Gulbenes autoostā varēs iegādāties biļetes gandrīz uz jebkuru vietu 4

Tas nav 1.aprīļa joks, ka jau rīt pilsētas un rajona iedzīvotāji Gulbenes autoostas kasē varēs iegādāties biļetes ne tikai uz visiem vietējās nozīmes autobusu maršrutiem, bet arī uz Rīgu, Daugavpili, Liepāju, Ventspili un citām Latvijas pilsētām, kā arī uz Tallinu, Viļņu, Minsku un tamlīdzīgi. Šo pakalpojumu piedāvā SIA "Gulbenes autobuss", kas ir iesaistījusies "Baltik line" kopējā sistēmā.

"Tas nozīmē, ka cilvēks, kurš no Rīgas būs nolēmis ar autobusu braukt, piemēram, uz Minsku, biļeti varēs iegādāties Gulbenes autoostas kasē. Biļeti konkrētajam maršrutam varēs iegādāties jau desmit dienas iepriekš," stāsta SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa.

 

Autoostas dispečeres ir nokārtojušas eksāmenu, lai varētu strādāt šajā sistēmā. Autoostas vadītāja Aija Vaļicka stāsta, ka līdzīgs pakalpojums jau ticis piedāvāts.

 

"Atšķirība ir tā, ka cilvēki līdz šim nevarēja biļetes iegādāties absolūti uz visiem sabiedriskā transporta maršrutiem Latvijā, kā arī uz regulārajiem maršrutiem, kas saista Rīgu ar citu valstu pilsētām. Protams, uz Spāniju biļeti iegādāties gan nevarēs," stāsta A.Vaļicka.

 

Būs komisijas maksa

"Iegādājoties braukšanas biļeti trīs, piecas vai pat desmit dienas ātrāk, būs jāmaksā komisijas maksa, kas būs atkarīga no biļetes cenas, piemēram, pieci vai desmit procenti. Tas nozīmē, ka, iegādājoties biļeti ātrāk, tā būs dārgāka, nekā pērkot konkrētajā dienā," stāsta A.Vaļicka.

 

A.Priedeslaipa papildina, ka šis pakalpojums ir garants, ka pasažieris noteiktajā dienā un laikā varēs nokļūt sev vēlamajā vietā. Ja gadījumā cilvēks ir iegādājies biļeti iepriekš konkrētajam maršrutam, bet objektīvu apstākļu dēļ brauciens ir jāatceļ, tad viņš, atgriežot biļeti kasē, pretim saņem par to izdoto naudu. Dispečeres novērojušas, ka līdz šim pasažieri izrādījuši lielu interesi par iespēju kasē iegādāties biļeti no Gulbenes uz Rīgu un atpakaļ.

 

"Līdz šim Latvijā tikai Gulbenes un Balvu rajonā netika piedāvāts šāds pakalpojums. Uzskatu, ka tas būs ērts tiem cilvēkiem, kuri bieži pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Viņiem vairs nevajadzēs stāvēt garā rindā, piemēram, tad, kad ir bijuši svētki un ir liela pasažieru plūsma. Pakalpojums ir arī drošības garants, ka cilvēkam autobusā būs vieta," saka A.Priedeslaipa.

 

Strādājot "Baltik line" sistēmā, no darbiniekiem tiks prasīta liela informācijas precizitāte.

 

Varēs izmantot tālruni

Ar laiku braukšanas biļetes varēs iegādāties arī internetā. Ar 1.aprīli minētajā sistēmā biļetes varēs rezervēt arī pa tālruni, piezvanot autoostas dispečerdienestam - 644 71788.

 

"Cilvēks piezvana, rezervē biļeti konkrētajā maršrutā, kā arī norāda savu paroli, piemēram, "zaķītis", "saulīte", kuru nosaucot biļeti varēs izpirkt kasē. Parole tiks ievadīta datorā," stāsta A.Vaļicka.

 

"Aicinu cilvēkus izmantot šo jauno iespēju, jo tas ir ērti. Piemēram, braucot no Rīgas uz Gulbeni un tālāk uz Letēm vai kādu citu rajona vietu, cilvēks jau Rīgā var iegādāties biļeti arī uz vietējās nozīmes maršrutu. Tas nozīmē, ka, atbraucot uz Gulbeni no Rīgas, pasažierim, kas vēlas nokļūt tālāk no Gulbenes uz Letēm, autoostā nav jāpiesakās. Viņš var uzreiz doties uz konkrēto autobusu, jo visa informācija jau ir ievadīta un saglabāta datorā," piebilst A.Priedeslaipa.

 

Uzņēmums arī ļoti rūpīgi gatavojas vietējam konkursam, kas beigsies 30.aprīlī, lai varētu turpināt pasažieru pārvadājumus vietējās nozīmes maršrutos.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

INQ

visu to sen jau var izdarít netá(nu ok...uz rajona busiem nevar bileti netá nopirkt).Ja cilvékam ir velme doties uz Rígu,tad bileti var pirkt www.bezrindas.lv ,ja uz árvalstím,tad www.eurolines.lv www.ecolines.lv u.t.t

pirms 12 gadiem, 2009.04.01 12:49

es

varees rezerveet arii uz Paradiiizi vai Elli :))

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 11:52

Students

Man tā gribās samaksāt to komisijas naudu!

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 09:22

Ha!

Tā taču esot otrās šķiras autoosta, kurā pat normālas tualetes nav. Varbūt ar to vajadzētu sākt, jo čurāt caurmērā cilvēkam vajag biežāk, nekā braukt uz Minsku.

pirms 12 gadiem, 2009.03.31 08:51

Vietējās ziņas