Gulbenes melnais gulbis Heinrihs svinēja pilsētas svētkus kopā ar gulbeniešiem 4

Sajūsmu par pilsētas svētku norisi Spārītes parkā “Dzirkstelei” pauž gulbenietis Vladimirs Novokreščenihs. Tomēr viņš ir bažīgs, vai skaļā mūzika netraucēja melnajam gulbim, vai viņam svētki nekļuva par mocību. “Varbūt gulbis uz svētku laiku tika aiztransportēts no parka, lai pasaudzētu viņu?” jautā V.Novokreščenihs.

“Gulbītis Heinrihs svinēja svētkus kopā ar visiem gulbeniešiem. Šoreiz viņam tas bija pat vieglāk nekā pagājušā gada pilsētas svētkos, kad koncerts notika tieši uz gulbīša salas. Pa šiem gadiem melnais gulbis ir pieradis pie jebkādiem svētkiem un trokšņiem,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepaiņu draugu klubs” vadītāja Ira Žeigure. Viņa uzsver – nav tādas citas vietas, kur šobrīd varētu saudzēšanas nolūkā uz laiku pārcelt melno gulbi. Un viņš to, visticamāk, nemaz negribētu, jo sava Spārītes parka iežogotajā Svētezeriņa karaļvalstī jūtas kā pavēlnieks. Esot brīvā dabā pēc telpās pavadītās ziemas, pat izmainoties Heinriha uzvedība. Ja kas nepatīk, viņš uzreiz šķeļ ar knābi pa labi un pa kreisi. Telpās viņš ziemā ir miermīlīgs. Tomēr arī šajā karstajā vasarā cilvēki reizēm novēro, ka Heinrihs ir mazkustīgs, un satraukti zvana uz Gulbenes dzīvnieku aizsardzības biedrību. I.Žeigure stāsta, ka vienmēr reaģē uz šādiem zvaniem. Līdz šim katrreiz ir izrādījies, ka satraukumam nav bijis pamata.

Būtiski tas, ka pagaidām nav zināms, kur būs gulbīša ziemas mājvieta. Pagājušo ziemu gulbis pārlaida vienā no bijušās Bērzu sākumskolas telpām. Tagad tur notiek ēkas rekonstrukcija, tāpēc gulbim būs jāpiemeklē jauna ziemas mājvieta.

I.Žeigure saka – par šo tēmu jau ir runājusi ar novada domes priekšsēdētāja vietnieci Gunu Šviku. Priekšā vēl plašāka tikšanās ar lēmējvaras un izpildvaras pārstāvjiem, lai kopā izlemtu Heinriha nākotni. “Jārēķinās, ka vismaz gadus sešus melnais gulbis vēl mums būs un vajadzēs par viņu pienācīgi rūpēties,” saka I.Žeigure.

Jau vēstīts, ka 2015.gadā Gulbenei tika sarūpēti divi melnie gulbji, kurus par godu baroniem Volfiem nosauca par Marisu un Heinrihu. Taču Marisa nepārcieta ziemu un 2016.gadā Heinrihs palika viens. Pašvaldībai šo piecu gadu laika nav izdevies gulbim atrast jaunu draudzeni.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

.

Es jau reiz komentāros rakstīju, ka Dzirkstelei vajadzētu aizbraukt un safotografēt telpas, kurās gulbis tika izmitināts pa ziemu, norādot telpu izmērus utt. Lai cilvēki redz, kā izskatās "pienācīgās rūpes".

pirms mēneša, 2021.07.28 18:07

!

Un ko tad neesi safotografējis? Un kādas, tavuprāt, ir pienācīgas rūpes?

pirms mēneša, 2021.07.28 18:22

Vientuļnieks, nabaga putniņš, ar tādu likteni.

pirms mēneša, 2021.07.28 21:47

Vietējās ziņas