Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē var veidot valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru 6

Gulbenes novada domi apmeklēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, lai pārrunātu iespējas izveidot vienoto valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centru.

Pieteikumu ministrijā centra izveidei var iesniegt līdz 5.decembrim.

“Pirms vairākiem gadiem pašvaldība bija pieteikusies šāda centra izveidei, bet tad ministrijas finansējumu nesaņēma. Tagad ir no jauna jāizšķiras, vai pieteikties finansiālam atbalstam vienotā klientu apkalpošanas centra ierīkošanai. Pagaidām lēmums par to nav pieņemts,” informē Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Apinītis.

Pašvaldībā tiek analizēta un vērtēta situācija, lai saprastu, kāds ieguvums varētu būt no šāda centra pakalpojumiem. Centram ir vajadzīgas telpas ar atbilstošu aprīkojumu, turklāt dators ar interneta pieslēgumu ir jānodrošina ne tikai centra darbiniekiem, bet arī apmeklētājiem.

“Tas nav tik vienkārši, jo ir vajadzīgs arī pašvaldības finansējums,” norāda A.Apinītis. Gulbenes novada pašvaldība ir reģionālas nozīmes attīstības centrs, kas var pretendēt uz vienreizēju valsts budžeta dotāciju 50 000 eiro, ja tiek izpildīti visi publisko pakalpojumu sistēmas pilnveidei noteiktie kritēriji.

Ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniece Laura Jansone norāda, ka nākamajā gadā sadarbībā ar pašvaldībām ir paredzēts izveidot 20 novadu un 5 reģionālos pakalpojumu centrus. Esošo centru uzturēšanai un jaunu izveidei ir noteikta valsts budžeta dotācija 940 394 eiro. Pašlaik pakalpojumu centri ir 56 novadu un 3 reģionālās attīstības centros.

“Mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem pieejamus pakalpojumus sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Valsts zemes dienestu, Lauku atbalsta dienestu, Uzņēmumu reģistru, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Valsts ieņēmumu dienestu. Tomēr ministrijas īstenotā politika nav saistīta ar kāda dienesta reģionālo struktūru darba organizāciju,” norāda L.Jansone.

Pieredze liecina, ka konsultāciju laikā klientu apkalpošanas centrā apmeklētāji visbiežāk interesējas par Valsts ieņēmumu dienesta, Lauku atbalsta dienesta un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pakalpojumiem, bet visvairāk tiek izmantota iespēja pieteikt slimības pabalstu un iesniegt gada ienākumu deklarāciju.

Pirms gada Apē darbu sāka Vienotais valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrs. Tas nozīmē, ka Apes novada iedzīvotājiem vairs nevajag doties uz valsts iestādēm Alūksnē, Gulbenē vai Valmierā. Taupot laiku un resursus, visu var nokārtot Apē.

“Pieļauju, ka daudzi vēl nav izpratuši, cik tas ir izdevīgi – saņemt pakalpojumus vienuviet. Gan darbnespējas lapas var iesniegt, gan bērna piedzimšanas vai miršanas pabalstus nokārtot, gan ienākumu deklarācijas aizpildīt palīdz centra darbinieki. Mūsu novadā tas ir ļoti labi tāpēc, ka valsts iestādes atrodas tālu. Turklāt varu secināt, ka tas patiešām aizstāj šo iestāžu pakalpojumus,” secina Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju.

Viņa atzīst, ka tas var būt skumji valsts iestāžu reģionālo struktūru darbiniekiem, tomēr vienotais klientu apkalpošanas centrs nodrošina iedzīvotājiem pakalpojumus tuvu to dzīvesvietai.

“Lai kā to vērtētu, tāda ir valsts iestāžu un pašvaldību pakalpojumu nodrošināšanas perspektīva,” norāda A.Harju.


Šajā gadā ministrija pakalpojumu centru uzturēšanai ir piešķīrusi 517 611 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Es

Jēga ir gan, Viļakā ja nemaldos jau vismaz gadu šāds centrs ir, cilvēki ir ļoti apmierināti,ka var aiziet,nokārtot visas lietas vienā vietā, nevis skraidīt pa visām iestādēm,nogādāt kādus dokumentus,aizpildīt kādas lapas - tad šajā gadījumā ir viena vieta,kur to visu cilvēks palīdz, īpaši tiem,kas ar datoru ir uz "Jūs"! Ja vēl nebūs VID Gulbenē, tad šis variants ir vnk super! Es pilnīgi esmu par šāda centra izveidi!...un nēesmu pietuvināts cilvēks pašvaldībai, zinu no cilvēku labām,apmierinātām atsauksmēm par šādu centru!

pirms 3 gadiem, 2016.11.23 17:12

pilsētnieks

Vienkārši gribēju zināt, kā Gulbenē trūkst.

pirms 3 gadiem, 2016.11.23 19:51

rekā

Mums jau Centrālajā bibliotēkā ir viens klientu apkalpošanas centrs, vai otrs nav izšķērdība? Cik noprotu, lai būtu kur salikt VID darbiniekus, jo VIS filiāli likvidē!

pirms 3 gadiem, 2016.11.24 09:06

Jēga ir!

Jāga ir efektivitātē, vienotas telpas un vieta. Cilvēkam varētu būt ertāk, jo nav jāskraida pa n-tajām iestādēm. Bet, ja skatās no veselīgās puses, tad paskraidīt un kustēties ir ļoti veselīgi.

pirms 3 gadiem, 2016.11.25 09:11

Vietējās ziņas