Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenē viesojas poļu seniori

Jau piecas dienas Gulbenes novadā viesojas senioru delegācija no Fromborkas pilsētas Polijā. Šeit viņi ir ieradušies projektā “Silver Sharing Initiative” jeb “Dalīšanās ar sudraba zināšanām”. Par to informē novada dome.

Šī ir poļu senioru atbildes vizīte. Gulbenes novada senioru grupa Fromborkā viesojās jūnijā.

“Mums, senioriem, pašiem bija jāuzņemas vizītes plānošana. Manuprāt, šī ir lieliska iespēja attīstīt komunikācijas spējas, kā arī iepazīt citu tautu kultūru. Mūsu seniori ir kļuvuši atvērtāki, daudz vairāk vēlas iesaistīties dažādās aktivitātēs. Šajā laikā esam viesus iepazīstinājuši ar pilsētu, braukuši ar bānīti līdz Stāmerienai, baudījuši Bānīša svētkus un Stāmerienas skaistākās vietas, apmeklējuši uzņēmumu “Ķelmēni”, degustējuši “Vecpāpanu” mājas vīnu, sarīkojuši starpkultūru vakaru, kas izvērtās necerēti jauki – kopā dziedājām dziesmas, muzicējām. Īpaši emocionāls bija Gulbenes Romas katoļu draudzes apmeklējums. Tur ciemiņi no sirds varēja izrunāties gan ar mācītāju, gan ar māsām, kas arī ir poļu tautības,” stāsta Gulbenes senioru pārstāve Astrīda Saveļjeva.

Seniori no Fromborkas Gulbenē uzturēsies līdz 8.septembrim. Projekta laikā vēl ir paredzēts līdzīgs pasākums, kad mūsu senioru grupa oktobrī dosies uz Horvātiju, bet horvātu seniori – pie mums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas