“Gulbenes autobuss” cīnās par pastāvēšanu 9

Šodien, 14.augustā, Gulbenes novada domes sēdē izskata SIA “Gulbenes autobuss” lūgums no pašvaldības budžeta garantēt 5 000 000 eiro aizņēmumu uz 10 gadiem, lai “Gulbenes autobuss” kopā ar sadarbības partneri - SIA “Balvu autotransports” - varētu startēt konkursā “Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā”.

Paredzams, ka aizņēmuma summu Gulbenes novada pašvaldība varētu garantēt solidāri ar SIA “Balvu autotransports”.
5 000 000 eiro ir vajadzīgi, “lai nodrošinātu konkursa tehnisko prasību izpildi” - ir teikts lēmuma projekta, par kuru tiks piedāvāts balsot Gulbenes novada deputātiem. Aizņēmums tiktu galvots ar Gulbenes novada pašvaldības budžetu, ja deputāti tam piekritīs.

Šajā sakarā “Dzirkstele” aptaujāja vairākus vietējos deputātus, kuri pagaidām savos izteikumos izrādījās visai piesardzīgi.
Guna Pūcīte teica, ka vispirms gribēs dzirdēt plašāku skaidrojumu, taču viņai esot “priekšnojauta, ka novads to nevar atļauties”.
Andis Caunītis, kurš aizstāj Gulbenes novada domes priekšsēdētāju viņa atvaļinājuma laikā, saka: “Lai SIA “Gulbenes autobuss” līdz 9.septembrim varētu iesniegt pieteikumu dalībai pasažieru pārvadājumu konkursā kopā ar SIA “Balvu autotransports”, vajadzīgas garantijas no pašvaldības puses.”

Gunārs Ciglis tajā visā redz iespēju saglabāt pasažieru pārvadājumus Gulbenes novadā. Viņaprāt, vēl “valstī jāsakārto” tā, lai skolēnu pārvadājumi saplūstu ar pārējo pasažieru pārvadājumiem.

Intars Liepiņš domā, ka “Gulbenes autobusa” autoparks ir novecojis, tas ir jāmodernizē. Arī uzņēmuma dalība pārvadājumu konkursā ir jāatbalsta, bet par 5 000 000 eiro aizņēmuma garantēšanu ar pašvaldības budžetu viņš ir noraidošs.

“Mēs varam atbalstīt ideju, bet ne garantēt gatavu summu. Es savā priekšā pagaidām redzu lēmumprojektu bez sīkākas analīzes. Esmu kategoriski pret! Kā var izslēgt risku, ka kāds kaut ko shēmo?! Kā varēs atmaksāt tos 5 000 0000 eiro? Kā tas ietekmēs Gulbenes novada pašvaldības budžetu? Tas viss ir melnā miglā!” saka I.Liepiņš.

Jautājums vispirms esot jāizdiskutē komiteju sēdēs un tikai pēc tam domes sēdē, bet šajā gadījumā “vienkārši papīrs ir nolikts priekšā, lai deputāti balso”. Viņš pieļaujot, ka kaut kāda deputātu grupa ir savā starpā izdiskutējusi, “kā apsaimniekot 5 000 000 eiro”, bet oficiālu apspriežu nav bijis un I.Liepiņs nav sarunās piedalījies.  

Pievieno komentāru

Komentāri 9

autobuss

Rīgas cienīga apetīte! Vai no Balviem arī būs 5 miljoni?

pirms gada, 2019.08.14 09:31

Vilis

Skolas bija jāslēdz pašu bērniem, jo nebija naudas! Infrastruktūra ir nekāda, jo nav naudas! Un te hops 5 miljoni tā vienkārši ar nodokļu maksātaju naudu spēlējas! Nu i dur Dom!

pirms gada, 2019.08.14 10:01

Sintija

Kāpēc uzņēmums ir tik tālu novests ? Kurš par to atbildēs ? Ko darīja kapitāldaļu turētāji ? Katru gadu novadam tiek nodota bilance un vadības atskaite, neredzēja, ka briest ziepes ? Saliek amatos nejēgas, ar algu 1800.00 EUR un pēc tam brīnās, ka viss ir izsaimniekots. Kur ir garantijas, ka līdzekļi tiks izlietoti mērķim ?

pirms gada, 2019.08.14 10:07

Janka

Var jau būt, ka nemaz tā nekas nav nolaists, vienkārši Rīgas kungi redz iespēju labi nopelnīt.

pirms gada, 2019.08.14 11:29

pasažieris

Ha , viņiem jaunu autoparku , autobusi velkas uz 40-50 , ar tādu ātrumu var braukt ar veciem klomiem, nevar vien sagaidīt kamēr autobus aizbrauks līdz galapunktam.

pirms gada, 2019.08.14 10:26

!!!

Nepatīk - ej kājām!

pirms gada, 2019.08.14 11:26

Gravagrava

Tas ir, ja es pareizi izlasīju starp rindiņām, ir jāiegrūž Rīgai 5 ļimoni, lai liktu Gulbeni un Balvus mierā, ļautu strādāt un nenāktu no Rīgas te maldīties pa vietējiem maršrutiem un slēgt tos nost?

pirms gada, 2019.08.14 11:52

Ha

Un es brīnījos, kāpēc Kāŗlis mūk..................

pirms gada, 2019.08.15 20:54

Vietējās ziņas