Gulbenes novadā centralizētajos eksāmenos latviešu valodā augstāki, matemātikā – zemāki rezultāti 1

Noslēdzoties 2020./2021.mācību gada centralizētajiem eksāmeniem par vispārējo vidējo izglītību, ir apkopoti vidējie rezultāti valstī un arī Gulbenes novadā.

Skolēni ir saņēmuši rezultātus apliecinošos sertifikātus, un, kā liecina rezultātu apkopojums, obligātajos latviešu un angļu valodas eksāmenos Gulbenes novada skolēnu sniegums ir nedaudz virs vidējā rezultāta valstī.

Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Dace Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, ka katram 12.klases beidzējam obligāti bija jākārto trīs eksāmeni – latviešu valodā, matemātikā un vienā no svešvalodām pēc savas izvēles.

“Angļu valodu izvēlējās kārtot 62 skolēni, krievu valodu – 12 skolēni. Obligāti noteiktos eksāmenus latviešu valodā un matemātikā kārtoja 72 mūsu novada 12.klašu skolēni. Latviešu valodas eksāmenā mūsu novada skolēnu sniegums ir nedaudz virs vidējā rezultāta valstī: mums 55 %, valstī – 51,15 %, matemātikas eksāmena vidējie rezultāti ir nedaudz zem vidējā valstī – mums 33,12  %, valstī – 36,11 %. Viens skolēns eksāmenā nesasniedza 5 %. Angļu valodas zināšanās esam pārāki par vidējo sniegumu valstī, savukārt, apliecinot savas zināšanas krievu valodas apguvē, esam zem vidējā snieguma līmeņa valstī,” informē D.Kablukova.

Papildus obligātajiem eksāmeniem pēc skolēna izvēles bija iespēja kārtot centralizēto eksāmenu vēsturē, ķīmijā, fizikā vai bioloģijā. “Izvēles eksāmens nav obligāts, un arī 2022.gadā papildu eksāmena kārtošana nebūs obligāta, kā tas bija pirms epidemioloģiskās situācijas valstī, kad tika prasīts obligāti izvēlēties kārtot vismaz vēl vienu eksāmenu,” skaidro D.Kablukova.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skumji

Skumji, ka tik zemi rezultāti. Līdzjūtība vecākiem, ka būs jātērē līdzekļi atmaksājot jauniešiem studijas.

pirms 2 mēnešiem, 2021.07.13 09:04

Vietējās ziņas