Gulbenes novada domes deputāti nevienojas par Stāmerienas pils cenrādi 10

Deputāti daudz diskutēja, izteica dāsnus priekšlikumus par to, kā Stāmerienas pili cenu ziņā padarīt pieejamāku gan pagasta, gan visa novada iedzīvotajiem, tomēr pagaidām vēl nenobalsoja par pils pakalpojumu cenrādi.
Gulbenes novada domes 27.februāra sēde beidzās bez rezultāta. Tas nozīmē, ka diskusija vēl turpināsies.
Deputāts Andris Vējiņš piedāvāja piešķirt 75 procentu cenas atlaidi maksas pakalpojumiem Stāmerienas pilī, ja viens no jaunlaulātajiem ir deklarējis dzīvesvietu Stāmerienas pagastā. Novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs pauda – šādu nosacījumu vajadzētu attiecināt ne tikai uz Stāmerienā, bet jebkur Gulbenes novada teritorijā dzīvesvietu deklarējušajiem.
Stāmerienas pils pakalpojumu klāsta (“lielā zāle”, “šampanieša zāle”, “mūzikas salons”, “Stamerienas pils iekštelpu komplekss”, “piknika vieta ar sagatavotu malku”, “Stāmerienas pils teritorijas noma pasākumiem”) piedāvājumā tūrisma informācijas centrs “Stāmeriena” nolēmis atteikties no sākotnēji paredzētā iedalījuma “darba laikā” un “ārpus darba laika”, tādējādi - arī no atšķirīgas cenas. Ir doma piemēroties klientu vēlmēm un vajadzībām, apsverot iespēju arī nodrošināt laulības svinīgu reģistrāciju pusnaktī. Katrai no minētajām sešām pakalpojuma vienībām ir paredzēts noteikt savu cenu. Vidēji pēc pašreizējām tūrisma centra “Stāmeriena” aplēsēm tie ir 95 eiro stundā. Lētākais pakalpojums par 20 eiro stundā varētu būt piknika vietas ar sagatavotu malku izmantošana, dārgākais – Stāmerienas iekštelpu kompleksa izmantošana par 250 eiro stundā.
Deputāte Ieva Grīnšteine bija par to, lai pils pakalpojumu pieejamības darba laiks nebūtu sadrumstalots, jo tas tikai rada apjukumu cilvēkos. Viņa uzskata, ka Stāmerienas pils ir ekskluzīva vieta, kura pievilina ne tikai novada iedzīvotājus, bet arī viesus, tāpēc cenu “nolaist” neiesaka.
Novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone pauda, ka vēl ir jāvienojas, kāds būs Stāmerienas pils statuss – tā būs struktūrvienība vai atsevišķa pašvaldības iestāde. No izvēles būšot atkarīgs darbinieku skaits, struktūra.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Vietējais

Pie kā griezties, ja nākotnē velētos Salaullāties Stāmerienas pilī?

pirms gada, 2020.03.03 19:47

ussr

vienmēr esmu teicis-žadnostj frajera pogubit,gribiet teikt,ka ir atrasta vista kas dēj zelta olu,laiks rādīs...

pirms gada, 2020.03.03 22:00

Valērija

Kāpēc pils, kurā līdz galama nav sakārtota jābūt tādam izcenojumam. Šobrīd tā ir ārēji sakārtota, kad būs pilnīgi pabeigta, tad jau arī varētu runāt par tādiem izcenojumiem. Noteikti piekrītu, ka vietējiem tās cenas ir jābūt ar atlaidēm, bet tūristiem savādākas. Ceru, ka tiks pieņemts pareizs lēmums un Stāmerienas pils nebūs biznesa organizācija.

pirms gada, 2020.03.03 22:33

ussr

un ja Valērija aizbrauks uz Turaidas pili,vietējais maksās 1 euro par biļeti-jūs 4,50,obidno nebūs?tas piemēram

pirms gada, 2020.03.03 22:49

labrīt

vispār Turaidas pilī ir atlaides Siguldas kartes īpašniekiem un tā tas ir arī citos novados - iedzīvotāju kartes izveidošana ar atlaidēm no vietējiem ražotājiem.

pirms gada, 2020.03.04 07:41

ha

Gulbenē tak bija Gulbeniešu karte, maksāja 2eiro un bija atlaides, bija un izbija, zudībā līdz ar K kundzi.

pirms gada, 2020.03.04 08:12

Es

Tišām.Baltvācu īpašums tikai dalēji vien sakopts, bet iedomājas jau nezin ko.

pirms gada, 2020.03.04 09:19

Acs to Valērijai

Atmosties, Valērij! Sen kopš nav vairs 19. gs. un baronu laiki:)! Tagad Stāmerienas pils funkcija ir un būs tūrisma objekts kā vēstures liecība par laikiem, kurus paši neesam piedzīvojuših. Tūrisms ir ļoti pelnoša nozare, tādēļ jo vairāk novadam tūrisma objektu, jo ekonomiski labāk mums visiem.

pirms gada, 2020.03.04 16:29

Interesētu

Arī interesē laulības Stāmerienas pilī!!!!!

pirms gada, 2020.03.04 21:04

Es

Uz Stāmerienas pili jāpārcl dzisarakstu nodala. Tur viniem būtu piemērotākas telpas. Un vairāk atbilstu pašvaldības funkcijām,kā komercdarbība.

pirms gada, 2020.03.05 09:05

Vietējās ziņas