Gulbenes novada deputāti turpmāk balsos elektroniski 30

Visi 17 vietējie deputāti ir nodrošināti ar ar pašvaldības datoriem, lai turpmāk katrā novada domes sēdē varētu balsot elektroniski dokumentu un darbplūsmu vadības sistēmā “Namejs”. 30.aprīlī viņi to izmēģināja praksē.

Domes sēde notika videokonferences režīmā un sākotnēji tai pieslēdzās visi deputāti, kā to novēroja “Dzirkstele”. Sēdi, atrodoties darbavietā, vadīja domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Pēc 44 minūtes ilga sēdes darba pēkšņi no aprites izkrita deputātes Ilzes Mezītes dators. Deputāte strādāja attālināti vietā, kur, iespējams, ir vājš internets, kā to komentēja līdzās N.Audzišam klātesošie datorspeciālisti. Pēc brīža I.Mezīte atkal pieslēdzās videokonferencei, bet vairs nepiereģistrējās, lai sēdes turpinājuma varētu elektroniski balsot. Pie 103. darba kārtības jautājuma sāka niķoties arī deputāta Valta Kraukļa dators, pie 135.jautājuma – deputāta Anatolija Savicka dators, bet ar 138.jautājumu tehniskas grūtības sāka izjust arī deputāta Stanislava Gžibovska dators. N.Audzišs aicināja datoru klaviatūrā palaikam nospiest taustiņu F5, lai dators “neiemigtu”. “Pēc divarpus stundu nepārtraukta darba esam noguruši gan mēs, gan tehnika,” sacīja N.Audzišs.

Kopumā sēdē tika izskatīti 144 jautājumi.

N.Audzišs paziņoja, ka nākamā domes sēde ir ieplānota 28.maijā, pirms tam notiks pastāvīgo komiteju sēdes 20. un 21.maijā. Domes priekšsēdētājs sacīja – ja tobrīd valstī būs daļēji vai pilnībā atcelti COVID-19 izplatības ierobežojošie noteikumi, iespējams, šīs sēdes jau varēs notikt, deputātiem pulcējoties klātienē. Tomēr arī tādā gadījumā balsos deputāti elektroniski, izmantojot darbam piešķirtos datorus un sistēmu “Namejs”. Deputāti ir apmācīti strādāt šajā sistēmā.

“Dzirkstelei” N.Audzišs pastāstīja, ka deputātu darbam ir sarūpēti ir “Dell” portatīvie datori. Viena datora cena kopā ar programmatūru ir aptuveni 500 eiro. Šī tehnika deputātiem tiek nodota tikai lietošanā uz laiku, kamēr viņi ir novada domes sastāvā. Kad nomainīsies deputātu sastāvs, jaunie politiķi turpinās lietot šos pašus datorus, kas ir pašvaldības īpašums. Katrs deputāts, saņemot lietošanā datoru darba vajadzībām, par to parakstās.

“Dzirkstele” novēroja, ka pēc 30.aprīļa novada domes sēdes pašvaldības administratīvo ēku atstāja vairāki deputāti, kuri tātad sēdes laikā atradās tur, tiki dažādās telpās, lai būtu nodrošināta savstarpēja distancēšanās. Izskatījās, ka ne visi līdzi aiznesa viņiem darbam domē piešķirtos datorus. Acīmredzot šo pašvaldības inventāru daži izvēlas turēt administratīvajā ēkā, bet mājās lietos personiskos datorus.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

Kurmis

Novada domē ir liela zāle, kur visi deputāti, ievērojot distancēšanos, varēja sekmīgi strādāt klātienē. Nevajadzētu tērēt naudu datoriem. Bagāta pašvaldība, ko lai saka...

pirms gada, 2020.05.02 11:07

Dumpis

Kopīga durvju rokturu un labierīcību izmantošana šajā situācijā ir daudz riskantāka par sēdēšanu kādam blakus.

pirms gada, 2020.05.02 14:03

Nu jau gan

 “Pēc divarpus stundu nepārtraukta darba esam noguruši gan mēs, gan tehnika,” sacīja N.Audzišs. Nabadziņi, sēžot pie datora noguruši.... Daudziem jāstrāda 8 un pat vairāk stundas un atalgojumā lielākā daļa saņem mazāk, nekā nogurušie deputātiņi.

pirms gada, 2020.05.02 11:15

Piece of shit

Tehnika nogurusi... Pzdc. Kaut kādā palīgskolā tas būtu varbūt paviktu...

pirms gada, 2020.05.03 14:30

Gurķis

Tev gan ir labi padomdevēji!

pirms gada, 2020.05.04 19:17

Laba tēja

Šajā laikā nedrīkst čupoties,kopoties sabiedriskajās vietās,izņemot mājās ģimenes lokā.Bet viņi tak ir viena liela ģimene.Un darbs ir viņu mājas!!!Tad ko tad raustas?Aidā-datorus pie malas un uz mājām-darbu!

pirms gada, 2020.05.02 11:33

boumboum

Tad tomēr tie tika nopirkti saucamajiem "deputātiem". Pēc raksta sapratu, ka dažiem šī bija pirmā reize, lietojot datoru kā tādu. Tādi mums te "profiņi" strādā. Un tā programma nav tik jaudīga, lai pirktu katru datoru pa 500€. Ja jau esiet noguruši tik ļoti, tad, lūdzu, atstājiet savus krēslus citiem. Kauns!

pirms gada, 2020.05.02 11:48

Urbis

Kāposti izmantojot ārkārtas situāciju ir iepirkuši tehniku bez konkursa. Gribētos redzēt cenas - gan jau neadekvātas...

pirms gada, 2020.05.03 10:36

No malas

Izskatās, ka domē saviesušās “krisas”, un to varētu dēvēt arī par opozīciju, ja vien viņa (-as, -u) ik reizi paustais nebūtu acīm redzami ļaunprātīgs spams.

pirms gada, 2020.05.03 15:04

Piece of shit

Kāds tur spams? Pabraukā apkārt un salīdzini... Tā gulbene izskatās kā nebarota govs, kurai ribas spīd un kura grauž kūtij apmetumu. Savukārt pie pašvaldības stāv auto 20+ paku vērtībā. Kur ir pašvaldības darba augļi? Investīcijas, darba vietas, sab transs? Nah to sbrodu vajag, it īpaši covida laikā. Tur tie lupatlaši nemāk čotka latviski, kur nu vēl angliski, vāciski. Tas ir raškas iemiesojums lv teritorijā + eiropas piķis.

pirms gada, 2020.05.03 16:07

xy

Ne jau tikai kompjiem nauda atrodas krīzes laikā. Arī "Tvaiks" rullē un remonti notiek uz nebēdu, tikai kur tie apmeklētāji visu laiku bija, ka vēl vajag paplašināties

pirms gada, 2020.05.03 17:54

Zina

Ja arī tev būtu draugi finanšu nodaļā, tad tu arī.rullētu.tapat, bet lai ietu vēl raitak, tad nu jau draudzenes palīdzēja tikt par Aģentūras direktori, jo nu naudiņa ripos vēl raitāk! Tā ir draugs draugu nevar aizmirst, jāparaksta! Ne tādi brīnumi vēl notiks!

pirms gada, 2020.05.03 20:34

xy

Dumpi, pēc labierīcību apmeklējuma normāli cilvēki rokas nomazgā!!! Un kur tad visi dezinfekcijas līdzekļi? Tiem naudas pēc kompju iegādes vairs neatlika?

pirms gada, 2020.05.03 18:01

ahu

https://jauns.lv/raksts/zinas/384088-pulcesanas-aizlieguma-laika-gulbenes-pasvaldiba-slepus-sarikojusi-seminaru

pirms gada, 2020.05.03 22:03

Savādi

https://tv3play.skaties.lv/neka-personiga-10642195

pirms gada, 2020.05.04 00:55

Nekā personīga to Piece of shit

Par nebarotu govi un pārējo Tev 100% taisnība! Jautājums tikai- kopš kura laika un kā vadībā tas tā ir sācies? Pilnīgi noteikti ne šīs vadības laikā. Naudas grūšana kopš dzimšanas biznesa līķī “Tvaiks” ir vājprāts. Bet- kurš šo līķi lobē? Vietnieks? Tad viņam jāadresē protests nevis tiem citiem, kas nezina, ko tagad ar šo līķi iesākt un kā ar godu no tā tikt vaļā.

pirms gada, 2020.05.04 09:26

Piece of shit

Bet nevajaģ deģenārātu miestā pašvaldību. Lai ir reģions, tā pat kā katrā maximā nav grāmatvede. Nodokļi, vairāk kā 30%, no katras algas, tikai,lai sponsorētu tiem *** mašīnas, mājas, tur ritenīti pa 3 pakām nopirkt..

pirms gada, 2020.05.04 18:12

Roberts

Tikko nesen bijām ar ģimeni Alūksnē, nu tur ir ko redzēt, viss stacijas kvartāls tiek savests kārtībā, palasījām, ka vecajā, sapuvušajā bagāžas šķūnī ieguldīta pasakaina nauda, tagad tiek remontēta stacijas ēka un tiks nodota uzņēmējiem nomā, būšot burgernīca, renovēta viesnīca pamestā ēkā, vesels kvartāls atdzīvojas, viss tiek sakopts. Tikai nez kādēļ mums viss ir slikti, laikam jau purvs pie vainas, esam ļoti drūmi, neapmierināti cilvēki ar visu, bet paši neko nespējam. Mēs ar ģimeni ceļojam, iepazīstam Latviju un apbrinojām cilvēku gaušanos un čīkstēšanu par visu!

pirms gada, 2020.05.05 19:23

xy

Jā, sen tās finiera kastes (atvainojos, ierīces) vajadzēja izvākt no stacijas. Nu baigā naudas norakšana nekurienē, piekrītu, ka pilnībā izgāzies projekts, bet līdzekļi joprojām tajā tiek ieguldīti

pirms gada, 2020.05.05 17:59

To xy

Normāli cilvēki rokas nomazgā. Bet - maz ticams, ka turēs ziepes uz rokām vismaz 20 sekundes? Ja mazāk, tās ir higieniski tīras, bet ne jau no Covid19? Tas ir viens. Otrs ir tas, ka šis (šie) cilvēks (-i) tieši pirms ieiešanas wc priekštelpā rokas nav ne mazgājis ne dezinficējis. Rezultāts: izejot no wc pat ar Covid19 nomazgātām rokām, šī apzinīgā cilvēka rokas no durvju roktura atkal var inficēties ar Covid19. Līdz šim par laimi, mums ir paveicies, kas tāv nebūt mūžīgi.

pirms gada, 2020.05.04 09:58

Acs

Vai kādam novadniekam ir ideja, kā Gulbenē radīt pietiekami daudz jaunas darba vietas? Ja ir, nāc klajā un ievēlēšana pašvaldībā un, ja kompetences atļauj, arī vadībā Tev būs garantēta! Tur jau tā bēda, ka nevienam šādas idejas nav. Investors nenāks glābt grimstošu kuģi. Atliek tikai viens - radīt ar pašu spēkiem (nav domes kompetence, tomēr var veicināt). Ja nav ko veicināt, pašvaldība dara tikai to, ko var savu kompetenču ietvaros. Es redzu tikai un vienīgi vērienīgu ražošanu. Ko varētu ražot ar garantētu noietu, jāpēta pieprasījums eksportam.

pirms gada, 2020.05.04 10:29

:)))

Daudz, smuki un liekvārdīgi raksti:) Nauda mīl kusumu, tāpēc breinstormu te negaidi.

pirms gada, 2020.05.04 14:44

Acs

Ārkārtīgi smags jautājums. Novadu var glābt tikai atbildes atrašana un tam sekojoša rīcība. Jāņem vērā ražotas preces augsta standarta nepieciešamība un ķīniešu prasme ražot lētas cenas preci. Tādēļ ir jāatrod niša. Tikai tāvar būt mūsu veiksmes stāsts. Nav nekā nepārvarama, ir tikai šķietami nepārvaramas problēmas. Aicinu visus savu enerģiju ieguldīt šajā virzienā, jo šobrīd kritika strādā tukšgaitā. Varam, gribam, spējam - tāds ir novada izdzīvošanas kritērijs.

pirms gada, 2020.05.04 10:47

Acs

Lai teiktais nebūtu vien teorija, interesentiem iesaku netā ieiet “HS nozaru kodifikatori”. Tur atradīsiet vairāk nekā 10 000 uzņēmējdarbības nozaru iespējas, atliks nopietni izčekot, kura no tām var būt gandrīz brīva niša un iespēja mūsu finansiālam startam. Otrs variants - izdomāt savu nišu ( kamēr to ieņems arī citi, tās atklājējs ilgi bauda bezkonkureces komfortu). Tava veiksme būs arī mūsu veiksme. Lai izdodas!

pirms gada, 2020.05.04 11:31

:)

Ņem lāpstu un roc līdz ģeotermālajiem ūdeņiem. Būsi pirmais čalis Latvijā. Nebūs nauda malkai jātērē lai tiktu pie silta ūdeņa.

pirms gada, 2020.05.04 14:46

dum-dom

Visp darba diena ir 8 st dienā, un daudziem ar lāpstu, ne pusmiegā spaidot datorpogas.. Kaut kas ar deputātiem nav kārtībā, vai nu tik dumji, ka no datorstresa saguruši divās st., vai nekauņas? Dzirksteles ziņas par Gdomes grūtībām lasām kā feļetonu, jo nevar būt tik daudz pamuļķu vienviet.. bet ir, ir!

pirms gada, 2020.05.04 20:34

Vietējās ziņas