Gulbenē un Litenē 14.jūnijā godinās represēto karavīru piemiņu

Šogad aprit 79 gadi kopš traģiskajiem 1941. gada 14. jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika represijas arī pret Latvijas armijas karavīriem. “1941. gada 14. jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un uz Sibīriju deportēja vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas,” vēsturiskos notikumus atgādina Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākais referents Roberts Skraučs.

Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību 14.jūnijā organizē komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumus Gulbenē un Litenē, kuros piedalīsies aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī regulāro spēku un Zemessardzes vienību komandieri, karavīri, zemessargi un jaunsargi.

Gulbenes dzelzceļa stacijā piemiņas pasākums notiks pulksten 14.15, bet pulksten 16.00 tas turpināsies Latvijas karavīru piemiņas vietā Litenes kapos, kur tiks iedegts „Atmiņu ugunskurs”. Litenes kapos 2001.gada 14.jūnijā tika atklāts Ivara Feldberga un Sandra Gribanovska veidotais piemiņas ansamblis “Sāpju siena”, kas veltīts nogalinātajiem un nomocītajiem Latvijas armijas virsniekiem.

“Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumos piedalīsies arī citviet Latvijā. Rīgā pie Brīvības pieminekļa plkst. 13.00 notiks ziedu nolikšanas ceremonija, kurā piedalīsies Valsts prezidents Egils Levits,” stāsta R.Skraučs.

Viņš atgādina, ka Latvijas armijas nometnes vietā Litenē no 12. līdz 14. jūnijam ik gadu tiek rīkota lauka nometne mūsdienu virsniekiem, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem un jaunsargiem, tādējādi turpinot bruņoto spēku tradīciju, kas veicina izpratni par Latvijas armijas karavīru traģiskajām likteņgaitām.

Latvijas armijas nometnes vietā Litenē pirmo reizi šāda lauka nometne tika rīkota 2011. gadā, tādējādi iedibinot jaunu bruņoto spēku tradīciju. Aizsākums Litenes nometnei meklējams 1935. gadā, kad Latvijas armijas Latgales divīzijai šeit sāka veidot vasaras nometņu kompleksu.

Papildu informācija par notikumiem Latvijas armijas nometnē Litenē šeit

Videostāsts “Litene - Latvijas Katiņa” šeit

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas