Gulbenes 25. kājnieku bataljons piedzīvos pārmaiņas 1

 Zemessardzes 25. kājnieku bataljons tiks veidots kā kaujas atbalsta bataljons, kur dienēs profesionālā dienesta karavīri. Tas plašākai sabiedrībai tapa zināms 10. jūlijā, kad svinīgā ceremonijā Madonā savu atjaunošanu piedzīvoja 26. kājnieku bataljons. Tuvākā nākotnē 26. kājnieku bataljons pārņems 25.kājnieku bataljona atbildības teritoriju, tostarp Gulbenes novadu, kā arī daļu bataljona personālu.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns, uzrunājot klātesošos, atzina, ka šīs pārmaiņas viņš sagaida ar dalītām sajūtām. “Vispirms ir liels prieks un lepnums par bruņoto spēku attīstību. Ir prieks, ka 26. bataljona atjaunošana sniedz iespēju 25. kājnieku bataljona pārtapšanai par profesionālā dienesta kaujas atbalsta bataljonu, dodot iespēju integrēt augsto tehnoloģiju, prettanku, netiešās uguns un pretgaisa ieročus Vidzemes brigādes aizsardzībai. No otras puses, man ir skumji un nostalģiski šķirties no lielākās daļas savas komandas, ar kuru kopā četru gadu garumā plecu pie pleca esam stiprinājuši bataljona kaujas spējas, izlolojuši un īstenojuši jaunus projektus, kā arī snieguši atbalstu civilajām institūcijām. Esmu pateicīgs par kopā pavadīto laiku dienestā.”

Atjaunotā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljona komandiera amatā stājās majors Vladimirs Bistrovs. “Šajā vēsturiskajā brīdī vēlos pateikties komandierim par uzticēšanos pildīt vienības komandiera pienākumus. Tas uzliek lielu atbildību, un apsolu darīt visu, lai sekmētu bataljona izaugsmi, turpinātu tradīcijas un nestu bataljona slavu, cik tālu vien iespējams. Komandas darbs, tiekšanās uz panākumiem, neapstāšanās pie paveiktā būs bataljona galvenie atslēgas vārdi, lai veicinātu izaugsmi un attīstību. Zinot, cik veiksmīga ir sadarbība ar pašvaldību, turpināsim ciešu sadarbību, lai kopīgiem spēkiem varētu stiprināt mūsu valsts aizsardzību.” uzsvēra V. Bistrovs.

Kā “Dzirksteli” informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Informācijas daļa, 26. kājnieku bataljons tika dibināts 1991. gada 25. septembrī, savukārt 2002. gada 28. augustā notika ceremonija, kuras laikā bataljona karogs tika nodots Latvijas Kara muzejam. Tā paša gada 1. septembrī bataljons tika pievienots 25. kājnieku bataljonam Gulbenē.  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Vai tie bildē ir karavīri? Izskatās pēc go***iem, kuri tikko izlīduši no alām!

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.16 13:46

Vietējās ziņas