Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes mākslas skolas audzēkņi ar panākumiem piedalās starptautiskā izstādē

Visas Latvijas mākslas skolas pagājušajā mācību gadā tika aicinātas piedalīties 8. Starptautiskajā bērnu un jauniešu mākslas izstādē "Iekāp Rīgas mākslā!". Šoruden konkurss ir beidzies un Rīgā ir atvērta plaša bērnu un jauniešu mākslas izstāde, kurā piedalās arī Gulbenes mākslas skolas audzēkņi.

"Jaunajiem autoriem tika dota iespēja iepazīt Latvijas vecmeistaru un mūsdienu gleznotāju J.Rozentāla, K.Padega, V.Tones, M. Tabakas, D.Lielās, M.Poļa, H.Heinrihsones un citu darbus, analizēt, citēt, interpretēt un parādīt savu 21.gadsimta bērnu un jauniešu skatījumu uz agrāk aktuālām tēmām," stāsta Gulbenes mākslas skolas direktores vietniece izglītības jomā Sandra Dikmane.  

Gulbenes mākslas skola konkursam nosūtīja 36 darbus, no tiem ekspozīcijā tika izstādīts 21. Izstādes dalībniekiem žūrija piešķīra balvas dažādās nominācijās, kā arī Rīgas mākslinieku speciālbalvas. Žūrijas ievērību, diplomu un balvu iespaidīgajā konkurencē ieguva Gulbenes mākslas skolas audzēkne Darja Aleksejeva par J.Rozentāla darba "Princese ar pērtiķi" labāko interpretāciju. Ar diplomu par J.Pauļuka triptiha "Saulkrasti" centrālās daļas labāko interpretāciju tika apbalvota arī Gulbenes mākslas skolas audzēkņu Gundas Dukures, Jutas Gargurnes, Alises Šķenderes, Laumas Silaunieces, Rūtas Jencītes un Undas Līberes grupas darbu polimērmāla mozaīka "Es kā jūra". Abus apbalvotos darbus audzēkņi veidoja skolotājas Daigas Kaufmanes vadībā. Izstādē tika iekļauti arī Luīzes Klusas, Ivitas Buliņas, Nika Ridža Gibala, Emīla Arta Kalniņa, Nika Kandera, Dinas Baltiņas, Raivo Bleidela, Keitas Kļaviņas, Elīnas Freimanes, Alises Jermacānes, Beātes Mednes, Klintas Velpas, Agnijas Cirpones, Krista Cirpona, Sandijas Kalniņas, Ullas Zaķes, Anda Petrovska, Laumas Lāces un Gunas Tauriņas darbi, tos sagatavot palīdzēja skolotājas Mairita Ķuze - Nakoskina, Dzidra Konone, Līga Saveļjeva un S.Dikmane.

Izstādei tika iesūtīti 1692 darbi no 14 Eiropas valstīm, ekspozīcijai tika izvirzīti 740. Konkursā piedalījās 71 Latvijas mākslas skola un 23 mākslas izglītības iestādes no ārvalstīm. Izstāde ir apskatāma Rīgas Kongresu namā līdz 25.novembrim.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas