Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē suns saimnieces klātbūtnē nokož kaķi 7

Trešdienas rītā kāda sieviete Gulbenē, Nākotnes ielā, no sava dzīvokļa loga novērojusi asiņainu ainu. Suns, kas bija palaists brīvi paskriet pļavā, kādreizējā lidlauka teritorijā, dzenāja un visbeidzot nokoda pieaugušu kaķi. Aculieciniece bija satriekta gan par minča briesmīgo nāvi, gan par to, ka suņa saimniece nespēja laikus novērtēt draudīgo situāciju un savaldīt savu dzīvnieku.


“Tas ir šķirnes suns. Sākumā suns aprēja kaķi. Vajadzēja saimniece suni uzreiz paņemt saitē. Tā nenotika. Sākumā kaķis bija uztriekts priedē. Tad viņš nokāpa zemē. Brīdi vēlāk jau redzēju, ka suns jau nes kaķi mutē ļenganu. Nokodis! Un purina viņu,” “Dzirkstelei” stāsta aculieciniece. Viņa pa logu esot uzrunājusi suņa saimnieci, kas apstiprinājusi: “Nokoda!”


“Kāpēc saimniece suni ved bez saites? Tagad kāds saimnieks vakarā mājās savu kaķi nesagaidīs,” pēc traģiskā notikuma saka vērotāja. Būdama šokā par notikušo, aculieciniece zvanījusi Gulbenes kārtības sargam Mārtiņam Didrihsonam - Linardam – Nukam. Viņš ieteicis sievietei ar rakstisku iesniegumu vērsties valsts policijā, ja viņa vēlas, lai suņa saimniece saņemtu sodu. “Teicu, ka neko negribu. Lai tas paliek uz viņas sirdsapziņas!” saka sieviete.


“Dzirkstele” sazinājās ar suņa saimnieci, kas bija satriekta pēc notikušā un pauda patiesu nožēlu par kaķa bojāeju. Viņa stāstīja, ka pastaigas laikā suns negaidīti norāvis uzpurni, kas palicis karājoties tam ap kaklu. Sieviete atzina, ka viņas dzīvnieks ir kā apsēsts, kad ierauga klaiņojam kaķus. Viņš uzreiz tiem gatavs mesties pakaļ. Pastaigas laikā pļavā saimniece nebija gaidījusi sastapšanos ar kādu minci. Nepatīkamais starpgadījums noticis pēkšņi, saimniece nav varējusi noreaģēt. Viņa par notikušo ir uzrakstījusi paskaidrojumu pašvaldības kārtības sargam.


M.Didrihsons – Linards – Nuka “Dzirkstelei” sacīja, ka par dzīvnieka nokošanu iedzīvotājiem pienākas ziņot valsts policijai. Taču šajā gadījumā viņš reaģēja uz notikuma aculiecinieces tālruņa zvanu pirmais. Suņa saimniecei nākšoties samaksāt zaudējumus bojā gājušā kaķa saimniekam, ja tāds atradīsies. Kārtības sargs uzsvēra, ka saimniecei bija jāspēj savaldīt savu suni.


Kārtības sargs arī atzīst, ka Gulbenē pašvaldības līdz šim nodrošinātais iežogotais suņu pastaigu laukums neatbilst sabiedrības prasībām. Tāpēc viņš gādājis par projekta izstrādi šā laukuma labiekārtošanai un suņu sporta ierīču uzstādīšanai. Diemžēl iecere netika atbalstīta. “Iedzīvotāji paši varētu veidot sabiedrisku organizāciju un uzņemties gan šā laukuma labiekārtošanu, gan uzraudzību. Arī tāda varētu būt izeja,” saka viņš.


Pēc likuma suni saimnieks savā klātbūtnē var arī atlaist no pavadas, taču tad dzīvniekam ir jāklausa saimnieka komandām. Savukārt Gulbenes pašvaldības saistošie noteikumi par suņu un kaķu turēšanu paredz, ka pilsētā ne tikai suņi, bet arī kaķi nedrīkst brīvi skriet. Sunim Gulbenē jābūt pavadā, bet kaķis drīkst pastaigāties pilsētā tikai saimnieka klātbūtnē.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Nija

Suņa vēlmei trenkāt kaķus nav nekāda sakara ar uzbrukšanu cilvēkiem. Dzenoties pēc kaķa suns dzenas pēc medījuma, bet uzbrūkot cilvēkam izrāda dominanci. Ir suņu šķirnes, kuros rit mednieka asinis- viņu vēlme ķert mazākus dzīvniekus ir cilvēku izkopta. Mēs esam atbildīgi par to, ko esam pieradinājuši..
Suni ar šādu noslieci visbiežāk var kontrolēt tikai pavada vai suņu dresūrai paredzēts elektrošoks.

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 23:09

Skaidrīte

Dzīvnieku aizsardzības likums 5.panta 2.daļas 3.punkts - Dzīvnieka īpašniekam ir pienākums
nodrošināt, lai dzīvnieks netraucētu un neapdraudētu cilvēkus vai citus dzīvniekus.

Notikušais uzskatāms par vardarbību pret dzīvnieku. Vienalga, vai dzīvnieks ir īpašniekam piederošs vai bez īpašnieka (klaiņojošs), tas nedrīkst tikt nogalināts tādā veidā.

Bez tam minētais likums nenodala dzīvnieka uzbrukumu cilvēkam no uzbrukuma dzīvniekam. Abos gadījumos dzīvnieka īpašniekam pienākas sods, kā arī suni var atzīt par bīstamu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 07:19

arī Nākotnes ielas iedzīvotājs

Attiecībā uz mājas mīluļiem, atbildība jāuzņemas ne tikai suņu, bet arī kaķu īpašniekiem. Manuprāt, nav pieļaujama situācija, ka atkritumu tvertnes ir pilnas ar kaķiem, kuri līdz ar to pārnēsā slimības. Tajā pašā laikā bērnu rotaļu laukumos smilšu kastes ir kaķu piegānītas, kur mūsu mazuļi brīvi spēlējas. Tāpat arī kāpņu telpas ir kaķu aizčurātas. Tāpēc jāierobežo gan suņu, gan arī kaķu klaiņošana.

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 13:27

sašutušais Nākotnes ielas iedzīvotāj

"Sieviete atzina, ka viņas dzīvnieks ir kā apsēsts, kad ierauga klaiņojam kaķus"
Ārprāts kaut kāds, zina, ka apsēsts, bet neko nedara. Ja nu apsēstība palielinās un suns sāk plosīt arī cilvēkus? Suņa saimniekam ir jāuzņemas atbildība un suns jāaudzina no mazotnes, lai pēc tam nerodas situācijas, ka nevar noreaģēt uz pēkšņu suņa agresivitātes izpausmi.
Pļava, kas ir vecā lidlauka teritorija, nav pieļaujams laist suni, kas neklausa saimnieka pavēlēm, brīvā vaļā, tur var atrasties arī citi cilvēki un bērni. Un ko tad? Un uzpurnis tad arī bijis nekāds. Ja zināms, ka suns agresīvs un spēcīgs, tad saimniekam ir jāiegādajas metāla uzpurnis.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 17:04

akrobāts

Ar tādu kaķi tak cirkā naudu var pelnīt!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 16:55

uzrunāju "Tu"

Vai nav žēl Plušķa? Viņš vēlas šīs ģimenes mīlestību, mājas. Kāpēc to liegt? Varbūt tajā kaķī ir iemiesojusies kāda laba, tuva cilvēka dvēselīte. Vajag padomāt, kas par cilvēku tas varētu būt. Varbūt tā dvēsele vēlas jūsu siltumu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 12:30

Es

Ko tad noteikumi paredz ,ja man mājā regulāri ciemojas bez pavadas kaimiņu kaķis PLUŠĶIS devu viņam vārdu pat.Vīņš ir izcils akrobāts ,stāsts sākās ar to,ka viendien pārnākot mājās no mūsu laulības gultas izvēlās PLUŠĶIS.Mums ir sava kaķenīte,bet šito lielo PLUŠĶI ieraugot bail sametās,viņš fiksi izmetās pa vaļējo loga spraugu.Tad jau viena dienā dzirdējām dārdoņu skatos pa logu PLUŠĶIS pilnā skatienaa raugās man virsu lēcis vismaz divi metri no koka zara uz jumta.Nozāģēju vienu zaru,bet kas tev deva mieru,PLUŠĶIS lec jau no lielāka attaluma uz skārda jumtina netālu no loga malas,nebij kur nagiem aiķerties nogāzaas zeme kaa baļķis un aizgaja uz savu maju.Tagad vienā nakti meita uztruukās ,jo uz viņas bij uzlīdis PLUŠĶIS,tas nobēga un noslēpās mājas pirmā stāvaaun nodzivoja klusi lidz pat bridim kamer uzgajam kur vīns ir ,viņs zinaja ceļu kaa ienacis un metas uz otra stava atverto logu un prom.Tagad logus turu ciet,bet PLUŠĶIS stāv uz palodzites un skatas pa logu iekšā šausmīgs kaķis.Novēroju viņa jauno metodi,no garazas jumta lec uz mājas jumtu tas tik ir skats,tad apiet pa visu jumtu meklejot vaļejo logu ,plastmasalogu nevar neviena pozicija vaļā turēt.Un pats smieklīgākais bij fakts,ka es cepu torti un pa nakti jau nogarņētu atstāju virtuve uz galda,no rita redzu izēsti tādi robi malās,sabāru bernus,bet velti ,PLUŠĶIS bij tā pastradajis,ka bail.Ko darīt ,zinu kam tas kaķis pieder,bet vai tadu ir japiesien!!!Jau visu iespējamo dariju,bet ceļš ir atrasts vienmēr.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 10:10

Vietējās ziņas