Gulbenes novada domē arī pēc ārkārtējās situācijas - elektroniskā balsošana 23

Protestēja un elektroniski balsot 17.jūnijā atteicās Gulbenes novada domes deputāte Ilze Mezīte, kura pēc COVID-19 ārkārtējās situācijas atcelšanas valstī bija ieradusies uz Gulbenes novada pašvaldības pirmo klātienes sēdi tautsaimniecības komitejā. “Gribu redzēt likumu, ka nedrīkstu balsot, paceļot roku,” teica I.Mezīte.
Uz komitejas sēdi pavisam bija ieradušies seši deputāti, no tiem pieci ir tautsaimniecības komitejas locekļi. Sēdes laikā elektroniski balsoja četri deputāti – Gunārs Ciglis, Guna Pūcīte, Stanislavs Gžibovskis un Normunds Mazūrs. I.Mezīte balsoja, paceļot roku. Sākumā tas tika ignorēts. Deputāte to komentēja ar vārdiem “esmu ārpus sistēmas” un “esmu nepieskaitāma”. Sēdes vadītājs G.Ciglis aicināja pašvaldības administrācijas darbiniekus pieskaitīt I.Mezītes balsojumu un izdomāt, kā to pēc tam pievienot protokolam.
Kopumā šajā sēdē tika izskatīti 75 jautājumi – iepriekš izsludinātie un papildus apstiprinātie. Galīgais lēmums katrā no šiem jautājumiem tiks pieņemts novada domes 25.jūnija sēdē, kura notiks, deputātiem pulcējoties klātienē.

Pārējie deputāti diskusijā neiesaistās
I.Mezīte uz tautsaimniecības komitejas sēdi nebija līdzi paņēmusi elektroniskajai balsošanai paredzēto datoru, kuru viņai piešķīrusi pašvaldība. Kolēģi piedāvāja izmantot citu datoru. Deputāte sacīja, ka neatceras savas paroles, lai varētu elektroniski balsot dokumentu un darbplūsmu vadības sistēmā “Namejs”. Datorspeciālisti teica – tūlīt nomainīšot paroles, taču deputāte no tā atteicās. Viņa izteicās, ka būtu gatava pašvaldībai atdot atpakaļ tās izsniegto datoru. “Kāpēc man jāskatās ekrānā, ja ir cilvēki pretī? Kāpēc nevar pieņemt, ka es balsošu, paceļot roku?” vaicāja I.Mezīte. 
Novada pašvaldības Kancelejas nodaļas vadītāja Līga Nogobode paskaidroja, ka 30.aprīlī novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs ir izdevis rīkojumu par pilnīgu pāreju uz sēžu norisi sistēmā “Namejs”. Tajā pašā laikā noteikts, ka deputātiem situācijā, kad valstī nav noteikti stingri pulcēšanās ierobežojumi, uz sēdēm ir jāierodas klātienē. Attālināti sēdēs piedalīties un balsot “Nameja” sistēmā var tie deputāti, kuri izmanto slimības atvaļinājumu vai arī atrodas darba komandējumā.
I.Mezīte teica, ka nākamajā pašvaldības sasaukumā varbūt deputātu sastāvā tiks ievēlēti gados vecāki cilvēki, kuri vispār ir “uz jūs” ar tehnoloģijām. Pārējie klātesošie deputāti šajā diskusija neiesaistījās.

Kāpēc nevar parādīt uz lielā ekrāna?
I.Mezīte arī bija neizpratnē, kāpēc pašvaldības sēdēs vairs uz lielā ekrāna netiek rādīti dokumenti saistībā ar izskatāmajiem jautājumiem. “Ir savdabīgi pārējiem te sēdēt un īsti nesaprast, ko mēs te darām,” teica deputāte.
L.Nogobode teica, ka tas būtu dubults darbs.
N.Audzišs, kurš šobrīd izmanto savu kārtējo atvaļinājumu, “Dzirkstelei” atbildēja: “Balsošana turpmāk notiks DVS sistēmā. Deputātiem ir jābūt līdzi pašvaldības piešķirtajiem darba datoriem. Materiāli uz lielā ekrāna turpmāk netiks rādīti. Tas ir deputātu darba materiāls, kurš var saturēt personu datus. Turpmāk uz lielā ekrāna būs darba kārtība. Tie, kas vēlas kā klausītāji piedalīties domes sēdēs un komitejās, var droši nākt. Materiāls, kas tiek izskatīts, kā vienmēr būs pieejams pašvaldības mājaslapā.”

