Gulbenē vasarā mainīs ielu segumu 10 kilometru garumā 20

Gulbenieši "Dzirkstelei" laiku pa laikam atgādina par tradicionālo pavasara aktualitāti - pilsētas bedrainajām ielām. "Dzirksteles" forumā iedzīvotāji norāda uz vairākām, viņuprāt, sevišķi nelīdzenām ielām. Taču valda arī tāds uzskats, ka visa Gulbene ir viena vienīga bedre.

Pagaidām nav novērots, ka ielas steigtos lāpīt to uzturētājfirma - SIA "Alba". Gulbenes pilsētas domes izpilddirektors Gvido Stucka "Dzirkstelei" saka, ka ekonomiskās krīzes laikā nebūtu vēlams divreiz darīt vienu darbu. Esot jānogaida. Kamēr no gaisa krīt nokrišņi, par bedru lāpīšanu gādāt ir nepraktiski. Sausā laikā varētu izmantot aukstā asfaltbetona metodi, lai ielas padarītu līdzenākas.

 

Lielie darbi būs maijā

Gulbene ir starp tām 16 pilsētām, kurās plānots ieguldīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus prioritātē „Policentriska attīstība". Gulbenes pilsēta divus investīciju projektus plāno īstenot līdz 2011.gadam un to kopējās izmaksas ir aptuveni 5,5 miljoni latu. Plānota vairāku pilsētas ielu seguma rekonstrukcija, kā arī novada kultūras un atpūtas centra izveide uz esošā pilsētas stadiona bāzes.

 

Iecerētie pirmie lielie ielu asfaltēšanas darbi sāksies maijā. Pilsētas ielu seguma rekonstrukcijas 1.kārtai pašvaldība izsludinātajā iepirkuma procedūrā, kas noslēdzās otrdien, jau ir izraudzījusies pretendentu. Tā ir Smiltenes akciju sabiedrība "8CBR". Likums nosaka, ka šo rezultātu citi pretendenti var apstrīdēt turpmāko desmit dienu laikā. Rezultāti tiks publicēti Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājas lapā.

 

1.kārtā paredzēts veikt darbus 5,4 kilometru garumā, aptverot posmus Ozolu, Ābeļu, Bērzu, Līkajā, Rīgas, Gaitnieku un O.Kalpaka ielā. Saskaņā ar līguma noteikumiem visi darbi ir paveicami septiņos mēnešos.

 

G.Stucka stāsta, ka nupat izsludināts vēl viens iepirkums pilsētas ielu rekonstrukcijai. Gulbenē šovasar paredzēts renovēt pilsētas ielas aptuveni 10 kilometru kopgarumā. Pirms darbu veikšanas esot jāsaskaņo aktivitātes saistībā ar citu projektu - ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšanu -, lai nebūtu dublēšanās.

 

Labo tikai bīstamākās bedres

Akciju sabiedrības „Latvijas autoceļu uzturētājs" sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Šuberte "Dzirksteli" informē, ka, ņemot vērā lielo remontdeficītu valsts autoceļos, asfaltbetona segumos pastiprināti veidojas bedres. Pagaidām meteoroloģiskie laika apstākļi vēl nepieļauj veikt masveida bedrīšu remontus, tādēļ labotas tiek tikai satiksmei bīstamās bedres. To aizpildīšanā ceļu uzturētāji izmanto aukstā asfaltbetona tehnoloģiju. Darbs noris sekojoši - bedres vietu iespēju robežās iztīra un aizpilda ar auksto asfaltbetonu, virsmu pēc tam noblietējot ar vibroplati.

 

Šī bedrīšu labošanā izmantotā tehnoloģija gan nereti autovadītājos raisa neizpratni un rada jautājumus par tās efektivitāti. Taisnība, ka šādi nevar nodrošināt aizpildītās bedrītes ilgstošu saglabāšanos, tomēr tā ļauj uz laiku uzlabot braukšanas apstākļus autovadītājiem, pasargāt ceļa segumu no vēl lielākiem bojājumiem, līdz laika apstākļi mainīsies un būs iespējams izmantot noturīgākas bedru aizpildīšanas tehnoloģijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Man savas vecās mašīnītes žēl-ja varētu, uz rokām nestu:( Katrs sitiens kā amartizators cauri dvēselei izduras..

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 19:00

to ...

ja tā visa nauda ,ko tas "zaglis" kā jūs iztecāties,nonāktu tiešām uz ceļa seguma,es apēstu savu ziemas cepuri bez uzdzeršanas.Nu nav man ticības !Nu nekāāādas!

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 12:40

...

Es negribētu šeit nevienu aizstāvēt un vēl jo mazāk apvainot, bet mīļie tautieši, vai tiešām latviešiem mīļākais ēdiens ir otrs latvietis? Ja vakar kāds klausījās LNT ziņas, tad Jūs dzirdējāt, ka tas pats "zaglis" kā te viens otrs raksta, ir panācis, ka Gulbenes ielām būs naudiņa un ne mazā, un vēl es piekrītu tam, ka nav jāielāpa nauda tajās bedrēs, ja taisam, tad taisam... Par partijām runājot, kāda starpība, kuras partijas, ideju, reliģijas piekritējs kurš ir, galvenais laikam tomēr ir cilvēcīgums, ja mēs te riesimies, un kāpēc gan ne, neviens taču nezin, kurš tās stulbības uzraksta, vai tiešām kādam no tā paliek vieglāk...

pirms 11 gadiem, 2009.03.24 08:34

WTF

Tak pacietiet tās bedres, lāpīšanai tik un tā nav jēgas, tik zemē nomesta nodokļu maksātāju nauda, turpināsim trenēties veikli grozīt stūri un gaidīsim vasaru, kad tiks sākti seguma nomaiņas darbi!!
Daudz čīkstēsim beigās nekas mums netiks!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.23 14:15

...

Nu ta vismaz beidzot Gulbenē kaut kas arī mainīsies uz labo pusi! Cerams!!! Ja tikai tie nav tukši priekšvēlēšanu solījumi.

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 18:44

wc

Ielas remontēs Tikai un vienīgi - kādam būs pilns maciņš atkal..a principā es domāju nevienas ne...is, kadas te ielas.

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 13:06

piekrītu

tieši tā,tā ir visās mazajās pilsētas kur tautaspartijas zagļi valda

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 11:31

...

Paskatieties, kas notiek citās mazpilsētās... Alūksnē ielas vispār netīra, knapi māšīnas var izmainīties, par bedrēm nemaz nerunājot...Tā kā visās mazpilsētās situācija ir apmēram vienāda. Tāda ir mūsu valsts politika, Stepanovs šajā visā ir tikai izpildītājs.

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 11:25

shoferis

idiotu bars ,tie kuri domaa ka nevajadzeetu noliet asfaltu!

pirms 11 gadiem, 2009.03.20 00:00

saulic

......To, ka nepieciešams brīvības ielu pie slimnīcas,, tas tik tiešām(((:::: Šogad ielas ir vispār graujošas(: Ne paiet, ne pabraukt

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 20:22

psrs

nafik to asvaltu ar kajam lai staiga ,,LAI TAK ALGAS LABAK PACEL ,pec tam sudzas ka naudas !!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 18:50

ielas sāk remontēt īsi pirms novada vēlēšanām,lai Stepanovam un Tautas partijai būtu vairāk balsotāju....un varētu teikt LŪK MĒS IZDARĪJĀM LABU DARBU

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 18:31

Janka

brīvības iela(no rēzeknes kr. līdz slimnīcai)....tur vajadzētu slēgt satiksmi....jo kaklu var nolauzt, labi ka slimnīca tuvu!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 17:37

Janka

lūdzu netērējiet velti naudu!!!!!!!!...brīvības ielu līdz rīgas ielas kr. nosauciet par asfalta ielu, bet pārejos "ceļus" noberiet ar šķebiņiem (ja nepietiek naudas- ar granti)

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 17:29

nervinieks

aizvacat vismaz tos mentus tāda gadijumā. ko tie vēl tur maisās pa tam bedrēm?

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 17:25

ess

Njā..drīz jau pa Gulbeni varēs izbraukt tikai tanks...:)))

pirms 11 gadiem, 2009.03.19 17:14

Vietējās ziņas