Gulbenes muzejā viesojas delegācija no Krievijas 15

Vidzemes tūrisma asociācijas organizētās pieredzes apmaiņas vizītē 22.martā Gulbenes novadā viesojās Krievijas Federācijas muzeju un tūrisma jomas speciālistu delegācija, lai kopā ar Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pārstāvjiem diskutētu par muzeju lomu kultūras tūrisma attīstībā. Par to informē Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza iepazīstināja ar muzeju darbību Latvijā, kā arī sīkāk pastāstīja par muzejiem Gulbenes novadā. Viņas stāstījumu papildināja Druvienas vecās skolas-muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne.

Pēc sarunām ārvalstu viesi no Tveras, Kazaņas, Maskavas, Samaras, Permas, Omsakas, Kaļiņingradas, Vladisvostokas, Sanktpēterburgas un Jaroslavļas apskatīja muzeju un tā atklāto krājumu „Klēts”.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Aija

Ja krieviem Latvija nepatīk-ir tāda briesmu zeme,ko viņi te dara?

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 14:50

Aijai -->Latviete

Krieviem ĻOTI patīk Latvija. Tie ir latviešu nacionāļi, kuri Krieviju pataisa par briesmu zemi /tautu ar: "Krievi nāk!".

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 15:42

Aijai to Latviete

Mūsu zeme ir maza, bet iekārojama. To jau esam piedzīvojuši no zviedriem, krieviem, vāciešiem. Vai tādēļ ienīdīsim katru nākamo paaudzi, kura šos karus n a v izraisījusi? Ir jābūt modriem, tomēr bez naida. Mēs taču neienīstam ne zviedrus, ne vāciešus? Jo nav, kas mūs iebaida ar: "Zviedri nāk!" vai "Vācieši nāk!". Padomā ar savu galvu un akli neiekrīti kādas vienas partijas izliktajos tīklos nekritiski domājošiem potenciāliem vēlētājiem.

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 15:57

Aijai -->Latviete

Krieviem ĻOTI patīk Latvija. Tie ir latviešu nacionāļi, kuri Krieviju pataisa par briesmu zemi /tautu ar: "Krievi nāk!".

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 15:59

Laba tēja

Bet kurš gan brēc"Gansi,gansi prokļatije"?

pirms 3 gadiem, 2018.03.25 09:51

sutrapjan

Šitās krievu babuļas ir jāved uz Liteni, un jāstāsta par noziedzīgām riebeklībām vēsturē.

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 17:00

Latviete

Tādas riebeklības tika rīkotas arī pret pašiem krieviem, ja nezinājāt. Tāpat uz Sibīriju tika izsūtīti arī krievu bagātie, ja arī to nezinājāt. Cilvēki un valsts varas nav viens un tas pats. Labāk atgriežamies pie tautu kultūrām, bez politikas.

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 17:19

janka

Diemžēl ir cilvēki, kuriem "brīvajā Latvijā" ir smadzenes izskalotas un katru nakti sapņos rādās kā krievi nāk!

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 18:21

:)

Ko zini, kas viņiem rādās? Varbūt mūsu pašu strēlnieki?

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 23:19

Latviete

"Politiskās šķautnes nenorīvēsies nekad. Tomēr mums ir jānošķir Krievija, valoda un Kremlis." K. Šadurskis TV 24 raidījumā "Preses klubs" 23.03.

pirms 3 gadiem, 2018.03.23 17:26

Aija

Kura vēl tauta ir taisījusi tādus nemierus kā krievi mūsu Latvijā? Kura vēl tauta nevīžo mācīties mūsu valodu,kaut gan jau dzimuši te? Pat tumšie cilvēki ātri vien runā. Un kurš latvietis ir apkalpots latviski Krievijā? Es diemžēl esmu dzirdējusi,ar kādu nicinājumu atbild krieviski. Visus nevar mērīt ar vienu mērauklu,bet neizliekaties,ka neredzat,kas notiek.

pirms 3 gadiem, 2018.03.24 06:37

:)

Ir, ir tautas, kas pamanījās ne tikai latviešus, bet arī krievus satracināt uz nemieriem. Sarkastiski, bet latviešiem jāsaka paldies vāciešiem, ka tomēr nenomāca, bet gan atļāva un piedalījās latviešu nacionālajā saglabāšanā. Ja tiktu realizēts tas scenārijs, ko praktizēja briti savās kolonijās, tad mēs būtu tur pat kur indiāņi un aborigēni. Varbūt ne tik traki, jo bijām vietsēži, ne klejotāji, bet tuvu.

pirms 3 gadiem, 2018.03.24 08:24

Latviete

Kura vēl cita tauta, turklāt zem brālības karoga (!) tik ilgi ir apspiedusi latviešus savā Dzimtenē, ja ne krievi? Latvija viņiem ir "gards kumoss". Žēl, ka mēs paši savu zemi tā nenovērtējam. Kas neciena sevi, to neciena arī citi? Kas velk uz "kašķi", vistcamāk, to arī dabū? Vajadzētu vēsturi izmantot zināšanai, kas ir kas, bet nevajadzētu uz to i e c i k l ē t i e s? Cik ilgi laizīsim savas brūces, tik ilgi tur sāpēs. Par krievu valodu: tiklīdz viņiem uz to norādu, saņemu atbildi - jūs jau paši neļaujat mums runāt latviski. Tiklīdz jūtat, ka runājam ar grūtībām, tūlît sākat runāt krieviski! Tā ir? Vismaz es tieši tā daru! 2) kad latvieši kļūdās, krievi nesmejas, bet kad krievi ko pasaka aplam, latvieši smejas!!! Tā ir? Jā, taisnība. Diemžēl ar takta izjūtu lepoties nevaram:((( Kuram patīk, kad viņu apsmej? Tādēļ arī atturamies izteikties latviski. Tādēļ, pirms vainot otru, ajag arī kritiski paraudzīties uz sevi. Jo - miers baro, nemiers naido.

pirms 3 gadiem, 2018.03.24 14:39

Vietējās ziņas