Gulbenes kapsētās vēlas tādu pašu kārtību kā Alūksnē 11

Pārsteigumu par jaunu kārtību Gulbenes vecajā kapsētā "Dzirkstelei" pauda gulbeniete Aira Kence. "Sestdien devos sakopt piederīgo kapus. Diena bija jauka. Taču es un citi cilvēki, kas te bija atnākuši sakopt atdusas vietas, jutāmies izbrīnīti. Daudzviet kapsētā izliktas norādes, ka atkritumus bērt te aizliegts, taču atkritumu konteineri ir izvietoti tikai vienā vietā - kapličas tuvumā. Agrāk tā nebija," stāsta viņa.

 

Gulbenes pilsētas domes Labiekārtošanas iestādes vadītāja Ligita Miezīte "Dzirkstelei" saka, ka Gulbenes kapsētās būs jauna kārtība. Pieredze aizgūta no alūksniešiem.

A.Kence "Dzirkstelei" pauž, ka uz kapsētu cilvēki parasti nāk goda drēbēs. Nāk daudz vecu cilvēku. Viņiem ir grūti pēc kapvietu sakopšanas savāktos gružus stiept nezin cik tālu vai arī vest tos līdzi uzmājām, lai izbērtu tur. Turklāt pēc sena latviešu ticējuma edrīkst neko nest sev līdzi no kapiem.

 

L.Miezīte "Dzirkstelei" saka, ka "cilvēki ir jāradina pie kārtības". Konteineros (kas izvietoti kapliučas tuvumā) nav vieta gruziem. Konteineros var bērt visu citu - maisiņus, sveču paliekas, nevajadzīgos traukus.

 

"Lapas, zari, vainagi - tie nav sadzīves atkritumi. Šādu atkritumu novietošanai kapsētā būs izveidotas vairākas vietas - 4x4 metru platības laukumi -, kur bērt šos gružus. Viens šāds laukums jau ir izveidots starp Smilšu ielu un Zandera aleju, kur agrāk bija atkritumu kaudze. Tur tā arī ir. Būs 5 tādi laukumi dažādās vietās vecajā kapsētā un vienā vietā jaunajā kapsētā. Šajos laukumos varēs bērt lapas, zarus, visus dabas materiālus, kas trūd," saka L.Miezīte.

 

Pēc viņas domām, Gulbene kapsētas nav tik lielas, lai tās nevarētu izstaigāt.

 

"Man gribētos aizsūtīt Gulbens rajona iedzīvotājus ekskursijā uz Alūksnes kapiem. Man tur atdusas piederīgie. Es zinu, kāda kārtība ir Alūksnes kapos gadu gadiem. Gadu desmitiem cilvēki kritušās koku lapas no kapsētas iznes ārā," saka L.Miezīte.

 

Gulbenē vecā kapsēta aizņem 12,6 hektārus, jaunā kapsēta - 7,9 hektārus.

 

  

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 11

catehulli

Hi! My name is misterguk!

This my blog http://gereharaviner.org

pirms 7 gadiem, 2013.04.27 14:23

baniswee

very interesting blog here http://bdereserga.com

pirms 7 gadiem, 2013.04.24 20:09

bladejuko

Hi!

This is my website http://blogdergertbanuk.com

pirms 7 gadiem, 2013.04.21 21:48

Acity

Lab ka Alūksnē vismaz nomirt var, nemetīs atkritumus iz galvas... :)

pirms 12 gadiem, 2008.04.11 18:46

mironis

jā mēs vēlamies tādu pašu kārtību, un vēl mums, šeit pazemē, trūkst policistu un prokuroru...ļoti gaidam!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.09 23:40

Aina

Nesapratu problēmu. Jau gadiem nesu atkritumus uz kapu aizmuguri un nekas.... Arī tagad daru tāpat. Pirms kritizēt Miezīti, varbūt paskatīsimies kādi esam paši. Un vēl, viņas vadītā iestāde ne ielas labo, ne konteinerus izved. Vai mums pašiem tas gulbeniešu negatīvisms nav apnicis????

pirms 12 gadiem, 2008.04.09 20:18

mirga

Piekrītu iepriekš teiktajam.Vēl man nepatīk tas,ka Miezītes darbība centrēta uz ārišķībām,ne uz sistemātisku darbu.Ja atkritumi laikā tiktu izvesti no izvietotajiem konteineriem,viss būtu OK.Pie tam centru "laiza vai ar mēli",bet nomalēs nātres pāri galvai.Tas attiecas ne tikai par kapsētu,bet par visu pilsētu kopumā.

pirms 12 gadiem, 2008.04.09 11:01

galvenais jau ka - "būs izveidoti laukumi ....."!!!!!! A kur bērt kamēr viņu nav!?????????
Visu vajag aizgūtu no citām valstīm un pilsētām paši neko nevaram izdomāt, muļķi!!!!!
piekrītu Ainukam, varbūt vērts arī padomāt par citiem "aizguvumiem" netik par "kārtībām"! Smieklīgi!

pirms 12 gadiem, 2008.04.09 09:24

AINUKS

pietiktu ar to, ka izliktu tos pašus vecos konteinerus vairākās vietās ,lai varētu izbērt gružus..... kad vēl sataisīs tās "bedres"???????? VArbūr Miezīte varētu paskatīties ne tika Alūksnes kapus, bet arī kā Alūksne ir sakopta ,kādi ir apstādījumu šai pilsētā!!!!!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 21:00

zhorzhs

Tas cik cilvēki Gulbenes kapos ir bezkaunīgi ir vienkārši "APBRĪNOJAMI"... ka tikai aiznest savus gružus aiz tuvākā stūra un nomest - kaut otram uz galvas! Nedomāju ka jaunā sistēma funkcionēs diez cik labi jo tie kas ir metuši tos atkritumus neatļautās vietās tie arī turpinās to darīt... un ne ar kādiem 4x4 m laukumiem nebūs līdzēts! Tāpat nekulturālie gulbenieši ies un metīs kur pagdās.. Un to jau var bildēs redzēt - atkritumi ir sagāzti pie zīmes ATKRITUMUS NEMEST! Visiem pie kājas tā zīme - tāpat tiks darīts pa vecam... un līdz Alūksnes variantam oooooooooooooooooooooooooo cik Gulbenē vēl tālu... tur tiešām cilvēki iet kaut pāri visiem kapiem un izmet tos atkritumus tur kur ir paredzētā vieta! Tur nevienā malā nemētājas kaut kādi pamesti maisi via vēl kaut kāda draza kā tas notiek visur Glubenē.... DIEMŽĒL...

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 19:59

Hi

Kapi kā Alūksnē, ceļi kā Pitalovā. Vēl zilu ēku trūkst. Skumstu pēc zilā putna. Tā bija mūsu identitāte.

pirms 12 gadiem, 2008.04.08 19:06

Vietējās ziņas