Gulbenes novada bāriņtiesas vadītājai otru vietnieku vēl neizrauga 4

“Konkurss uz novada bāriņtiesas locekļa amata vietu ir noslēdzies bez rezultāta,” Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone publiski teica pēc 30.decembra novada domes sēdes. Uz novada bāriņtiesas priekšsēdētājas vietnieka amatu pretendentu atlase bija izsludināta līdz 21.decembrim.

“Konkursu uz vakanci sludināsim atkārtoti, bet šobrīd vēl nevaru pateikt precīzi, kad tieši,” “Dzirkstelei” teica novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vecāka speciāliste Gunta Kalmane.

Izsludinātais konkurss paredzēja, ka bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka amatam tiek piedāvāta mēnešalga, sākot no 1128 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pretendēt uz amatu varēja Latvijas Republikas pilsonis vai nepilsonis, kas sasniedzis 30 gadu vecumu, kuram ir vismaz akadēmiskā maģistra grāds vai profesionālā maģistra grāds un atbilstoša profesionālā kvalifikācija pedagoģijā, psiholoģijā, medicīnā, sociālajā darbā vai tiesību zinātnē – liecina publiski pieejamā informācija. Tika prasīta arī ne mazāk kā piecu gadu darba pieredze attiecīgajā specialitātē vai bāriņtiesas priekšsēdētāja, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieka vai bāriņtiesas locekļa amata pienākumu pildīšana.

Jau vēstīts, ka ir pieņemti grozījumi novada bāriņtiesas nolikumā, paredzot bāriņtiesas priekšsēdētājai Ingai Dukurei divus vietniekus. Par to deputāti balsoja 26.novembra domes sēdē. Vajadzība pēc otra vietnieka tika apzināta divu iemeslu dēļ: gan tāpēc, ka esošā vietniece Inese Pērkone ilgstoši slimo; gan tāpēc, ka I.Dukurei nav maģistra grāda, bet drīzumā Bāriņtiesas likums to paredzēs kā obligātu prasību. Sākumā bija paredzēts, ka grozījumi likumā stāsies spēkā ar 2021.gada 1.janvāri, taču sakarā ar Covid-19 krīzi šis termiņš ir pārcelts uz 1.jūliju.

Novada bāriņtiesas sastāvā pašlaik ir 12 cilvēki, priekšsēdētāju, vietnieku un bāriņtiesas locekļus ir ievēlējusi novada dome uz termiņu līdz šā gada 31.decembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Auns

Vietnieku, jo priekšniecei nav maģistra grāda? :)

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.06 12:27

???

Vietniekiem vajag labāku izglītību kā priekšsēdētājai? Nu , vareni!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.06 20:19

Zane

Man jau “patīk” argumenti , kāpēc vajag otru vietnieku ar gana lielu algu.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.06 20:29

!!!

Tāpēc ka Gulbenē ir stulbi priekšnieķeļi, kuriem vajag baru vietnieku un padomnieku!

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.06 23:17

Vietējās ziņas