Gulbenes izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks” - jaunas ieceres 6

Izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks” 2020.gads iesākās ar pārmaiņām un jaunām iecerēm. Par to “Dzirksteli” informē centra “Dzelzceļš un Tvaiks” vadītāja Simona Sniķe.

Viņa stāsta, lai ekspozīciju zāles būtu pārskatāmākas, ir mainīts dažu iekārtu izvietojums, saglabājot vienoto stilu. Tas savukārt dod uzdevumu ekskursiju vadītājam, organizatoram pielāgot stāstījumu par centru, līdz ar to piedāvājot apmeklētājiem nedaudz citādāku skatījumu uz izvietotajām ierīcēm. Kopā centrā ir izvietotas 30 interaktīvas ierīces par dzelzceļa nozari.

“2019.gada nogalē tika uzsākta sadarbība ar Vidzemes Augstskolu par jaunas ierīces izgatavošanu, iesaistoties Inovāciju laboratorijas projektā “i-LAB”. Studentiem no centra “Dzelzceļš un Tvaiks” tika piedāvāts uzdevums kā izaicinājums jaunai datorspēlei. Tika izgatavots prototips, kas atzinīgi novērtēts. Ar Vidzemes Augstskolu ir plānots sadarboties arī turpmāk, lai izstrādātu konkrēto datorprogrammu par dzelzceļa ātruma rekordiem. Tika uzsākta arī sadarbība ar Gulbenes novada Izglītības pārvaldi un mācību jomu speciālistiem par mācību materiāla izstrādi, sasaistot to ar centrā esošajām ierīcēm,” stāsta S.Sniķe.

Gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, centram “Dzelzceļš un Tvaiks” ir iecere padarīt to vēl interaktīvāku, piedāvājot apmeklētājiem plašāk izzināt dzelzceļa nozari, pašiem darbojoties ar QR kodos ievietoto informāciju. Informāciju plānots sagatavot arī svešvalodā ārvalstu tūristiem.

“Ir idejas centra piedāvājuma paplašināšanai, izmantojot dzelzceļa stacijas otro stāvu, kā arī sadarbības stiprināšanai ar dzelzceļa nozares profesionāļiem un entuziastiem, lai piedāvātu tematiskos pasākumus dažādas mērķauditorijas apmeklētājiem,” saka S.Sniķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Sick shit

Tā vietā, lai skatītu kaut kādus tur kartona sūdus, normāls cilvēks, aizbrauks uz Vāciju,Skandināviju utt, un izbrauks ar "up to date" vilcienu... Šitais ir tā pat kā gumijas vecenei pupus palielināt... Sick shit, lai tikai kādiem mudakiem būtu darbavieta.

pirms gada, 2020.01.11 19:10

derēja

un atvērt dzelzceļu pasažieru satiksmei svētdienās uz Rīgu!

pirms gada, 2020.01.11 20:18

Es

Ļoti vēlētos redzēt šī centra darbības finansiālos rādītājus.

pirms gada, 2020.01.12 11:24

Ļura

Pieļauju, ka siltuma rēķins tāds, ka nekādi ieņēmumi no nesedz.

pirms gada, 2020.01.12 12:32

!

Derētu ieejas kāpnes nofotografēt un ielikt pie šī raksta :)

pirms gada, 2020.01.13 07:52

Vietējās ziņas