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Janka

Varbūt algu arī vajadzētu maksāt kā ārkārtas situācijā? Baksti mājā datoru un saņem minimālo!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.19 18:39

Ance

Vai vienreiz beigs ākstīties vai kā??? Ko jūs no sevis iedomājaties? Sākat strādāt kā visi normāli cilvēki. Tiešām labi,esi kaut vai otrā pasaules malā un skaties darbā un saņem algu no mūsu nodokļiem. Un kā tad ar vēlētāju pieņemšanu klātienē,lai risinātu kādu jautājumu? Vai,mēs esam ievēlēti un neaizsniedzami!!! AicināmVējiņu atpakaļ. Ja būs,tad būs kārtībā.
Tāpat kā VID. Dāmas pa iekšu dzer kafiju,bet cilvēkus nepieņem. Domāju,kā izziņu centra kundzītei turpat domē ir līdz kaklam ,kā nāk cilvēki strīpām vien un prasa par to iestādi. Tad lūdzu nereklamējat,kā tur var visu nokārtot. Nu nevar un netracinat cilvēkus.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.19 20:37

h

Vid dāmītēm svarīgākas sacensības savā starpā (ko dēliņš nopircis, kāda frizūriņa, kur ceļojumā brauksim utt.)

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.19 23:12

Zina

Visur imitē strādāšanu! Tūrismā sasauc kopā, lai paprasītu, ko darījām, kā jutāmies Covid ārkārtas situācijā? Absurds! Vajadzēja runāt, kādi mērķi un kā strādāsim turpmāk! Tiešām Vējiņu atpakaļ, jo tālāk vairs nav kur iet! Skatīsimies pagātnē?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 06:04

mhh

Vējiņš kultūru jau sakārtoja, pēc viņa kārtības knapi mēslus samēza. Cēsis priecīgas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 12:09

bet

Šos daudzos klaunus un klaunneses- arī vēju, ievēl katru sasaukumu vēlētāji,bet visatļautība domes administrācijā aug, tad jautājums, kurš ir lielāks idiots - viņi vai vēlētāji.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 09:30

Zintis

Kā Vējiņš sāka tīrīt administrāciju, tā citi deputāti viņu vnk novāca! Tagad toni nosaka blondīnes un daži pietuvinātie, rads rada galā un muļkības rullē!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 12:50

E

Liecieties reiz mierā ar Vējiņ'Andri... Tāds vadonis vēl nav dzimis....

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 12:55

Pārdomas

Klātienes balsojuma ar paceltu roku nepieņemšana asociējas ar Facebook izveidotāju un īpašnieku Marku Cukerbergu. Viņš ar blakus sēdošu kolēģi komunicē tikai ar e-pasta starpniecību! Vai GN deputātus cenšas pielīdzināt Cukerberga darba stilam?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 13:31

To Zinai

Neesi nu uzreiz tik barga:). Jauna vadītāja vnk apzināja situāciju savā nozarē. Tiktāl ir labi un pareizi. Viņas uzdevums nav dot rīkojumus, kā strādāt uzņēmējiem, bet gan kūrēt nozares attīstību kopumā. Katram vadītājam ir nepieciešams laiks iestrādēm, un šajā gadījumā tas bija ļoti īss. Tādēļ spriest, kā būs vai nebūs, ir pāragri. Es saskatīju vēlēšanos strādāt uz rezultātu. No sirds novēlu, lai izdodas!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 19:06

Zina

Ir daudz jaunu cilvēku, kuri startējot uz vietu iesniedz savu redzējumu un darbojas. Tā kā Tūrisma nozare krietnu laiku ir pamesta novārtā, tad būtu vismaz jābūt vīzijai ko un kā darīt! Šeit bija vienīgi covid pagātnes cilāšana, nekā no kopīgi darāmā! Un uzņēmēji vienmēr paši ir zinājuši kas un kā jādara! Ja būtu tā kā sanāksmē, tad sen jau bankrotētu! Nav ne redzējuma ne reālas darbības! Uzņēmēji nav skolēni! Ne savā vietā cilvēks, ņemot vērā, ka strādājusi tūrisma jomā jau gadu, kāda iestrādāšanās? Draugu būšana, tur zināšanu un nojēgas nevajag!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.21 07:02

Z

Esmu vairākas reizes gājusi uz Biļešu paradīzes kasi. Durvis ciet !!!!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 21:43

Agris

Gulbenes domes ēkā Covid ārkārtas situācijā nav beigusies! Tak labāk ar cilvēkiem nekomunicēt!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.20 22:54

Aija

Vai tad ambulancēs ir savādāk? Cilvēks darbā cēla ko smagu un kaut kas vēderā plīsa. Zvana ārstam,aklā zarna nevar būt. Viss,ārstēšana beigusies. Turpina strādāt dalījusi un raudādama. Mēnesi gaida rindā uz caurskati. Kāda ir attieksme pret pacientiem?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.21 10:36

to Zinai

Lielā mērā piekrītu Tavam viedoklim. Nezināju, ka iesildīšanās tūrisma nozarē ir bijusi jau gadu nevis tikai mēnešus 4. Vai tad konkursā starēja vadības līmenī spēcīgāki ? Ja nē, tad atliek vien cerēt, ka zināšanas menedžmentā sākotnēji kompensēs šā brīža nekompetenci tūrisma nozarē? Vai tad ir citi varianti? Nekā personīga un lūdzu, bez spvainošanās, tā pēdējā sanāksme, kura notika vēl bez jaunās d-res, bija kā bērna šļupsti un visticamāk, izgāztos, ja to neizvilktu Sateka Gargurnes kundzes personā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 13:19

To Zinai

Tas, kur iebilstu Tavam viedoklim par konkrētiem uzdevumiem jau šajā sanākšanā, ir tas, ka, lai vadītu nozari, obligāti ir jāsaprot, kas notiek tās iekšienē un kāds ir potenciāls. Tikai zinot to, vadītājs var veidot k o n k r ē t u vīziju nākotnei. Ja v-ja uzskatīs, ka līdz šim viss, ko darījusi TA, ir labi, tad gan tā būs katastrofa! Tādēļ aicināju vēl bargi nesodīt un nogaidīt, kā notiks tālāk?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 13:29

Pārdomas

Kas notiek deputātes I. Mezītes sakarā? Ja tie nav centieni deputātu e-prasmes uzraut Silīcija ielejas līmenī (joks), tad no malas sāk šķist, ka vai tikai nenotiek kas līdzīgs mobingam pret nepakļāvīgi neērtu deputāti?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 13:43

eh

Nav tik traki. Pozēšana vien. Pat Saemā neviens balsis ar pirkstu neskaita, bet spiež pogu balsošanas sistēmā. Un kāds jūt, ka dzīvo pēc sistēmā piebalsotiem likumiem:) Bardaks gan mazāks pašā balsšanas procedūras izpildījumā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 17:53

To Zina

Mani komentāri nav tulkojami kā nostaļģija pēc iepriekšējās TA direktores vāja amatierlīmeņa tiešām izcilas organizatores izpildījuma. Izņēmumi: pilsētā ir izliktas ļoti labas norādes tūristiem un viesiem, ļoti labi ir organizēts Zaļais tirdziņš, izcili tika noorganizēta biļešu iegāde Dziesmu un deju svētku koncertiem. Diemžēl, ar to nav pietiekami!!! Tādēļ tagad TA ir jāveic spurts augšup. Tādēļ uzskats, ka viss jau ir labi, būtu GN TA katastrofa! Kā būs vai nebūs, to parādīs tuvākā nākotne.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.22 14:51

Toms

Gulbeniešiem ir jāmainās, jāmaina domāšana, jo tās zāļu čupas Kalpaka un Dzelzceļa ielas stūrī u.c. kā arī nenovāktās zaru čupas cauru nedēļu neraisīs tūristu jaukas domas par pilsētu, visu.tak piektdienās var savākt, bet ne vienu tas neinteresē. Vispirms jāsakopj.apkārtne un tad var spurtot, taču daudz ko neredz. Emzes parks jau ir pārvērties par čūskulāju, kādreiz gājām uz staciju, nostaļģiskas atmiņas. Daudz ko darīt, ja redzīgām acīm paskatās. Kā kaimiņnovadoa Madonā, Alūksne vispār turistu meka, Smiltene. Esam ļoti bāli. Un gadu no gada nav uzrāviena apzaļumošanā.

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 08:35

Acs

Jā, Tom! Uzrāviens ir nepieciešams visā!!! Tikai ir tā, ka apzaļumošana un apkārtnes sakopšana un uzturēšana kārtībā nav tūrisma aģentūras - uzsveru, TA- prioritāri risināms jautājums (ja vispār ir?). Tā ir pilsētas pārvaldes, tostarp, komunālās saimniecības. tieša kompetence. Savis komentāros vairākkārt jau teicu, ka pilsētas pārvaldnieks nav labs pilsētas saimnieks, un tā domāju ne tikai es vien. Katrs uzņēmējs ir ieinteresēts sakopt savu teritoriju, kā to, piemēram, priekšzīmīgi dara Melders kungs Muižā. Uzņēmējiem nav jākopj pašvaldības teritorija. Pilsētas pārvalde savu teritoriju kopj tikai selektīvi, kādēļ rezultāts ir tieši tāds, kā Tu, Tom, pareizi saki!!! Konkurenti strādā, Gulbenes pilsēta guļ. Kā to pamodināt?

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.23 13:51

Vietējās ziņas