Gulbenē uzbrauc velosipēdistam; Lizumā traumas gūst autovadītājs (papildināts)

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde informē, ka no 8. līdz 10.maijam Gulbenes policijas iecirknī reģistrēti 29 notikumi, bijis 21 izsaukums. Ceļu satiksmes jomā uzrakstīti 25 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 17 bijuši par ātruma pārsniegšanu. Reģistrēti 5 ceļu satiksmes negadījumi ar 2 cietušajiem.

9.maijā Lizuma pagastā uz autoceļa Smiltene – Gulbene notika ceļu satiksmes negadījums. Sākotnējā informācija liecina, ka vīrietis, vadot automašīnu “Toyota”, nobrauca no ceļa braucamās daļas, kā rezultātā automašīna apgāzās. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta automašīnas vadītājs, kurš nogādāts medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

8.maijā Gulbenē, O. Kalpaka ielā, kāda sieviete, vadot automašīnu, uzbrauca velosipēdistam. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta velosipēdists, kurš nogādāts medicīnas iestādē.

“Šogad vairākos ceļu satiksmes negadījumos Vidzemes reģionā cietuši velosipēda vadītāji. Valsts policija aicina velosipēdistus būt ļoti uzmanīgiem un parūpēties par savu drošību piedaloties ceļu satiksmē. Valsts policija vērš uzmanību, ka gan riteņbraucējam, gan autovadītājam ir jāievēro drošs intervāls un distance vienam no otra. Velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai, un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad ir jābrauc citam aiz cita, nevis blakus. Velosipēdistam ir jāatceras, ka, braucot pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam. Piedaloties satiksmē ar velosipēdu, nedrīkst aizmirst par pareizi aprīkotu velosipēdu ar gaismu atstarojošiem elementiem un ķiveri savai drošībai!” saka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policija atgādina, ka ne tikai pieaugušajam ir jārūpējas par savu drošību, bet arī mazajiem satiksmes dalībniekiem. “Aicinām vecākus pārrunāt ar saviem bērniem ceļu satiksmes noteikumus un atgādināt par satiksmes drošību, pārvietojoties ar velosipēdu! Brauksim droši un prātīgi!” uzsver Z.Vaskāne.

Laika posmā no 8. līdz 11.maijam Valsts policija Vidzemē veica 672 pārbaudes un uzsāka 1 administratīvo lietvedību par ārkārtējās situācijas noteikumu neievērošanu.Pievieno komentāru

Vietējās ziņas