Gulbenes melnais gulbis atgriezies no “slimnīcas” 3

Melnais gulbis Heinrihs, kurš Gulbenes novadā vada savu piekto vasaras sezonu un ar savu klātbūtni priecē vērotājus Spārītes parkā, uz nedēļu bija pazudis no sava Svētezera aploka. Ļaudis jau sāka bažīties, vai ar cēlo putnu nav noticis visļaunākais.

Par laimi, viss beidzies labi. Šonedēļ Heinrihs atkal ir atgriezies Spārītes parkā un, kā ierasts, tur braši komandē mežapīles. “Heinriham bija satraumēta kreisā kāja. Viņu atradām guļam pie barības trauka parkā. Viņš nevarēja staigāt. Sākumā bija bažas, vai tikai viena kāja nav lauzta. Konsultējoties ar veterinārārstiem, Heinrihs tika pārvests uz saviem ziemas mītnes apartamentiem ārstēšanai un novērošanai,” “Dzirkstelei” stāsta Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure.

Veterinārārsti bija ieteikuši uz trim dienām Heinriham dot pilnīgu mieru, ievietojot “slimnīcā” jeb viņam īpaši piemērotā telpā. Tika teikts – ja kāja ir tikai sastiepta, pamazām kļūs labāk. Tā arī noticis - gulbis pamazam sācis staigāt. Tajā pašā laikā I.Žeigure pētīja melnā gulbja vasaras mītnes vietu un secināja, ka ūdens līmenis ir pazems un krasti kļuvuši augstāki. Visticamāk, gulbim bija grūti aizkļūt līdz savai barošanas vietai krastā un šā iemesla dēļ kāju sastiepis. “Trešdien, 11.septembrī, uz dīķa malu tika atvesta un nobērta grants, lai Heinrihs normāli var izkāpt no ūdens un aizkļūt līdz savai barošanas vietai,” stāsta I.Žeigure.

Jau rakstījām, ka divus melnos gulbjus – puisi un meiteni - gulbeniešiem uzdāvināja Malēniešu klubs no Cēsīm. Pašvaldība tiem iekārtoja drošu vasaras mītni Spārītes parkā par aptuveni 3200 eiro. Gulbenes melnajiem gulbjiem vārdi tika doti par godu Vecgulbenes baronu Volfu mīlas pārim, taču savu Marisu gulbis Heinrihs zaudēja 2016.gadā. Gulbja meitene gāja bojā no slimības.

Kā zināms, arī barons Heinrihs zaudēja savu jauno sievu Marisu smagas slimības dēļ un turpmāko dzīvi pavadīja sērās.Pievieno komentāru

Komentāri 3

!!!

Pašvaldība tiem iekārtoja drošu vasaras mītni Spārītes parkā par aptuveni 3200 eiro.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Par ko????????????????????????????????????????????????????????????

pirms gada, 2019.09.14 08:38

Maijs Z.

Ira, prieks par Tavu biedrības vadību tieši pēdējā gada laikā:)! Lai veicas tāpat turpināt!

pirms gada, 2019.09.16 14:32

Vietējās ziņas