Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes 1.bērnudārzs atzīmē 40 gadu jubileju

Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestāde Oskara Kalpaka ielā 70 jūlija nogalē atskatījās uz 40 darbības gadiem, kas vadīti ēkā, kas ekspluatācijā nodota 1967.gadā.

 

Izglītības iestāde, kas uzcelta zemā, purvainā vietā, tolaik projektēta 140 bērniem. Tajā šodien uzturas 128 mazuļi, ar kuriem strādā 35 cilvēki - 17 pedagogi un 18 tehniskie darbinieki.
"Četrdesmit gadi ikvienai ēkai ir laiks, kad nepieciešams ne tikai remonts, bet arī lielāka rekonstrukcija, tāpēc šogad, izlietojot valsts investīcijas un pilsētas pašvaldības atbalstu, iestādē ir izdevies daudz paveikt. Kolektīvā jokojam, ka ēkai pilnībā ir nomainīti visi asinsvadi un cepure," stāsta Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Dace Nagle.


Ir nomainīts jumta segums, zibens aizsardzības un lietusūdens novadīšanas sistēma, pilnībā no jauna rekonstruēta ūdensapgādes un apkures sistēma, līdz nepazīšanai mainījušās bērniem domātās sanitārās telpas, kas tagad ir modernas un atbilst mūsdienu prasībām.


"Bērni ar prieku apmeklē tualetes, kur sēdpodi ierīkoti atsevišķās kabīnēs ar aizveramām durvīm atbilstoši sanitārajām prasībām. Par to, lai rekonstrukcijas darbi nekavētos, gādāja vairākas firmas, kas visu spēja paveikt gandrīz mēneša laikā. Mums pat sapņos nerādījās, ka tik īsā laikā iespējams realizēt tik apjomīgus projektus. Protams, vēl jau viss nav padarīts, dažām telpām ir nepieciešams kosmētiskais remonts, ko pamazām veiksim ar pašu spēkiem," stāsta vadītāja.


Perspektīvā D.Nagle un viss pirmsskolas izglītības kolektīvs vēlas arī sakārtotu bērnu rotaļlaukumu.


"Mūsu izglītības iestādē ir ne tikai pilsētas bērni, bet arī no pagastiem, jo vecāki no laukiem brauc uz darbu Gulbenē. Ir ģimenes, kas no Rīgas uz mazpilsētu pārceļas tikai tāpēc, ka Rīgā nav iespējams bērnu ievietot bērnudārzā. Pērn bija divi šādi gadījumi," stāsta vadītāja.


Šovasar pirmsskolas izglītības iestādē par pedagogu palīdzēm ar Nodarbinātības valsts aģentūras starpniecību strādā sešas meitenes.


"Uzskatām, ka iesaistīšanās šajā projektā ir ļoti veiksmīga. Meitenēm patīk pie mums. Arī bērni viņas ir ļoti iemīlējuši," piebilst D.Nagle.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas