Gulbenes novada deputāti no trīs amatu konkursiem rezultātu apstiprina divos 27

Divu kandidātu apstiprināšanai amatā deputāti 29.augusta Gulbenes novada domes sēdē piekrita, bet vienā gadījumā vispār nevienojās par jautājuma iekļaušanu darba kārtībā. Iemesls – jautājums nebija iepriekš  izskatīts deputātu pastāvīgās komitejas sēdē.

Par jaunizveidotā bērnudārza “Ābolīši” pilntiesīgu vadītāju ir kļuvusi Ginta Ozoliņa, kurai ir noteikta 1150 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas. Tika apstiprināts arī bērnudārza “Ābolīši” nolikums. Pret to no visiem 17 deputātiem balsoja Guna Pūcīte, kura pauda, ka principā ir pret šādas izglītības iestādes izveidi.

Par Lizuma vidusskolas direktori ir kļuvusi Inese Dambe, kurai noteikta 1365 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas. Atbildot uz G.Pūcītes jautājumu par to, kas tiek darīts, lai ieinteresētu jauniešus mācīties vidusskolas klasēs tieši Lizumā, I.Dambe pastāstīja, ka skolā ir ieviesta aizsardzības mācība, vācu valoda ka otrā svešvaloda, notiek padziļināta dabaszinību priekšmetu apguve, kā arī var mācīties programmēšanu. Šobrīd esot apzināts, ka 10.klasē mācīsies 5 skolēni.

Domes sēdē papildu darba kārtībā bija paredzēts iekļaut arī jautājumu par pašvaldības jaunveidotās Kultūras pārvaldes vadītājas apstiprināšanu. Konkursa rezultātā, kur pretendentus izvērtēja komisija piecu cilvēku sastāvā (domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, izpilddirektore Lienīte Reinsone, izpilddirektores vietnieks Sandis Sīmanis, Personālvadības nodaļas vadītāja Vita Lāčkāja un Edīte Siļķēna), tiesības ieņemt šo amatu ir ieguvusi savulaik Gulbenes novada valsts ģimnāziju beigusī Gundega Ķikuste, kura augstāko izglītību ir ieguvusi Latvijas Universitātē un ir labi pazīstama arī kā Gulbenes deju kopas “Zelta Rūsiņš” dejotāja.

Lai papildu darba kārtības jautājums par Kultūras pārvaldes vadītāja apstiprināšanu vispār tiktu skatīts domes sēdē, bija jānobalso divām trešdaļām deputātu. Šāds balsu skaits netika savākts. Tas izraisīja sašutumu V. Lāčkājā, kura teica, ka ir vajadzīgi paskaidrojumi no 6 deputātiem, kuri ir balsojuši pret. Deputāts Anatolijs Savickis paskaidroja, ka jautājums par Kultūras pārvaldes vadītāja apstiprināšanu amatā vispirms bija jāizskata deputātu pastāvīgajā komitejā, bet tas nav noticis. Pusstundu pirms 29.augusta domes sēdes deputāti bijuši lūgti sapulcēties uz “neoficiālu pasēdēšanu” un parunāt par šo jautājumu, bet A.Savickis domā, ka tā ir pavirša pieeja. Pirms balsojuma A.Savickis vēlētos iepazīties ar konkursa rezultātiem, prasībām un uzvarējušās kandidātes atbilstību šīm prasībām. Vēl jo vairāk tāpēc, ka niansēs atšķiroties prasības, kādas izvirzītas Kultūras pārvaldes vadītājam un kādas Sporta vai Izglītības pārvaldes vadītājam.

V.Lāčkāja ļāvās emocijām un pauda neizpratni, par ko deputāti pieņem un par ko nepieņem lēmumus. “Cik tālu jūs varat jaukties administrācijas darbībā?” viņa pauda.

“Vai jūs apšaubāt to, ka man ir tiesības iepazīties ar komisijas (konkursa komisijas – red.) izvērtējumu (par izraudzītās kandidatūras atbilstību Kultūras pārvaldes vadītāja amatam – red.)?” vaicāja A.Savickis. Deputāts Intars Liepiņš piebalsoja kolēģim un lika saprast, ka nekorekti ir deputātiem pēdējā brīdī (pusstundu pirms domes sēdes) likt priekšā, ka ir jābalso. Vēl jo vairāk tāpēc, ka pašvaldībai ir dažāda pieredze ar atbildīgu kultūras speciālistu izvēli.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

Urbis

Vai tad kādam vēl ir jautājumi, ka domes administrācija ah...la? Rīkojās kā savā sētā...

pirms gada, 2019.09.02 19:19

Elīza

Ooo! Vizmaz noliks deputātus pie vietas, kur kājas dīkst!

pirms gada, 2019.09.02 21:02

V

Savickim karjera muzejā neizdevās, tagad domā izcelties kā deputāts - populists... Sāc jau meklēt darbu!

pirms gada, 2019.09.03 07:38

VVV

Ar Liepiņu kopā Valmierā arī lai sargā.

pirms gada, 2019.09.03 10:52

šaubencīrs

Ar tādām algām ??? !!! Vājprāts, lai neteiktu vairāk, un vēl nepārtraukti televīzijā un radio vāvuļo par nepieciešamību celt skolotāju algas. Uz kurieni un līdz kurienei tad tās celt, ja jaut tagad tās pasakainā līmenī!

pirms gada, 2019.09.03 08:31

nu nu

Ārprāts, cilvēki mīļie. Pirms neesi kļuvis par uzņēmuma vadītāju vai iestādes direktoru, Tev taču nav ne jausmas ne kādi ir darba pienākumi, ne atbildība. Un čīkstēt par to, ka cilvēks saņem virs 1000 eiro pirms nodokļu nomaksas ir gan zemiski. Vai būtu normāli, ja direktors vai pārvaldes vadītājs saņemtu minimālo algu? Tur ir nepieciešamas zināšanas un prasmes, kā arī izglītība. Ir jābūt spēcīgam cilvēkam. Kauns, ka vispār ir cilvēki, kuri uzskata, ka visiem būtu jāmaksā vienādi.
Un šajā rakstā skolotāju algas nemaz nepieminēja. Vajadzētu iemācīties lasīt..

pirms gada, 2019.09.03 15:31

Miks

Gundegai darba pieredze finanšu jomā, proti, banku sektorā. A kāds sakars pieredzei banku jomā ar kultūras pārvaldes vadīšanu? Piebilsts, ka dejots Zelta Rūsiņā, tad tā ir tā pieredze kultūras jomā?
Vita, lūdzu apgaismojiet mani, kaut ko no tā visa nesaprotu..

pirms gada, 2019.09.03 11:06

Janka

Tad jau pēc darba pieredzes spriežot, Gundega pēc būtības neatbilst kultūras pārvaldes vadītāja vakances prasībām. Vai tad viņai ir izglītība kultūras jomā, darba pieredze kultūras pasākumu režijā, vadīšanā, kontakti kultūras jomā, un tālāk un joprojām.. ? Kā tad varēja vispār pieņemt tādu lēmumu, cien., Domes administrācija un konkursa komisija un pēc tam pārmest Savicka kungam par šinī gadījumā ļoti normālu jautājumu?

pirms gada, 2019.09.03 11:24

Dāvis

Neesmu pārliecināts, ka pārvaldes vadītājiem ir jābūt kultūras izglītībai. Vadītājam ir jābūt izglītībsi vadības jomā....

pirms gada, 2019.09.03 11:53

Grieta

Man arī ļoti interesē, kādā fakultātē ir mācījusies Latvijas Universitātē.

pirms gada, 2019.09.03 12:58

Janka Dāvim

Tā jau mūsu valstī ir, ka visur vadībā ir vadības zinības apguvušie un politiskie ielikteņi. Tomēr būsim reāli, parasti pavisam cits skatījums ir, ja nozari pārvalda nozares profesionālis, kurš var būt arī ir piemācījies klāt tās vadības zinības. Bet kā zināms, plikas vadības zinības nav nekas, un arī diploms vēl nenozīmē, ka esi baigais vadītājs. Dāvi, vai tad tiešām tu pats tici tam, ko pats apgalvoji? Smieklīgi, lai nebūtu nožēlojami. Tas tā, man tikai kopējas pārdomas par Gulbenes novada attīstības perspektīvām, ambīcijām ko sasniegt vairāk atbilstoši mūsdienīgas un profesionālas pārvaldības principiem.

pirms gada, 2019.09.03 13:08

nu nu

Tā gan.
Vēl arī gribētos teikt, ka plika izglītība arī neko tā īsti nenozīmē. Protams, ja esi macījies ko kultūras jomā vai vadības zinībās, tad tev ir zināmas priekšrocības, tomēr nozīme ir arī tam, kas pārrunāts darba intervijā - kāds ir redzējums, cik perspektīvi ir nākotnes plāni, ko jaunu cilvēks varētu dot utt.
Nereti, īpaši jaunam cilvēkam, nav izdevies gūt pieredzi kādā specifiskā jomā, jo nu būsim atklāti - visur prasa pieredzi (lai gan tā īsti nav pat kur to pieredzi iegūt), bet ir cilvēki, kuri lai gan nav aktīvi algoti strādājuši kādā jomā, tomēr zina par to, interesējas, ir, piemēram, brīvprātīgā pieredze. Te patiešām nevar tā pateikt... Ir cilvēki, kuri strādā par iestāžu vadītājiem, un viņiem ir pieredze, bet patiesībā kā iestāžu vadītāji bijuši slikti. Ir cilvēki, kuriem nav pieredzes, bet kas ar savu degsmi, aizrautību, idejām spētu paveikt vairāk..

pirms gada, 2019.09.03 15:38

vadonis

Mēs jau medicīnā esam dziļā p.... ļā ar visu profesionāļu ministrēšanu!!!! Vadītājam jāprot labi pārredzēt viss spēles laukums, pareizi deleģēt uzdevumus un darbus, komunicēt ar padotajiem, presi un iedzīvotājiem, organizēt procesu, lai tas iet pareizajā virzienā un prasīt atbildību!

pirms gada, 2019.09.03 13:31

adda

"V.Lāčkāja ļāvās emocijām un pauda neizpratni, par ko deputāti pieņem un par ko nepieņem lēmumus. “Cik tālu jūs varat jaukties administrācijas darbībā?” viņa pauda."
__________________________________________________
Ja tādi vārdi atskanēja, tad tas ir klusais ārprēts, kas notiek Gulbenes domē - ierēdnīši sākuši komandēt deputātus un spiest tos neievērot likumu par pašvaldībām.

pirms gada, 2019.09.03 13:36

Janka

Ļoti nepatīkama un lecīga blondīne!

pirms gada, 2019.09.04 16:00

Pičs Jankam

A kas tā Lāčkāja tāda vispār ir? Es tādu skolas laikos vispār neatceros Gulbenē.

pirms gada, 2019.09.04 16:08

gv

Visur prasa atbilstošu izglītību,bet šajā gadījumā nē. Gundegai nav kultūras jomā izglītības pat tuvu,un ne jau dejošana ir arguments. Jābūt taču kaut kādām zināšanām,va ne? A. Savickis malacis!

pirms gada, 2019.09.03 13:40

Aļļo

Aļļļļļļoooooo, kaaaaaaas visssssspāāāāār notiek novada domē??????????

pirms gada, 2019.09.03 13:55

l

Klubu vadītājas un kultūras centra darbones var līdzekļu taupības dēļ samazināt uz pusi un novads tikai iegūs.

pirms gada, 2019.09.03 14:58

neaz

Ārprāts. Varbūt vispār neko nevajag- nekādus kultūras namus, nekādus svētkus - tā taču ir naudas izšķiešana, ne?

pirms gada, 2019.09.03 15:41

Jautājums neaz

Ja ir iespējams, tad Neaz var uzrakstīt nākamo 5 gadu vīziju par kultūru Gulbenes novadā. Mērķi, budžets, darbinieku skaits, prioritātes un iespējamo kultūras pasākumu afišu. Ar nepacietību gaidīšu rezultātu.

pirms gada, 2019.09.03 16:14

Jautājums neaz

p.s. Varbūt var sākt ar vārda "kultūra" definīciju.

pirms gada, 2019.09.03 16:19

Jautājums neaz

Vismaz afišu.

pirms gada, 2019.09.03 19:43

neaz

Pirmkārt, kultūrai ir vairākas definīcijas. Definīcijas var atrast kā grāmatās, tā internetā.
Otrkārt, katram kultūras namam ir savs budžets, kas atkarīgs no dažādiem faktoriem (novads, iedzīvotāju skaits u.tml.). Tāpat katrā kultūras namā vadītāju un darbinieku skaits ir atšķirīgs, arī pienākumi ir atšķirīgi. Vienā vietā var būt viens dabinieks - tikai kultūras nama vadītājs, kas, ja budžets atļauj, piesaista citus darbiniekus, bet var būt arī vairāki darbinieki (kas parasti ir vietās, kur pieejams lielāks budžets).
Es nevaru uzrakstīt 5 gadu vīziju, ja es nezinu budžetu un nezinu sīkākus datus. Lielais budžets sadalās mazākos - katram kultūras namam, citiem mērķim, dažādām aktivitātēm, pasākumiem. Lai rakstītu par vīziju, ir jāzina, cik cilvēku kurā vietā dzīvo, cik kultūras namu un citu saistīto iestāžu novadā kopā ir, kas ar ko sadarbojas, cik izmaksā dažādi mākslinieki (ja runa ir par pasākumu rīkošanu), aktivitātes u.tml.
Paskatieties "afiša" definīciju. Šķiet, Jums nav skaidrs, kas tas ir.
Kopumā tad vēlreiz - lai uzrakstītu sīkāku plānu, ir skaidri jāzina, ko šobrīd var atļauties, cik kas izmaksā, jāveic izpēte par to, kas interesētu cilvēkus, kādi nozīmīgi notikumi gaidāmi tad šo 5 gadu laikā (gan Latvijā, gan ārzemēs)... Ir jāveic izpēte, jāzina, kas darīts iepriekš, lai runātu par nākamajiem plāniem. Es nestrādāju šajā jomā

pirms gada, 2019.09.03 20:40

LĀČA ĶEPA

Lāčkājas kundzei jāaiziet vēl padejot, tad vēl kāds Ķikusts būs piemērots domes amatam.... Visi lieliski sadancosies.

pirms gada, 2019.09.05 12:03

Abbals

Ābolīšu vadītāja gan diez vai saprot, kur savu galvu iebāzusi...

pirms gada, 2019.09.07 10:28

Vietējās ziņas