Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē ūdensapgādi turpinās “Alba” 1

Gulbenes pilsētā ūdenssaimniecības pakalpojumus līdz 2018.gada 31.martam turpinās sniegt SIA "Alba", kurā pašvaldībai pieder 38,52 procenti kapitāldaļu 29 760 latu vērtībā. Līgumattiecībām bija beidzies termiņš un "Alba" lūdza pašvaldību turpināt sadarbību.

Gulbenes novada domes pēdēja šā sasaukuma sēdē par šo jautājumu notika kaislīgas debates. Deputāts Guntis Blūms jau pirms balsošanas paziņoja, ka ir pret. Viņš piedāvāja pilsētas līgumu ar "Albu" pagarināt tikai uz gadu, lai dotu iespēju par turpmāko laika periodu lemt nākamā sasaukuma deputātiem. Tomēr šis priekšlikums neguva pietiekamu atbalstu un ar balsu vairākumu tika izlemts, ka līgums ar "Albu" tiks pagarināts uz pieciem gadiem.  

Dārga pieslēgšanās, liels tarifs

G.Blūms atsāka ieilgušo diskusiju par to, ka Gulbenē ūdenssaimniecības pakalpojumi ir salīdzinoši dārgi, ļoti dārga ir pieslēgšanās ūdensvadam un kanalizācijas tīklam. Deputāte Ilze Mezīte turpināja domu, ka līdz ar ūdenssaimniecības sakārtošanas projektu realizāciju pagastos šīs pašas problēmas būs aktuālas arī tur. Viņa kārtējo reizi rosināja, ka vispirms jāļauj iedzīvotājiem pieslēgties komunikācijām un izmantot tās, bet maksa par pieslēgšanos ir iekasējama pakāpeniski.

 

Izskanēja informācija, ka pat SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" nav pieslēgusies pilsētas ūdensvadam. Vai pacientiem ūdens kvalitāte ir pietiekami laba, par to var diskutēt, secināja diskutētāji. Kāpēc slimnīca nepieslēdzas? Protams, ka tarifa dēļ! Gulbenē ūdensapgādes tarifs visām lietotāju grupām - 0,68 lati par kubikmetru bez pievienotās vērtības nodokļa, kanalizācijas pakalpojumu tarifs visām lietotāju grupām - 0,77 lati par kubikmetru.

 

Ir vadi, trūkst jaunu klientu

Tieši SIA "Alba" Gulbenē ir realizējusi Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto ūdenssaimniecības attīstības otrās kārtas projektu. Jumta līgums savulaik ir akceptējis šīs firmas prioritārās tiesības turpināt apsaimniekot ūdenssaimniecību Gulbenē. Projekta „Gulbenes ūdenssaimniecības attīstības II kārta" kopējās izmaksas bez pievienotās vērtības nodokļa ir 5,206 miljoni latu, tajā skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums - 3,898 miljoni latu, valsts budžeta līdzfinansējums - 433 tūkstoši latu, pašvaldības līdzfinansējums - 875 tūkstoši latu, kas ir tikai 16,8 procenti no projekta kopējām izmaksām. Šajā projektā pievienotās vērtības nodokļa plūsmu nodrošināja SIA „Alba".

 

Projekta gaitā Gulbenē un Stāķu virzienā tika paplašināts ūdensvads 16,88 kilometru garumā, kanalizācijas tīkls - 15,82 kilometru garumā. Civiltiesiskais līgums par projekta realizāciju tika parakstīts 2008.gada 12.decembrī. Šo līgumu parakstīja Vides ministrija, SIA "Alba" un Gulbenes pilsētas dome. Projektu bija paredzēts realizēt turpmāko 48 mēnešu laikā. Iecerētais ir paveikts, vienīgais trūkums - jaunos pakalpojumus neizmanto tik liels klientu loks kā bija cerēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ak tā

Skaidrs, ka Albai trūkst klientu!!! Ja par kanalizācijas un ūdensvada ierīkošanu 10metru garumā un pieslēgšanos Alba paprasa Ls900, cik tad būs to maksātspējīgo?

pirms 6 gadiem, 2013.05.30 15:37

Vietējās ziņas