Gulbenē - starptautiska konference par muižu parku un dārzu attīstību un apsaimniekošanu 6

Šodien, 25. jūlijā, Gulbenē, Vecgulbenes muižā, notiek seminārs par muižu parku un dārzu attīstību un apsaimniekošanu Vidzemē, veltot lielu uzmanību zaļā kultūras mantojuma potenciālam. Par to informē Gulbenes novada pašvaldības mājalapa.

Projekta „Green Heritage” sabiedrisko attiecību speciāliste, Vidzemes Tūrisma asociācijas biroja vadītāja Anna Kupče stāsta, ka seminārā uzstāsies Latvijas muižu un parku pētniece un arhitekte Ilze Māra Janelis, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Arhitektūras un mākslas daļas vadītājs un Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūta vadošais pētnieks Jānis Zilgalvis, Āraišu ezerpils fonda pārstāve un arheoloģe Anda Vilka un Valmieras muzeja krājumu nodaļas vadītāja Indra Vīlistere.

"No 2013.gada jūnija līdz šā gada novembrim tiek realizēts jauns projekts „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” jeb „Green Heritage”, kas tiek īstenots Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas* ietvaros. Projekta līdzfinansējums ir 267 384,60 eiro, bet kopējais projekta budžets ir 297 094,00 eiro. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri - Gulbenes novada dome (Latvija), Ļeņingradas reģiona valsts kultūras budžeta iestāde "Muzeju aģentūra" (Krievija) un Repinas novada pašvaldība (Igaunija)," norāda I.Vīlistere.

Jau informēts, ka Vidzemes Tūrisma asociācija izdevusi jaunu zaļā kultūras mantojuma karti, kurā pirmo reizi vienā maršrutā savienota Sanktpēterburga, Pleskava, Repina, Gulbene un Rīga, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un bagātīgo kultūras piedāvājumu, īpaši uzsverot zaļo mantojumu – muižas un to brīnišķīgos parkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

parks

Ir ko rādīt?Vienīgi to kā nevajag darīt!

pirms 7 gadiem, 2014.07.25 13:08

No laukiem

Nez... šim starptautiskajam notikumam par godu varbūt zāle nopļauta pie pils? Pagājšnedēļ vēl bija gara un lekna.

pirms 7 gadiem, 2014.07.25 13:10

ha

zāle nopļauta par godu karuseļiem :D

pirms 7 gadiem, 2014.07.25 14:49

drausmas

pie sarkanās pils vēl šodie nav nekas nopļauts drausmas

pirms 7 gadiem, 2014.07.25 15:57

kurmis

Pašvaldībai nav jākopj privātīpašuma teritorija. Tā,ka visas pretnezijas slinkajiem īpašniekiem! Un kauns, ka nevar tik vien, kā appļaut savu īpašumu! Tad nebūtu iegādājušies, ja nevar rūpēties par to!

pirms 7 gadiem, 2014.07.28 10:05

Vietējās ziņas