Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gulbenes novada domes deputātiem komiteju sēdes notiek gan attālināti, gan klātienē 12

Šonedēļ Gulbenes novada deputāti piedalījās četru pastāvīgo komiteju sēdēs. 22.aprīlī videokonferences režīmā notika tautsaimniecības, kā arī izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde, bet klātienē – sociālo un veselības jautājumu komitejas sēde. 23.aprīlī videokonferences formātā deputāti piedalīsies finanšu komitejas sēdē. Sagatavotos jautājumus skatīs un lēmums deputāti pieņems, piedaloties novada domes 30.aprīļa sēdē, kura, visticamāk, arī notiks attālināti.

Deputātiem pašiem ar savu tehnisko aprīkojumu, piedaloties sēdēs un balsošanā videokonferences režīmā, iezīmējas problēmas. To “Dzirkstele” novēroja 22.aprīlī, vērojot tautsaimniecības komitejas sēdes norisi.
To no pašvaldības sanāksmju zāles vadīja tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs, deputāts Gunārs Ciglis. Sēde notika attālināti. Komitejas loceklis, deputāts Stanislavs Gžibovskis sēdē piedalījās no cita pašvaldības kabineta, tur atrodoties pie datora. Citviet atradās arī šīs komitejas loceklis, novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, kurš tāpat attālināti piedalījās sēdē. Tai bija pieslēgušies arī komitejas locekļi, deputāti Guna Pūcīte un Normunds Mazūrs. Viņi izmantoja savus datorus un atradās ārpus pašvaldības administratīvās ēkas. Komitejas locekļi Andris Vējiņš un Ilze Mezīte sēdē nepiedalījās.

Sēde sākās pulksten 9.00. Izskatot 32 no kopumā 78 jautājumiem, nācās ņemt garu tehnisko pauzi, jo pēkšņi bija problēmas ar komitejas vadītāja pieslēgumu sēdes norisei un balsošanai videokonferences režīmā, izmantojot “Chrome” pārlūku tīmeklī. Faktiski stundu ieilga tehniska pauze. Tā kā videokonference noritēja dokumentu un darbplūsmu vadības sistēmā “Namejs”, pašvaldības datorspecialisti sazinājās ar šis programmas izstrādātāju pārstāvi. Pēc stundu garas tehniskās pauzes deputātiem turpinājumā nācās balsot manuāli, jo “Namejs” tehniski pēkšņi vairs neļāva G.Cigļa datoram ne tikai vadīt sēdi, bet arī piedalīties balsošanā tiešsaistē. Sēde varēja beigties tikai pulksten 11.54.

Datorspeciālisti neslēpa – problēmas ir datoru jaudas un programmatūras atšķirībās. Faktiski pašvaldībai visi domes deputāti būtu jānodrošina ar līdzvērtīgiem datoriem, jo tikai tad ir garantēts produktīvas darbs. Izskanēja, ka par to tiek domāts jau sen. COVID-19 krīze, iespējams, savā ziņā būs paātrinājusi šo vajadzību apzināšanu un attiecīgu rīcību.Pievieno komentāru

Komentāri 12

!!!

Visiem sados jaunus jaudīgus datorus un pēc tam tie pazudīs!

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 16:20

boumboum

kolhoza laiki nav pagājuši, ka tik pašiem sev labums, nevis novada ļaudīm. redzot tādu klaju bezatbildību, nemaz negribas neko investēt šajā novadā. laiki mainās, bet saimniekošana ierūsējusi pamatīgi. pašiem nav kauns no iedzīvotājiem?

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 16:30

Lasītājs

Un cik protokolus pašvaldības policija sastādīja par rupjiem distancēšanās pārkāpumiem. Pēc bildēm spriežot, jābūt vismaz 7-8.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 16:37

vispār

4.5.24. neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var:

4.5.24.4. personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 17:05

?

Ja jau ir tāds izņēmums, tad ko visi 17 gudrie nesēd katru dienu kopā un neveic savus pienākumus?

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 19:44

Audi 80

Vīruss, protams, ir gudrs, viņš "neaiztiek" vitāli svarīgos deputātus! Bet, ja staigā gar Alūksnes ezeru, tad gan ir pesec, jāliek uzriez 4 paku sods.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.23 08:01

!

Sporta un kultūras komitejas un šo pārvalžu jaunie vadītāji varēs ilgi atpūsties.bet samīdināja,ka būs produktīvs darbs, galvenais lai ir programmatūra Nameiz......laikam paši tic.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 19:22

@.

Domes stagnātiem tagad alga arī nav jāsaņem par " pliku" nosēdēšanu 8.h; un garlaikošanos.

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.22 21:12

Audi 80

Cerams, ka ir kāda piemaksa par darbu īpaši grūtos laikos, jo kurš gan cits izvilks šito miestu no globālās krīzes, ja ne viens cienījams pāķu deputāts ar volvo džipu! Respect

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.23 07:25

kolkol

izrādīsies, ka darbam der tikai tādi portatīvie datori, kas maksā virs 2000eur gabalā

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.23 13:24

Hehe

Var nopirkt jaunu cepuri, var nopirkt jaunu datoru.. Žēl, ka nevar nopirkt jaunas smadzenes..

pirms 4 mēnešiem, 2020.04.23 15:22

Vietējās ziņas