Gulbenes novada domes deputātu vairākums nespēj atteikt ar astmu slima zīdaiņa ģimenei 19

Par māmiņu ar diviem maziem bērniem un nepieciešamību piešķirt šai ģimenei piemērotu pašvaldības dzīvokli 27.maija Gulbenes novada domes sēdē iestājās deputāte Ilze Mezīte.

Sieviete bija lūgusi iekļaut viņu pašvaldības dzīvokļu rindā ar mērķi piemeklēt dzīvokli, kurā nav pelējuma. Tajā, ko sieviete īrē (ne no pašvaldības), ir problēmas ar pelējumu. Lēmumprojekts bija – atteikums. Deputāte pauda – ir jāpalīdz.

Deputātes prasa tūlītēju risinājumu

I.Mezīte bija zinoša, ka šajā situācijā runa ir par māmiņu, kuras 9 mēnešus vecajam bērnam ir astma. “Astma nozīmē apgrūtinātu elpošanu. Ir ļoti grūti elpot,” kolēģiem skaidroja I.Mezīte.

Deputāte Ieva Grīnšteine, kura ir ārste, atbalstīja kolēģes viedokli un teica – pašvaldības noteikumi šajā gadījumā neparedz palīdzēt konkrētajai ģimenei, bet cieš mazs bērns, kuram astma ir sākusies jau no 5 mēnešu vecuma. Tāda agrīna saslimšana esot liels retums. Bērnam neklājoties viegli, pauda ārste. Viņa arī emocionāli bilda, ka runa te ir tieši par slimu bērnu, nevis par viņa vecākiem.
I.Mezīte bilda, ka daudzi deputāti, kuri pašlaik ir novada domē, pretendē uz šo statusu arī nākamajā sasaukumā. Viņa aicināja jaut tagad risināt problēmu un palīdzēt ģimenei ar smagi slimu zīdaini, nevis “sagatavot atteikumu uz piecām lapām” un atlikt risinājumu uz vēlāku laiku.

Pēc garām diskusijām balsojumā 6 deputāti bija par atteikumu palīdzēt ģimenei, 7 deputāti – par to, ka ir jāpalīdz, 4 deputāti balsojumā atturējās.

Pašvaldības sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs sacīja, ka situācija nepaliks bez risinājuma. Taču viņš vērsa uzmanību, ka arī bērnu mātei ir jābūt līdzatbildīgai un jāsakārto dokumenti trūcīgās ģimenes statusa iegūšanai.

Ja nav trūcīgā statusa, nepalīdzēs

Novada domes deputāts, sociālo un veselības jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Valtis Krauklis skaidroja – par šo iesniegumu daudz diskutēts komitejas sēdē, bet pašvaldībā spēkā esošie noteikumi liedz konkrētajā gadījumā piešķirt pašvaldības dzīvokli.

“Vienalga, kādi noteikumi! Ja runa ir par bērna veselību, nevar ilgi gaidīt! Kas mums ir svarīgāks – cilvēks vai noteikumi?” sacīja I.Mezīte.
V.Krauklis akcentēja – ja tiks mainīti pašvaldības noteikumi un nolemts uzņemt pašvaldības dzīvokļu rindā visas jaunās ģimenes, tad tā varēs rīkoties. Viņš piebilda, ka sakarā ar jauno Dzīvojamo telpu īres likumu vienalga būs jāizvērtē pašvaldības saistošo noteikumu “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” saturs. Tas būšot Gulbenes novada domes jaunā sasaukuma uzdevums. Tomēr V.Krauklis ieminējās: “Kur dzīvojamo fondu ņemt?” Ar to viņš gribēja sacīt, ka pašvaldībai ir problēmas ar brīvajiem dzīvokļiem.

Novada sociālā dienesta speciāliste dzīvokļu jautājumos Ligita Slaidiņa sacīja – brīvu pašvaldības dzīvokļu nav.

N.Audzišs teica – pie konkrētās ģimenes dzīvesvietas jautājuma būs jāatgriežas nākamajā sociālo un veselības jautājumu komitejas sēdē 21.jūnijā, kā arī domes sēdē 30.jūnijā. Šī būs vēl pašreizējā deputātu sastāva domes sēde.

Jaunievēlēto deputātu pirmā domes sēde tiks sasaukta 1.jūlijā – “Dzirksteli” informē novada velēšanu komisijas priekšsēdētāja Sanita Mickeviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

kāpēc jaatsaka ar astmu slima bērna

ģimenei, ja gulbenes sādžas izpildkomitejas rīcībā ir diezgan daudz dzīvokļu,par kuriem regulāri netiek apmaksāti komunālie pakalpojumi un krājas parādi, kur tur ir kāda problēma palīdzēt, jeb pirms vēlēšanām tiek iestudēta Viljama Šekspīra luga ''Liela brēka, maza vilna''

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 17:51

alerģija

Pelējums! Te nu ir atslēgas vārds ar astmu slimajam bērnam. Te nederēs jebkāds dzīvoklis! (kur stūri piešpaktelēri, lai neredz tumšos pelējuma pleķus)

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 19:18

Astere

Kas tas ir domē! 4 atturējās.Kam tad jāizdabā? Vai nu -par, vai -pret. Tas vien liecina par nekārtībām! .Runa ir par bērnu zīdaiņa vecumā. Mēs visi esam atbildīgi par bērniem- viņu sadzīves apstākļiem,VESELĪBU, izglītību!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 20:35

Jautājums

Kāpēc nav info, kā kurš nobalsoja? Tautai jāzina savi varoņi-aizgājēji!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 20:42

Aija

Kā jums nav kauna. Visu laiku izsolē pārdodat pašvaldības dzīvokļus. Zinu māmiņu,kas dzīvo īrētā vienistabas dzīvoklī ar trīs bērniņiem. Iedomājaties,istabā ir gulta,skapis ,galds . Mazajam bērnam miniatūra gulta. Lielākie vēl bērnudārza bērni. Sociālie atteikuši palīdzību jau vairākas reizes uz lielāku dzīvokli ar malkas apkuri. Kurš no bāriņtiesas ir bijis apskatīt to ģimeni Skolas ielā? Kurš domā par to,lai būtu bērni un kādos apstākļos dzīvo. Protams ka mamma nevar strādāt. Nu tad nesludinat,kā jums vajag jaunu ģimeņu ar bērniem. Ja nevienam nerūp,kā viņi aug.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 21:07

Mūžīgais jautājums

Godīgi sakot es drusku nesaprotu. Ja tu taisies radīt bērnu, tad taču rēķinies, ka būs jārūpējas gan par savu, gan bērna labklājību. Ja zini, ka nespēj pat sevi nodrošināt, kādēļ pie smaga finansiālā stāvokļa ir jārada bērni?

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 22:19

Norge

Varoņu vārdus studijā, lūdzu! Vēl pirms vēlēšanām (un, arī tos kungu vārdus, kuri atturējās)
Vispār, kā nav kauna?
Redz,ja nav trūcīgā statusa, tad nepalīdzēs! Kas, pie velna tas par ultimātu? A, kad jākārto šis status, tad visi kliedz, ka nevar un ka Jums nekas nepienākās!!!!

Citējot daiļo kundzi Slaidiņu - "Dzīvokļu brīvu nav"
Es zinu vismaz 7 dzīvokļus, kas ir 1 un 1.5 istabas dzīvokļi 4 dažādās mājās Gulbenes centrā, kuri ir pašvaldības dzīvokļi, bet stāv tukši!
Spriediet mīļie vien paši, cik mums ir pretīmnākoša pašvaldība!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 22:20

Es arī vairākus zinu

Laikam vajag iepiķot drusku un dzīvoklis uzradīsies.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 22:41

hmm

Un grūti nokārtot statusu?

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 09:36

Tam hmm

Es īsti neizprotu, kāds pašvaldības dzīvokļa piešķiršanai sakars ar statusa nokārtošanu. Vai sanāk tā, ja es pats varu samaksāt visus rēķinus, tad man ir mazākas tiesības uz pašvaldības dzīvokli? Stulbums kaut kāds un visīstākā diskriminācija! Pašvaldībai būtu jābūt ieinteresētai, lai dzīvokļu iemītnieki ir maksātspējīgi! Nevis nolaist visus dzīvokļus līdz klinķim un pēc tam par kapeikām tirgot.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 10:08

Žanis

Tāda tagad radusies šķira, kas domā, ka tiem viss pienākas. Saražot bērnus-jā, pirmā vieta! A tālāk jau vairs nav nekāda pienākuma...

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.01 23:20

deputāte

Rindā uz dzīvokli 8 gadi ne ziņas ne miņas.Vēlēšanas nāk.Man arī bērns.
Slimu bērnu daudz lai Dieviņš stāv viņiem klāt.Iedeva nu i labi.Te tāds varoņdarbs aprakstīts......Fui

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 08:30

0tto

Es arī zinu paßvaldības dzīvokļus,kuru īpašnieki jau gadu desmitiem dzīvo ārzemēs,tur jau ir savi īpašumi,bet šeit pašvaldībad dzīvokļus izīrē.Būtu pacēluši pakaļas un pabaudījußi,jo tas ir nelikumīgi.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 08:33

Xoxo

4 gadus stāvēju rindā uz dzīvokli. Divi mazi berni statusa mums vairs nav bet kad iestajos bija, un tad tiešām praktiski sanāca ka paliksim uz ielas jo reāli neviens neko tajā brīdī ne izīrēja, Slaidiņs pateica - mums nav dzīvokļu. Pecparis dienām iznāk avīze kur pardod kadus 4 domes dzīvokļus. Kādēļ nevar viņus izremontēt un dod cilvēkiem.. Zinu Rigas iela trīs istabu dzīvokli kurs bija nedaudz ja izremontē a ko dome? Protams pārdeva..

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 09:18

y

6 deputāti bija par atteikumu palīdzēt ģimenei..kuri tie bija..?

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 09:49

x

Gan jau visi tie, kuri vairs nekandidē. Tad viss pie kājas

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 10:46

bomis

Pretekļi!

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.02 12:04

Gulbeniete

Daudz brīvu dzīvokļu Gulbenē, kurus dome pati pārdod un sliktākos atdod ģimenēm ar bērniem. Daudzi domes iedotajos dzīvokļos nedzīvo personas kam dzīvoklis iedots, būtu labāk to pārbaudījuši.Sen bij' laiks.

pirms 4 mēnešiem, 2021.06.03 22:15

Vietējās ziņas