Gulbenes dzemdību nodaļa turpina darbu 8

Par jauno kārtību spriedīs oktobra beigās
Lai gan daudzas slimnīcas tiek pārprofilētas un slēgtas, Gulbenes dzemdību nodaļa turpina savu darbu. Kopš gada sākuma līdz oktobrim nodaļā ir piedzimuši 127 bērni, tas gan ir mazāk nekā iepriekšējos gados. Pērn nodaļā pavisam piedzima 193 mazuļi. Arī turpmāk slimnīcas dzemdību nodaļā pēc neatliekamās palīdzības var vērsties tāpat, kā tas ir bijis iepriekš, jo nekas nav mainījies.

"Sievietes, kuras privāti ir parakstījušas līgumu ar vecmāti, kā arī tādas, kuras nekādi nevēlas dzemdēt cita rajona slimnīcā, ir uztraukušās izlasot sludinājumu "Dzirkstelē", kurā norādīts, ka pirmās 15 mēneša dienas neatliekamo medicīnisko palīdzību tajā skaitā arī palīdzību dzemdībās sniegs Gulbenes, bet atlikušās dienas - Balvu slimnīca. Daudzas sievietes domā, ka divas nedēļas Gulbenes slimnīcā vispār nebūs ginekologa un tamlīdzīgi. Tā tas nebūs. Mēs strādāsim un sniegsim nepieciešamo palīdzību tāpat kā līdz šim," stāsta ginekoloģe Rita Skrastiņa.

 

Tajā mēneša laikā, kad neatliekamo palīdzību sniegs Balvu slimnīca, ārstes nedežurēs visu diennakti, bet nepieciešamības gadījumā viņas varēs izsaukt no mājām.

 

"Nodaļā ir zināmas arī mūsu koordinātes, tāpēc jebkurā gadījumā mūs var izsaukt uz nodaļu. Slimnīcā strādāju 40 gadus un ne vienu reizi nav bijis tā, ka ginekologs nebūtu atrodams," piebilst R.Skrastiņa.

 

Ginekoloģe Alise Bērziņa nodaļā vairs nestrādā, tāpēc talkā tiks aicināta speciāliste no Madonas slimnīcas.

 

"Kā jaunā kārtība sevi attaisnos, par to varēsim spriest oktobra beigās,"piebilst R.Skrastiņa.

 

Ir iespēja izvēlēties

 

Kopš gada sākuma līdz oktobrim nodaļā ir piedzimuši 127 bērni, tas gan ir mazāk nekā iepriekšējos gados. Pērn nodaļā pavisam piedzima 193 mazuļi.

 

"Dzemdību nodaļā dzemdības, kā arī ģimenes dzemdības ir par brīvu. Ja ģimene vēlas, ir arī maksas pakalpojumi," stāsta dzemdību nodaļas vecākā māsa Sanita Glāzniece.

 

Iespējama arī dzemdību individuālā aprūpe. Tas ir pakalpojums, kas ietver sevī servisa pakalpojumus grūtniecības periodā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Tikai tad ir jānoslēdz individuāls līgums.

 

"Dzemdētāja var pieprasīt arī dažādas atsāpināšanas metodes, piemēram, dzemdības ūdenī un epidurālo anestēziju. Pēc pieprasījuma veic arī ķeizargriezienu, kā arī ir iespējams saņemt vecmātes konsultāciju un veikt augļa sirds toņu pierakstu ambulatorām pacientēm," stāsta dzemdību nodaļas vecmāte Līga Ķuze.

 

Gulbenes dzemdību nodaļu izvēlas sievietes ne tikai no Gulbenes novada, bet arī no Smiltenes, Alūksnes, Balviem, Rēzeknes un Rīgas. Gulbeniete Zlata Kallase, kurai šonedēļ piedzima otrā meitiņa, atzina, ka nekad nav domājusi, ka varētu dzemdēt citā slimnīcā.

 

"Es ļoti esmu apmierināta ar nodaļas personālu un pieredzējušajiem speciālistiem," saka Zlata.

 

Gaida Māmiņu skola

Jau vairākus gadus nodaļā darbojas arī Māmiņu skola, kurā īpaši jaunie vecāki gūst zināšanas savai, bērniņa un ģimenes labsajūtai. Tajās iespējams saņemt informāciju par jaunākajām un efektīvākajām dzemdību metodēm, kā arī citas māmiņām noderīgas gudrības. Māmiņu skolas nodarbībās aicināti piedalīties arī tie vecāki, kuri nolēmuši savu mazuli laist pasaulē citā slimnīcā.

 

"Nodarbības Māmiņu skolā notiek katra mēneša pirmajā trešdienā grūtniecēm no 32 līdz 40 nedēļai. Katra mēneša trešajā trešdienā līdz 32.nedēļai. Nodarbību sākums ir pulksten 11.00 dzemdību nodaļā," stāsta S. Glāzniece. Nodarbības notiks 7. un 21.oktobrī, 4. un 19.novembrī, 2. un 16.decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

urbis

Neiet runa par personālijām, bet par to, ka 2 dienās 1 dzemdības- vai nav bišku par īsu? Kam vajag dzemdību nodaļu, ja 2 dienās 1 dzemdības? Tā jau var iznākt, ka vecmātei mēnešiem neiekrīt nevienas dzemdības! Te nu ir redzamas tās strukturālās reformas, kas, liekas, vairāk ir vajadzīgas šoreiz mediķiem, lai saglabātu darbu, bet kur tad paliek mērķis- ekonomija, kurai būtu jābūt reformu rezultātā? Lai kā tas arī nepatiktu, bet tomēr jau nu būs kaut kas jāslēdz, citādi tāds krievu bizness vien sanāk- izdzer polšu un nodod tukšo pudeli! Un kam vēl vajadzīgs vēl viens ginekologs no Madonas? Atkal kāds viesstrādnieks?

pirms 11 gadiem, 2009.10.06 10:22

es

Arī es par vecmāti Līgu Ķuzi varu teikt tikai to labāko.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 11:30

Bez iemesla nekad un nevienam tos aukstos vārdus un pārmetumus nesaka. Pati esmu redzējusi un dzirdējusi kā no vecmātes(ne tikai vienas konkrētas) pa ādu dabūn mamaša,kas tiko mazuli izspiedusi,atstāj to vienu un skrien sapīpēt...pēēē.

pirms 11 gadiem, 2009.10.05 11:00

Kaa nu to nem,kuram sirdi un dveeseli,kuram aukstus vaardus un paarmetumus.Neviens nav bez kluudaam.......

pirms 11 gadiem, 2009.10.03 17:03

Skatos uz vecmāti Līgu Ķuzi un domās saku-PALDIES! Abas savas meitiņas laidu pasaulē Gulbenes slimnīcā un tieši pie šīs vecmātes. Šis nu ir cilvēks,kas savam darbam atdod sirdi un dvēseli.

pirms 11 gadiem, 2009.10.02 18:46

ak vai

ķuze,atceros vel savas dzemdibas pie vinas ,tas bij vislielakais murgs .....tadas dzemdibas ka vina pienema nenovelu nevienam ....

pirms 4 gadiem, 2016.05.06 07:02

Vietējās ziņas