Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes ev.luteriskajā baznīcā - jauns grīdas segums 7

Par 22462,13 eiro ir realizēts projekts "Gulbenes luterāņu baznīcas ēkas lūgšanu zāles grīdas seguma atjaunošana’’. Tā mērķis bija nodrošināt valsts nozīmes aizsargājamā kultūras pieminekļa - Vecgulbenes luterāņu baznīcas saglabāšanu, pieejamību plašai sabiedrībai, turpinot pilnveidot publiskās funkcijas un veicinot objekta sociālekonomisku izmantošanu ilgtermiņā. Par to informē Gulbenes ev. luteriskās baznīcas draudzes locekle Daira Karole.

"Darbus veicot secīgi citu pēc cita, mūsu baznīcas saglabāšanas un izmantošanas iespējas paplašinās. Dievnama grīda bija  jāatjauno, lai, vēlāk, realizējot baznīcas torņa celtniecību vēsturiskajā izskatā, ēka būtu funkcionāli izmantojama sabiedriskām aktivitātēm, pavērtu jaunas iespējas rīkot kultūras pasākumus un nestu savu artavu arī novada tūrisma piesaistē. Šis ir kārtējais etaps nemitīgajiem  draudzes centieniem atjaunot un cieņpilni uzturēt  šo valsts nozīmes arhitektūras pieminekli mūsu pilsētā," norāda D.Karole.

Baznīcas lielajā zālē ieklātas akmens masas flīzes 360 kvadrātmetru platībā. "Telpa ieguvusi jaunu spozmi. Iepriekšējos projektos atjaunotos logus, griestus, sienas apdari nu papildina jauns grīdas segums, kopumā padarot telpu svinīgu, gaišu, tīru un viegli kopjamu. Grīdas līdzšinējā seguma putekļu dēļ cieta ērģeles, tagad arī tas ir novērsts. Šobrīd nav problemātiski grīdu uzturēt tīru, tādēļ zem balkona tika iekārtots bērnu rotaļu stūrītis," stāsta draudzes locekle.

Gulbenes evaņģēliski luteriskā baznīca atvērta ikvienam ienācējam.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

?

Kur tad deputātiņš, kurš solīja atjaunot torni?

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.23 13:07

demiurgs

Vai svarīgāk nebija tomēr beidzot ķerties pie torņa atjaunošanas? Runā un runā par torni, bet dara ko citu...

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.23 16:24

rasa

Un kas tev no torņa atjaunošanas ? Cik viegli no malas fantazēt ko, kā un kad vajag !

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.25 12:46

demiurgs

Man no torņa atjaunošanas nekas, bet baznīcas ēka gan beidzot ( cik gadus pēc kara...) kļūtu par vizuāli autentisku baznīcu, kas bez torņa nu nav nekāda "baznīca" (kā celtne). Pat Mārtiņš Luters celtnes priekšpusē jau sācis no kauna sarkt un bālēt par to, kāds ķēmīgs veidols vīd viņam aiz muguras.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.27 07:24

nedraudzes latvietis

demiurgam...
Sarunas ar sevi nemaz nav slikta lieta, ja tik ... skabargas un baļķus redz...

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.28 14:01

Vietējās ziņas