Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē vairs nav dzemdību nodaļas 15

"Lūdzu, informējiet iedzīvotājus, ka ātrā palīdzība tagad slimniekus no Gulbenes novada ved uz slimnīcu Balvos, nevis Gulbenē. Tāds ir jaunums pēc jūsu slimnīcu apvienības reorganizācijas," "Dzirkstelei" telefoniski piekodināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka. Viņa norāda, ka arī dzemdētājas no Gulbenes novada tiekot vestas uz Balviem.

Arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle Alīda Vāne "Dzirkstelei" saka, ka slimnīcu apvienībā dzemdību nodaļa ar 1.novembri ir tikai Balvos, tāpat arī visas pārējās nodaļas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai. Izņēmums ir vienīgi infekciju nodaļa, kas joprojām darbojas Gulbenē līdzšinējā vietā. Šīs nodaļas nākotne vēl nav noteikta. Par šo jautājumu notiek pārrunas ar Veselības ministriju.  

Divas vecmātes no Gulbenes tagad strādājot dzemdību nodaļā Balvos. Taču ar Gulbenes ginekologiem esot problēmas. "Divas Gulbenes ginekoloģes sola strādāt Balvos, bet viena nodarbojas ar pretdarbību. Visām šīs specializācijas ārstēm ir piedāvāts strādāt Balvos. Kura var strādāt vairāk, kura mazāk, tas ir atkarīgs no katras ārstes noslodzes un veselības stāvokļa," saka A.Vāne.

 

Dienas stacionārā visi pacienti vienviet

Pacienti "Dzirkstelei" stāsta, ka, ārstējoties tā saucamajā dienas stacionārā (slimnīcā Gulbenē), sajūta esot tāda, ka visapkārt ir kā haosā. Notikusi pārcelšanās no nodaļas uz nodaļu. It kā vienviet atrodas gan pieaugušie pacienti, gan bērni. A.Vāne skaidro, ka tā gluži nav.

 

"Jā, ar 1.novembri visi pacienti Gulbenē atrodas dienas stacionārā, kas izveidots līdzšinējā Gulbenes slimnīcas ķirurģijas nodaļā. Tā tagad ir pārdēvēta par dienas stacionāra nodaļu. Pacientu bērnu tur nav un nevar būt! Tādā gadījumā mums būtu jānodrošina pediatra klātbūtne 24 stundas," saka A.Vāne. Viņa pieļauj, ka aculiecinieki kaut ko ir pārpratuši, jo Gulbenē arī atrodas tā saucamais steidzamās palīdzības punkts (saukts arī par traumpunktu), kur sniedz palīdzību arī bērniem.

 

Dienas stacionārā Gulbenē pacienti lielākoties ārstējas dienas laikā, bet daži paliek arī pa nakti. Pacienta maksa dienā ir 5 lati.

 

Poliklīnika jeb ambulatorā nodaļa pastāv!

Gulbenē joprojām un arī turpmāk pastāv un pastāvēs poliklīnika jeb ambulatorā nodaļa, kurā pacienti varēs vērsties gan pie vietējiem speciālistiem, gan pie viesārstiem. Piemēram, uz Gulbeni brauc endokrinologs no Aizkraukles. Maksas pieņemšanas bija un ir traumatologam, kurš atbrauc uz Gulbeni. "Es neko neesmu likvidējusi. Ārsti, kuri brauca pieņemt pacientus Gulbenē, arī brauc. Sadarbības līgumus ar viņiem es neesmu izbeigusi," saka A.Vāne. Varot nebažīties arī ģimenes ārstes Guntas Ezergailes pacienti. "Tur nekas nemainās. Tām telpām nav vajadzīgs remonts," piebilst A.Vāne.

 

Kur pazudis Gulbenes slimnīcas džips?
"Dzirksteles" lasītāji jautā, kur pazudis Gulbenes slimnīcas džips.

 

"Katrā ziņā man neviens džips uzskaitē nav bijis. Mani tas absolūti neskar. Mudīte Jaceviča ar džipu nekad nav braukusi, viņa taču brauca ar "Škodu"," komentē A.Vāne.

 

Arī Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" pauž izbrīnu par gulbeniešu it kā agrāk manīto un tagad no redzesloka zudušo Gulbenes slimnīcas džipu. "Kas tas par džipu? Es neko nezinu! Vai tāds bija slimnīcas pamatlīdzekļos?"

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Arcix 10 to nu jā

Draudziņ tu kaut ko jauc,jau divus gadus domē man liekas vairāk izceļas tieši Daukstu banda,ar pensionārupriekšgalā,vot īstenie vainīgie.nejauc Nikolaju.

pirms 8 gadiem, 2011.11.08 18:39

Cilvēki mīļiie,paskatietie kas mums sēd domē un rakksta liumus! Kāppotu audzētājs ,bruģa licējs,bars pensionāru utt..

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 17:39

Nāve

viss iet pēc jacenes un stjopkas ''gudrā'' slimnīcas sagraušanas plāna

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 15:09

nu jā...

hmm interesanti a kāda vella pēc tad to magnētiskās rezonanses aparātu lika gulbenē?? krutos USG aparātus? dzemdību toņu klausāmos aparātus.. eh, traki tai pasaule.. un pēc kāda laika nāks kāds gudrais bāleliņš kur gulbenes slimnīcu no pelniem pacels un pataisīs par privātu iestādījumu...

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 14:41

oij, nu ko var ēst Stepanovu, būtu viņš pie varas, nevis šitā tukšpauru banda, būtu slimnīca, un no Balviem vestu uz Gulbeni nevis otrādi. Šitie GUDRIE deputāti visu izsaimnieko, paliksim ar plikām pakaļām, ko ta mums...mums jau neko nevajg...Blūms lielais mūldoņa, visu izposta un tad plāta rokas un čapstina.
Un 15.000 Ls deputāti uzdāvina Balviem peldbaseinam, mums pašiem jau nevajag...bērni reizi ned. tiek vesti, tur...lai jau citiem tiek...mums jau neko nevajag...
DAUDZŅA un citi zvēri, nolieciet savus mandātus, nemākat jūs saimniekot, visu pazudiniet, izpostiet!!!
Par šitajiem deputātiem nu toč neviens NEKAD vairs nebalsos!!!

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 14:28

Hmm

Dzelzcelja nav slimnicas nav tv nav ielinjas sashaurinaatas, cilveeku nav, utt ...

Peedeejais laiks pardeeveet Gulbeni par ciemu.

pirms 8 gadiem, 2011.11.07 11:56

Anete

Esmu 3 bērnu māmiņa.
Vienu bērniņu dzemdēju Gulbenē, 2 Balvos.
Godīgi, Balvos bija jaukāk, bija īpašāka attieksme. Bet visos gadījumos tracināja, ka vakaros, naktīs un brīvdienās nebija uz vietas ārsta. Kad sākās sarežģījumi ar manu veselību, tad dakteri gaidīju vairāk kā stundu. Trakāk bija ar otro bērniņu un pediatra gaidīšanu. Tā kā saprotu jaunās vadības nostāju, ka visiem āsrstiem jābūt uz vietas, nevis mājas dežūrās. Tas taču ir mūsu - pacientu interesēs.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 12:34

Pieņemu, ka reorganizācijas bija nepieciešamas, bet ... "aizklapēt" dzemdību nodaļu, kura bija ļoti laba ar labu, profesionālu personālu un atstāt infekciju nodaļu, kura ir katastrofālā stāvoklī ar šādu, tādu personālu, no kuriem jēgas visai maz...
Jā, kaut kā grūti to saprast, ka reorganizācijās neizdzīvo stiprākie un profesionālākie, bet sazin kas. Tas pats jau attiecas uz citām iestādēm. Drīz Lattelecom būs atlaisti visi profesionāļi, bet mūžīgās mēbeles ir un paliek.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 12:05

reāliste

.. 05.11.2011. 09:22:47
un nedzims ar bērni , jo tas ir saeimas pirksts kad visu tik grib noņemt.bet mans bērns maksās viņiem nodokļus lai viņi pensiju saņemtu.
...naivais (ā) - viņiem tos nabadzības grašus nevajadzēs. Savām vecumdienām ārvalstu bankās būs sakrāts atliku likām un piezagtas pilnas kabatas....

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 09:32

..

un nedzims ar bērni , jo tas ir saeimas pirksts kad visu tik grib noņemt.bet mans bērns maksās viņiem nodokļus lai viņi pensiju saņemtu.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 09:22

vc

Ārprāts cilvēki...kas ar mums notiek...varbūt vajag protestēt pret to ne tikai presē.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 09:17

Arī veca vārna

Valsts attieksme pret laukiem, veselības ministrijas naudas dalīšanas principi, bet mēs te plēšamies. Pietiekami ilgi jau tika mēģināts visu saglābt un saturēt visus pakalpojumus mazā slimnīciņā tā, lai vēl mediķi apmierināti. rezultāts bēdīgs.
te raudam par dzemdību nodaļu, bet pagājšmēnes mūsu slimnīcā, ja nemaldos ,dzemdējušas 2 sievietes - viena no Balviem, viena no Alūksnes.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 08:51

ak Tu vecā vārna! tieši panikai ir pamats!Pēc gada redzēsiet,cik pacienti būs miruši pa ceļam uz Balviem.Bet "jums tā būs tikai statistika!Tuviniekiem traģēdija!Tā atļaut izdarīt!Nu Daudziņa!Kāda priekšā kādreiz par to būs smagi jāatskaitās......Dievs visu redz....

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 08:32

Beidziet vienreiz tracināt cilvēkus! Ja kāds nevar tikt pie kāda ārsta vai arī kāds ārsts bijis nekompetents vai nepietiekami atsaucīgs, tad arī vaimanājiet. Nav problēmu slimniekiem. tikai dažiem gribās celt paniku. Jau tāpat pietiek stresa, jo ātrāk viss sakārtosies, jo labāka būs mūsu slimnīca. Tie, kas raksta, paši brauca uz citām pilsētām pie ārsta. Cerams, tagad nekur nebrauksim, iesim Gulbenē.

pirms 8 gadiem, 2011.11.05 08:22

Vietējās ziņas