Gulbenes lielveikalos tirgo svaigpienu 6

No zemniekiem iepirktā svaigā piena tirdzniecība lielveikalos vēršas plašumā
Apmēram pirms nedēļas Gulbenē divos SIA "Madara '89" veikalos - lielveikalā "TOP", kas atrodas Nākotnes ielā 6, un veikalā "Madara '89", Rīgas ielā 38 - sāka pārdot izlejamo svaigo pienu. To šiem tirdzniecības uzņēmumiem piegādā Daukstu pagasta zemnieku saimniecība "Upītes", kur saimnieko Uldis Hanzens.

"Priekšlikumu par svaigā izlejamā piena pārdošanu patērētājiem ar mūsu veikalu starpniecību izteica pats zemnieks. Pagaidām vēl ir grūti spriest par to, cik liels būs pieprasījums pēc izlejamā piena, jo pircēji šo iespēju tā īsti vēl nav apzinājuši, bet interese par izlejamo pienu ir. Ar piena piegādātāju mums ir noruna, ka gadījumā, ja piena konkrētajai dienai nepietiks, tad viņš to tūlīt atvedīs. Es personīgi atbalstu šādu zemnieka iniciatīvu," saka lielveikala "TOP" vadītāja Ina Vizule.

 

Veikalos ir izvietota informācija par piena tirdzniecību. Par vienu litru 4,5 procentīgā piena, kas iegūts bioloģiskajā zemnieku saimniecībā "Upītes", pircējam jāmaksā 0,39 lati. Ja nav līdzi sava trauka, kur ieliet pienu, par 9 santīmiem veikalā iespējams iegādāties plastmasas pudeli, ko iespējams izmantot vairākkārt.

 

Meklēju risinājumu

U.Hanzens stāsta, ka uz veikaliem pienu pagaidām nelielā daudzumā vedot ik pārdienas, jo piena derīguma termiņš ir 48 stundas.

 

"Sarunas par svaigā izlejamā piena pārdošanu šajos veikalos uzsāku apmēram pirms mēneša. Saņemot apstiprinājumu tirdzniecībai, steidzu izpildīt visas Austrumvidzemes reģionālās veterinārās pārvaldes prasības, lai varētu piedāvāt svaigo produktu. Kauns pat teikt, ka uz katru veikalu vedu desmit litru spaini ar pienu, jo šobrīd izlejamo svaigo pienu pārdod gandrīz katrā pagalmā. Sākumā uz vienu veikalu aizvedu trīs un uz otru divus, bet bija grūti iztirgot," stāsta U.Hanzens.

 

Zemnieks piebilst, ka tirdzniecības uzņēmums nosakot savu uzcenojumu produktam, tomēr pircējiem rīta slaukuma piena litrs izmaksājot lētāk nekā tas, kas nopērkams safasēts pakās.

 

"Produkta sadārdzinājums tomēr sanāk diezgan liels. Pagaidām par peļņu nevaru runāt, jo izdevumi, kas saistās ar produkta piegādi ir gandrīz vai lielāki nekā ieņēmumi, bet kaut kāds risinājums ir jāmeklē," saka U.Hanzens. Pienu viņš ved arī SIA "Madara '89" tirdzniecības uzņēmumiem Balvos.

 

 

Gribējis pildīt pudelēs

Zemniekam sākotnēji bijusi iecere pildīt pienu pudelēs un tad pārdot, bet pārtikas un veterinārais dienests to aizliedzis, jo tad ir jābūt sertificētai produkta pārstrādes telpai, kā arī veikals tādējādi kļūstot par starpnieku.

 

"Uzskatu, ka ir jāturpina cīnīties, lai varētu pārdot kvalitatīvu pienu bez starpniekiem. Pārstrādātāji par pienu maksā tik maz, ka nevaram izdzīvot,"saka U.Hanzens.

 

"Upītēs" šobrīd ir 30 slaucamās govis. Saimniecība pienu pārstrādei nodod akciju sabiedrībai "Cesvaines piens", bet uzņēmuma noteikumi esot stingri, tāpēc dažkārt atlīdzība par piena litru - neliela.

 

U.Hanzens produkciju piedāvājis arī lielveikalam "Elvi", bet pagaidām konkrētu atbildi neesot saņēmis.

 

"Laikam jau man neizdosies iespraukties "Elvi", jo neesmu vienīgais zemnieks, kas vēlas tur pārdot izlejamo pienu," domā zemnieks.

 

Viņam savulaik izteiktas šaubas, ka pircēji diezin vai pirkšot izlejamo pienu, jo tas esot pārāk trekns un tamlīdzīgi.

 

"Manuprāt, tā ir tikai aizbildināšanās," piebilst U.Hanzens.

 

 

"Dzirkstele" noskaidroja, ka arī lielveikalos "Elvi" varētu pārdot izlejamo pienu, bet, kad izlejamo pienu šajā veikalā varēs nopirkt arī Gulbenē, pagaidām vēl nav zināms.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

janis

Tas piens ne tikai trekns,bet smird pec kuutsmeesliem!

pirms 11 gadiem, 2009.05.05 14:15

Tas piens ne tikai trekns,bet ar kuutsmeeslu smaku!

pirms 11 gadiem, 2009.05.05 14:13

ilzīte

Fotogrāfam smaida,bet uz cilvēkiem sataisa tādu ģīmi,itkā ko vēl jūms vajaga itsevišči ja kautko aizmirsi nopirkt vai rinda sastājusieas ar pieciem cilvēkiem.Pārdevējai jābūt vienmēr laipnai un smaidīgai.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 07:23

šeit var redzēt kādu daļu paņem starpnieki menedžeri,ja veikals var atļauties pārdot pienu pa 0.39 ls

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 14:37

tāpat daļu paņems veikals...zemniekam samaksās tos pašus grašus

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 14:34

!

Hanzen! Taisi "piena veikalu". Tas ir veikalu, kur tirgo tikai un vienīgi pienu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 09:30

Vietējās ziņas