Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes dzimšanas dienā sumina Gada cilvēku 10

Ilga Vanuška: "Esmu laimīga, ka varu palīdzēt cilvēkiem."
Vakar īpaša diena bija gulbenietei kafejnīcas "Amro" īpašniecei Ilgai Vanuškai, kura kļuva par titula "Gulbenes gada cilvēks 2009" ieguvēju. Svinīgajā pasākumā, kas notika Vecgulbenes muižā un bija veltīts Gulbenes pilsētas 82.dzimšanas dienai, ļoti daudz cilvēku ar ziedu veltēm un pateicības vārdiem sveica titula ieguvēju. Starp viņiem bija gan tie, kuri rakstīja ieteikuma vēstules, gan tie, kuriem I.Vanuška nesavtīgi dāvājusi savu palīdzību.

Pieteikumu vēstules izvērtēja komisija, kurā strādāja Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns, bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne, kultūras centra direktors Egons Kliesmets, pensionāre Līvija Liepa un SIA "TV11.kanāls" direktors Guntars Eniks.

 

Nav viegli vienai

"Paldies visiem, kas ir novērtējuši manu darbu! Man šī atzinība ir ārkārtīgi liels un negaidīts pārsteigums. Tiesa, kādu laiku pirms šā pasākuma tikai senioru deju grupa "Reveranss", kurā dejoju, man nedaudz lika kļūt aizdomīgai, jo visi pārējie dejotāji par kaut ko parakstījās, bet man neatļāva to darīt," smaida Ilga. Ar skumjām viņa atklāj, ka ļoti sāp sirds par to, ka vīram Artūram nebija lemts piedzīvot šo skaisto brīdi.

 

"Es ticu un esmu pārliecināta, ka viņš no mākoņa maliņas visu redz un dzird, ka priecājas līdz ar mani, ka sajūt, cik grūti man ir vienai bez viņa. Artūrs man bija kā siena, aiz kuras jutos droša, bet tagad nav ar ko aprunāties, kam sirdi izkratīt. Dažkārt šķiet, ka tūlīt, tūlīt pietrūks spēka, jo kopš viņa nav, ar visu jātiek galā man. Protams, neko nespētu paveikt arī bez sava kolektīva. Palīdz arī bērni, bet viņi ir projām Valmierā, kur viņiem pašiem ir sava dzīve," saka Ilga

 

Nespēj valdīt asaras
Šogad janvārī apritēja gads, kopš Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā atsevišķā telpā kafejnīcas "Amro" paspārnē darbojas zupas virtuve. Tās izveide ir I.Vanuškas labdarība, ko viņa īstenoja kopā ar vīru Artūru. Dienā silto virumu tur saņem vairāk nekā 30 trūcīgie Gulbenes iedzīvotāji. Daži mēro ceļu arī no Stāķiem. "Paldies par garšīgo zupu!" šī ir pateicības alga, ko par savu nesavtību saņem Ilga. Tā dod spēku, neļauj pagurt un liek apzināties, ka esi vajadzīga cilvēkiem.

 

"Tiem, kuri nav redzējuši, kā zupas virtuves apmeklētāji nobauda siltu zupu, kas viņiem ir vienīgā ēdienreize dienā, grūti iedomāties tās emocijas, kas mani pārņem, ienesot kārtējo zupas katlu. Man ir ļoti žēl šo cilvēku. Tam, kurš vienmēr ir paēdis, ir grūti saprast tos, kas cieš badu, īpaši mazo bērnu un veco cilvēku, tāpēc ir ģimenes, kam dodu zupu arī līdzi nešanai," stāsta I.Vanuška.

 

Uzņēmēja neslēpj, ka saņēmusi neizprotošus jautājumus no vairāku cilvēku puses par to, kam viņai tas vajadzīgs. "Kopš mazotnes vecāki mani ir tā audzinājuši, ka nevienu ciemiņu nedrīkst izlaist no istabas, ja viņš nav pamielots. Tā kā pēc profesijas esmu pavāre, tad man tas nesagādā grūtības," saka Ilga.

 

Viņa ir pateicīga arī tiem cilvēkiem - labdariem, kuri ar augļiem, dārzeņiem, gaļu un citiem produktiem atbalstījuši zupas virtuvi.

 

"Kad saņemu pensiju, sapērku produktus, bet ikvienu šādu palīdzību ļoti novērtēju," piebilst uzņēmēja. Ar lielu atbildību viņa izturas arī pret savu kolektīvu, kur darbs ir deviņiem cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

laima

Ilga tiešām ir pelnījusi šo apbalvojumu,vienmēr dāsna ,mīļa,izpalīdzīga.Paldies tev Ilgucīt!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.03.02 07:09

Daira

Patiess prieks par izvēlēto Gada cilvēku. Ilga ir pelnījusi kaut mazliet mūsu visu atbalsta.
Zinu,ka šo misijas darbu dara, nedomādama par nominācijām un tituliem.
Dara no tīras sirds,līdzi jūtot dzīves pabērniem,pati ziedodama gan savu veselību,gan brīvos mirkļus,gan,galu galā- līdzekļus.
Ilga un Artūrs bija manas mācību stundas Ģimeniskumā.
Lai Ilgai spēks,veselība un labo cilvēku atbalsts.

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 08:20

Maris

Liels paldies, Jani...
Cerams vina nelaunosies ja ar vinu sazinašos :)

pirms 10 gadiem, 2010.03.01 00:06

Dzintra

Lai dieviņš dot izturību,šai jaukajai kundzei.

pirms 10 gadiem, 2010.02.28 20:12

jaanis

maari, varu uzrakstiit ilgas kundzes tel. 22317241

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 14:54

Inese

ļoti labi pazīstu Ilgu un zinu, ka viņa ir tas cilvēks, kurai visu ir žēl, visus viņa grib pabarot, pažēlot... Lai viņai veicas, lai ir izturība, veselība un možs gars. No visas sirds apsveicu Ilgu ar augsto atzinību, viņa ir to pelnījusi.

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 13:50

Māris

Vai kads var pateikt kā var sazinaties ar Vanuškas kundzi? Arī labprat es ziedotu naudiņu. Dzivoju laukos un uz pilsetu netieku.

pirms 10 gadiem, 2010.02.27 13:29

Vietējās ziņas