Gulbenes ģimnāzijā pirmo nedēļu nemācās, bet iejūtas jaunajā vidē

Gulbenes ģimnāzijā jau otro gadu 7. un 10.klašu skolēniem pirmajā septembra nedēļā mācību stundas nenotiek. To vietā viņi ar psiholoģiska satura spēļu, savstarpēju diskusiju palīdzību iejūtas jaunajā vidē. Ģimnāzijas psiholoģe Iveta Gargurne stāsta, ka šo adaptācijas pasākumu mērķis ir pasargāt skolēnus no nevajadzīga stresa un bailēm.

Tas nav nekas jauns "Trīs dienu laikā skolēni, kas no citām skolām iestājušies ģimnāzijā, sadraudzējas, cits citu labāk iepazīst. Šādā veidā daudz vieglāk iespējams atrisināt arī dažādus organizatoriskus jautājumus. Adaptācijas nodarbības būtībā nav nekas jauns. Latvijā daudzās skolās tās notiek jau vairākus gadus. Mums tuvākais piemērs ir Smiltenes ģimnāzija," stāsta I.Gargurne.

 

Pagājušajā gadā, kad pirmo reizi ģimnāzijā organizēta iepazīšanās nedēļa, daudzi skolotāji bijuši skeptiski noskaņoti, bet, izvērtējot rezultātus, domas mainījušās.

 

Palīdz pārvarēt kautrīgumu

Ģimnāzijas 7.a klases audzinātāja Edīte Ķikuste stāsta, ka viņas klasē mācīsies skolēni no Bērzu pamatskolas, Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas un citām skolām, tāpēc četras dienas ir pietiekams laiks, lai bērni savstarpēji iepazītos, nebaidītos paust savu viedokli un tamlīdzīgi. Šajās dienās ar skolēniem strādā tikai klases audzinātājs. Bērni veic dažādus uzdevumus, izpaužas mākslinieciski, prezentē veikumu, diskutē par dažādiem jautājumiem.

 

"Tas ļauj arī man viņus labāk iepazīt. Redzu, kurš bērns ir kautrīgāks un tāpēc vairāk jāiedrošina, kurš pārlieku enerģisks, atklājas arī līderi. Esmu pārliecinājusies, ka mūsu klasē būs no visa, bet galvenais, lai tie bērni, kuri ir klusi un vairāk vērsti sevī, nejustos slikti starp pārējiem. Enerģiskie un ašie visur ātri un labi iejutīsies," stāsta E.Ķikuste.

 

Guntars Kindzulis, kurš pirms tam mācījies Ozolkalna pamatskolā, atzīst, ka nodarbības ir interesantas.

 

"Tas ir labi, ka uzreiz nav jāsāk mācīties, ka var iepazīties ar jauniem draugiem un arī klases audzinātāju," saka Guntars.

 

Inga Venere no 7.a klases ģimnāzijā iestājusies no Bērzu pamatskolas.

 

"Mums ir daudz jaunu klasesbiedru, tāpēc vajag ar viņiem iepazīties, lai pēc tam nerastos problēmas. Manuprāt, citam cita neiepazīšana ir iemesls tam, kāpēc klase vēlāk sadalās grupās, kā rezultātā kāds var tikt atstumts," uzskata Inga.

Dodas pārgājienā

Pēc trim iepazīšanās nodarbībām veltītajām dienām, katra klase kopā ar audzinātāju dodas pārgājienā.

 

"Kopīgs pārgājiens ļauj citādāk atklāties un iepazīt skolēnus, tāpēc uzskatu, ka tas ir labs noslēgums pirmajai nedēļai skolā, lai jau nākamajā sāktos mācību stundas. Arī pārgājiena mērķi izvēlējāmies demokrātiski, ļaujot bērniem pašiem izteikt savus priekšlikumus," stāsta E.Ķikuste.

 

Savukārt 8., 9.,11. un 12.klases skolēniem adaptācijai atvēlēta tikai viena diena. Arī viņi pa klasēm dodas pārgājienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas