaugstinājās līdz +6,4 grādiem.

Jau ziņots, ka 24.decembrī Latviju no dienvidrietumiem šķērsos jauna nokrišņu zona, kas daudzviet var atnest ilgstošu snigšanu, vietām arī stipru snigšanu.

Saskaņā ar jaunākajiem Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra skaitliskā modeļa aprēķiniem Ziemassvētku rītā Bauskas, Jēkabpils, Ogres, Madonas, Gulbenes, Balvu un Alūksnes pusē zemi klās 6-10 centimetrus bieza sniega sega. Citviet Latvijā sniega būs mazāk vai nemaz; vājākās izredzes sagaidīt baltus Ziemassvētkus būs Kurzemes piekrastē un Ziemeļkurzemē.

Šorīt sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, aģentūru LETA informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 174 "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Aizkraukles, Alūksnes, Balvu, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Limbažu, Preiļu, Rēzeknes, Talsu, Valkas un Valmieras apkaimē.

Šādos laika apstākļos LVC aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas