Gulbenes mūzikas skolā gaida Ziemassvētkus

Skolas audzēkņi turpina attīstīt un izkopt savus talantus
Gulbenes mūzikas skolā trešdien pulksten 17.00 notiks pirmā pusgada noslēguma koncerts. Tas būs kā dāvana audzēkņiem, viņu vecākiem un visiem citiem interesentiem Ziemassvētkos.

Iepriekšējos gados noslēguma koncertā parasti uzstājās paši bērni, bet šoreiz koncertā piedalīsies profesionāli mākslinieki. Tas ir Aināra Paukšēna projekts "Klusināta mūzika".

 

Mūzikas skolas direktore Austra Veikšāne stāsta, ka mūzika, kas tiks atskaņota koncertā, ir paredzēta tieši Ziemassvētku laikam.

 

"Domāju, ka tā varētu cilvēkiem patikt, jo tā ir ļoti emocionāla un saskaņota ar Ziemassvētku laiku. Tā vedina uz pārdomām," stāsta A.Veikšāne.

 

A.Paukšēns ir simfonisko orķestru mākslinieks, čellists. Koncertā skanēs viņa paša kompozīcijas, kurās izmantotas dzejnieku Veronikas Strēlertes, Kaspara Vanaga, Gunāra Asara, Mairas Asaras un paša A.Paukšēna dzeja.

 

 A.Paukšēns savulaik ir teicis, ka "tā ir oriģinālmūzika, tās ir ziemas noskaņas ar tajā esošajām svētku atbalsīm. Tā, kā cilvēks no iekšpuses sajūt ziemu, jo ziema un Ziemassvētki taču viens otru papildina."

 

Piedalīsies talantu konkursa finālā

A.Veikšāne piebilst, ka pirms svētkiem skaistu pārsteigumu gan paši sev, gan arī pedagogiem ir sagādājuši skolas audzēkņi, piedaloties konkursā "Talants Latvijai". Šogad konkursā uzstājās vairāki mūzikas skolas audzēkņi un pieci tika izvirzīti uz fināla konkursu.

 

Finālā savu priekšnesumu rādīs 2. klavieru klases audzēkne Beāte Leimane (skolotāja Lūcija Brice), 2. flautas klases skolniece Elenda Neilande (skolotāja Inga Driķe), 3. obojas klases skolniece Līga Kalniņa (skolotāja I.Driķe), 6. saksofona klases audzēkne Elīna Karule (skolotājs Vilnis Rubenis) un 5. eifonija klases audzēknis Artūrs Haritonovs (skolotājs Donāts Veikšāns). Ance Skopane (skolotāja Lidija Musajeva) slimības dēļ reizē ar pārējiem audzēkņiem konkursā nepiedalījās. Viņa savu priekšnesumu žūrijai rādīs janvārī, iespējams, arī viņa iekļūs finālā, kas notiks 2.maijā.

 

Aicina atbalstīt akciju

Jāpiebilst, ka joprojām arī turpinās Latvijas Televīzijas organizētā akcija "Palīdzēsim talantam!", kuras laikā tiek vākti līdzekļi bērniem un jauniešiem, kas ir apliecinājuši savu talantu mākslā vai mūzikā. Akcijas laikā cilvēki aicināti atbalstīt arī gulbenieti B.Leimani un Līgu Bogušu. Akcijai iespējams ziedot, pārskaitot naudu uz ziedojumu kontu - LV94RIKO0001060009078, AS "DnB NORD Banka" (jānorāda ziedojuma mērķis) vai arī piezvanot pa tālruni (maksa par zvanu - 1 lats). Akcija beigsies ar krāšņu koncertu 26.decembrī, ko tiešraidē varēs vērot arī Latvijas 1.televīzijā pulksten 18.20.

 

B.Leimanei ir 8 gadi. Jau kopš 7 gadu vecuma viņa veiksmīgi piedalās dažādos koncertos un konkursos gan Latvijā, gan ārpus tās. Viņas skolotāja L.Brice saka, ka meitenei ir padziļināta interese par mūziku un vijoļspēli. Tomēr viņai nav savs vijoles, taču kvalitatīvs instruments ir svarīgs meitenes muzikālajā attīstībā.

 

L.Boguša mācās spēlēt flautu, viņa pati arī komponē. Meitene daudz koncertē un piedalās konkursos. 2007.gadā L.Boguša bija konkursa "Jaunais flautists" laureāte. Tomēr konkursā viņa piedalījās jaunākajā grupā, jo muzicēja ar pikolo flautu. Lai varētu piedalīties B grupā un citos konkursos, Līnai nepieciešama lielā flauta. Patlaban viņa flautu īrē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas