Gulbenes bērnudārzā “Auseklītis” vides izglītības metodes apguva 14 dalībnieki no 5 valstīm

No 23. līdz 25.septembrim Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestāde “Ausekītis” organizēja mācību mobilitāti, uzņemot 14 pedagogus un jaunanes darbiniekus no Īrijas, Grieķijas, Spānijas, Itālijas un Igaunijas.

“Mācības tika īstenotas projekta “Dabas klase” ietvaros, projekta vadošais partneris ir spāņu organizācija “Mar Antiguo”, ar kuru “Auseklītim” izveidojusies veiksmīga sadarbība vides izglītības pieredzes apmaiņā kopš 2017.gada. Mācību mobilitāte nodrošināja iespēju tās dalībniekiem gūt pieredzei mūsu bērnudārzā, uzzinot par Latvijas izglītības sistēmu, darba organizēšanu bērnudārzos mūsu valstī un konkrēti “Auseklītī”, mācīties dažādas līdzdalības, vides izglītības un āra dzīves metodes darbā ar bērniem un jauniešiem,” stāsta Gulbenes 3. pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis” projektu asistente Ilze Vanaga.

Mobilitātes programmā tika iekļautas arī divas mācību ekskursijas: komandu saliedēšanas izaicinājumu laivu brauciens pa Pededzes upi, kā arī vides zinību apguves programma “Latvijas purvs” Teiču dabas rezervātā.

Papildus zināšanu apguvei dalībniekiem bija iespēja apmeklēt arī īpašas Gulbenes novada vietas, piemēram, Stāmerienas pili, doties ekskursijā ar elektrovilcieniņu, apmeklēt “Tālavas sidra” ražotni. Nākamā projekta vizīte plānota no 28. līdz 30.oktobrim Igaunijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas