Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonds aicina vienoties

Pagājušajā sestdienā nodibinājuma “Gulbenes evaņģēliski luteriskās baznīcas torņa atjaunošanas fonds” pārstāvji rīkoja reprezentatīvu pasākumu uzņēmējiem, kā arī bijušajiem gulbeniešiem, lai informētu par padarīto un vēlreiz aicinātu vienoties visus, kuriem nav vienaldzīga dievnama atjaunošana, informē draudzes vecākā Evija Samsone.

“Baznīca ir valsts nozīmes kultūrvēstures piemineklis un sevī nes bagātīgu un skaudru vēsturi. Šie notikumi ir apbrīnas vērti par tiem cilvēkiem, kas ir spējuši nebaidīties no grūtībām un ar milzīgu garīgo un fizisko spēku atjaunojuši no drupām baznīcu. Vien pietrūka spēka atjaunot torni. Tādēļ mums visiem, kopā apvienojoties, šis darbs ir jāpaveic,” saka E.Samsone.

“Tas nav viegls, bet šobrīd jau varam iepazīstināt ar tehnisko projektu, kuru izstrādājusi bijusī gulbeniete Ligita Silkāne un pieredzējis būvkonstruktors Uldis Ķempe. Projekts ir pilnībā finansēts no savāktajiem ziedojumiem, un šobrīd uzkrājumā ir 17 tūkstoši eiro. Informāciju par ziedotajām summām mājaslapā atjaunojam vienreiz mēnesī. Esam pateicīgi visiem atbalstītājiem par ziedojumiem!”

“Paldies mākslas skolas direktorei Sandrai Dikmanei par dāvinātajām vēsturiskajām fotogrāfijām! Tās būs apskatāmas apmeklētājiem Muzeju nakts un Baznīcu nakts pasākumos,” saka draudzes vecākā.

“Turpināsim arī aktivitātes ziedojumu vākšanā, jo ar šādu summu vēl nevar uzsākt celtniecību. Pašlaik, pamatojoties uz izstrādāto projektu, tiek veikti aprēķini, cik liela summa būs nepieciešama projekta realizācijai,” stāsta E.Samsone.

Jau rakstījām, ka draudze cer, ka būs arī valsts vai Eiropas Savienības finansētas programmas kultūrvēstures objektu sakārtošanai, kur būtu iespējams rast līdzekļus, tādēļ jākrāj nauda līdzfinansējumam.

E.Samsone informē, ka vienlaikus tiek atjaunota arī esošā baznīcas daļa. Pagājušajā gadā ierīkota hidroizolācija baznīcas iekšpusē un ārpusē. Līdzekļi saņemti no Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas glābšanas programmas. Tiek gatavoti projekti griestu, sienu renovācijai un logu nomaiņai. Turpinās apkārtnes sakārtošana. Arī šogad draudze ir pieteikusi dalību Lielajā talkā. Laipni aicināts ikviens talcinieks!

“Tuvojas Latvijas simtgade, mēs katrs varam dot savu ieguldījumu šī mērķa sasniegšanai. Nebūsim vienaldzīgi, aiz cieņas pret iepriekšējām paaudzēm apvienosimies! Tikai mēs paši veidojam vietu, kur dzīvojam,” aicina E.Samsone.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas