Gulbenes novada domē plāno grozīt noteikumus, nosakot deputātiem balsot tikai elektroniski (LABOTS) 11

Gulbenes novada deputāte Ilze Mezīte atkal atteikusies balsot elektroniski. Viņa uzskata – ja sēde notiek klātienē, arī balsot deputāti var, skatoties cits citam acīs, nevis datorā un paceļot roku. Būdama tautsaimniecības pastāvīgās komitejas locekle domē, viņa 22.jūlijā piedalījās šīs komitejas sēdē. Citi klātesošie pieci komitejas locekļi balsoja elektroniski, izmantojot šim nolūkam pašvaldības speciāli katram piešķirtos portatīvos datorus. Bet I.Mezīte balsoja, paceļot roku un teica, ka viņai pašvaldības datoru nevajagot, varot to atdot atpakaļ.

Sēdes vadītājs Gunārs Ciglis deputātei šādi rīkoties neliedza. Tomēr novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, kurš arī piedalījās tautsaimniecības komitejas sēdē, aicināja administrācijas darbiniekus paskaidrot situāciju. Kancelejas nodaļas vadītāja Līga Nogobode sacīja, ka I.Mezīte var balsot viņas pašas izraudzītajā veidā tikai tik ilgi, kamēr domē nav apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos “Gulbenes novada pašvaldības nolikums”. Tiek plānots noteikt, ka deputāti varēs balsot tikai elektroniski. Lēmums par šādu grozījumu izdarīšanu būs/nebūs jāpieņem pašiem deputātiem kādā no turpmākajām novada domes sēdēm.

“Dzirkstelei” I.Mezīte šajā sakarā izteica komentāru: “Izskatās, ka deputāti novadā nemaz nav vajadzīgi.”

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Diānai

“Dzirkstelei” viņa šajā sakarā izteica komentāru: “Izskatās, ka deputāti novadā nemaz nav vajadzīgi.”
Kas ir viņa, Nogobode, Mezīte vai varbūt Audzišs?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 13:12

?

Tu lasīt nemāki vai vienkārši stulba?

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 16:31

? zīmei

Dzirkstele izlaboja nekorekto pēdējo raksta teikumu. Tā kā stulbas, mīļā, esam mēs abas!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 17:53

p

Jāsaka -Nu tupije, šis sasaukums ir 17 indivīdu unikāldebīls, kā lkāds nopietns ēmums tā garām jo nav nevienā jomā nekādu zināšanu- apstiprina to ko iesaka izpildvara, bet šādiem muļķigiem sīkiem jautājumiem tiek bezjēd\īgi tētēti resursi, blondās smadzenes pilnīgi gludas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 15:17

kokosnerieksts

Pilnīga figņa ( "stulbums" latviski) Elitārās demokrātijas kārtējais pirdiens. Jūs mūs ievēlējāt- mēs (("gudrie") darām, kā paši gribam, bet jums ("stulbie") jāpieņem visu par labu esam.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 15:23

Tēma

Ja pieņems lēmumu, tad skaidrs, ka tā sagatavotāji un nobalsotāji ir stulbi birokrāti. Mezītei ir mugurkauls vienai iestāties pret šādu stulbumu un birokrātismu:) . Visu cieņu viņai!

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 17:55

Par, pret

Šoreiz jāpiekrīt I.Mezītei, ka kopā klātienē sanākušie daži deputāti var nobalsot, paceļot roku, nevis māžoties elektroniskā balsojumā. Vispār "Dzirkstele" varētu labāk atspoguļot, kādus iedzīvotājiem svarīgus jautājumus izskatīja un ko nolēma, nevis smalki aprakstīt absolūti nesvarīgus balsošanas procedūras jautājumus. Lēmuma būtība nemainās, vai nobalso elektroniski, vai paceļot roku. Izskatās, ka "Dzirkstelei" svarīgi lasītājiem "pamest" tēmu, lai var sākties iesaistīto personu, šai gadījumā -deputātu - apriešana.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 20:16

Viedoklis

Ka tik ne ar šo elektronisko balsojumu, ko taisās atkal uzspiest, mums "netieši" tiks liegta iespēja zināt tieši katra deputāta personīgo balsojumu?!
Pēc "dažiem labiem" deputātu balsojumiem par novadā svarīgiem lēmumiem man ir vismaz skaidrs, par kuriem nākamajās vēlēšanās NEBALSOŠU VIENNOZīMĪGI!.
Tādēļ, attiecībā uz šo "gudro" domes ierēdņu un dažu labu deputātu priekšlikumu, saku, ka vēlos redzēt/zināt, kāds ie bijis balsojums no katra deputāta.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.23 22:01

poga

Saeimā arī visi balso elektroniski, kaut sēž visi 100 vienā zākē...

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.24 07:44

ieteikums

Kāpēc jācepjas par šitādiem niekiem? Tik vien tās bēdas? Labāk kārtīgi sagatavoties izskatāmajiem jautājumiem, varbūt var ko reālu uzlabot vai sakārtot. Vai kādu priekšlikumu virzīt visu novada iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Nu ne jau tērēt laiku šādām muļķībām....

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.24 07:50

Mantrausis

Īsraksts parāda deputātes apziņu un izpratni par darbu Domē. Ja tik svarīga ir sīkumainība, kas uz dižu gudrību un viedumu nenorāda, nez ko un kā deputāte saprot nopietnākos balsojumos. Deputāts nav izglītība vai profesija, bet tas ir deleģēts pienākums.

pirms 11 mēnešiem, 2020.07.24 09:02

Vietējās ziņas