Gulbenē zog arī kapos

Tuvojoties kapu svētkiem, var dzirdēt cilvēkus stāstām, ka daudzviet no puķu dobēm pilsētā pazūd puķes un dažādi stādi. Izrādās, zog arī pašos kapos.

 

"Dzirksteles" redakcijā šonedēļ viesojās kāda sieviete, kas bija sašutusi par cilvēku nekrietnību. "Gan tuvojoties kapu svētkiem, gan arī citā laikā vienmēr apkopju savu tuvinieku kapu kopiņas. Esmu iestādījusi arī augus, kas veido tādu kā zaļu paklāju. Nupat nesen aizbraucot uz kapiem, konstatēju, ka viss šis zaļais "paklājs" ir pazudis. It kā uzgājām vienu kapu kopiņu, kur tas varētu būt pārvietots, taču apgalvot jau neko nevar, ja neesi redzējis. Ir ļoti sāpīgi, ka cilvēki izposta citu cilvēku darbu un zog pat kapos," saka sieviete.

Kapsētas apsaimniekotājfirmas SIA "Kalmes 5" vadītāja Līga Adamoviča norāda, ka gadījumos, ja kapos ir kas nozagts, cilvēkiem vajadzētu vērsties policijā, jo neviens nevarēs nosargāt, kad kaut kas kaut kur pazūd vai notiek. L.Adamoviča norāda, ka šobrīd kapos jau intensīvi sāk darboties gan tuvinieki, gan arī kapu apsaimniekotāji.

"Kapi tiks iztīrīti, kā ierasts, viss tiks appļauts, tiks arī vestas smiltis, nākamnedēļ izvedīsim arī atkritumus," saka L.Adamoviča. Viņa ir novērojusi, ka pirms kapu svētkiem cilvēki patiešām sarosās un sakopj savu tuvinieku atdusas vietas, taču, protams, paliek arī tādas kapu kopiņas, kuras neviens nesakopj.

Kapu svētki Gulbenē notiks nākamajās brīvdienās.

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas