Gulbenes novada domes priekšsēdētājs gadumijas runā izsaka pārmetumus 31

Labos darbus, kas paveikti novadā 2019.gadā, savā publiskajā gadumijas svētku uzrunā pieminēja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs.

Klausītāji “Dzirkstelei” pauduši, ka patīkami bijis tieši gadumijā Gulbenē dzirdēt novada vadītāju, jo gadu iepriekš šāda svētku uzruna novada centrā izpalika. Tomēr N.Audziša teiktajā ieskanējušies pārmetumi domes opozīcijas adresē, jo populisms kavējot labo darbu realizāciju.

Vietējā deputāte Guna Pūcīte “Dzirkstelei” saka, ka pati nav gadumijā bijusi Gulbenē un nav dzirdējusi N.Audziša runu. Viņa bilst, ka jau kolēģis Valtis Krauklis 2019.gada pēdējā novada domes sēdē pieminējis populisma jēdzienu. Tomēr deputāte uzsver – katram ir tiesības uz savu viedokli, tajā skaitā N.Audzišam un V.Krauklim. G.Pūcīte saka – varas pozīcija šobrīd ir tāda, ka dažus nesauc kopā, nepastāsta. Par to, ka būs pašvaldības gadumijas balle, ziņa opozīcijas deputātiem ir padota iepriekšējā vakarā.

G.Pūcīte uzskata – varas partijas deputāti “nav pieraduši” pie “jaunā formāta”, jo “iepriekšējos sasaukumos gandrīz visi domē balsoja vienādi”.

“Man ir tiesības uz savu viedokli. Kāds to var saukt par populismu. Kāds to var saukt par stulbumu un teikt, ka domāju nepareizi. Bet esmu ievēlēta domē, cilvēki par mani ir balsojuši!” saka G.Pūcīte. Viņa arī uzsver - “nav taisnība, ka opozīcija bremzē attīstību”, jo opozīcijai ir “jāseko līdzi varas pozīcijai, tās mērķiem un darbiem”.

“Pēc cilvēku komentāriem par algu pacelšanu domes vadībai jau var redzēt, ka sabiedrība ir pret. Bet ar balsu vairākumu dome to dara!” uzsver G.Pūcīte.

V.Krauklis “Dzirkstelei” saka, ka N.Audziša gadumijas runa bijusi īsa, saturējusi laimes vēlējumus un viņš tur nav dzirdējis pieminam vārdu “opozīcija”. V.Krauklis uzskata, ka domē nemaz nav opozīcijas. “Mēs patiesībā visi domājam vienādi, tikai balsojam katrs, kā sadomājam. Kurš negrib, tas nepiedalās balsojumā,” viņš komentē. V.Krauklis saka, ka galvenais ir runāt citam ar citu un saglabāt savstarpēju cieņu.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

es

uz kāda pamata domē ir tik stipri palielinājusies administrācija? Vai ir audzis iedzīvotāju skaits? Skolas ir vienīgās, ko slēdz, visur citur kadru pieaugums. Opozīcija ir vajadzīga, vismaz tā informē par nebūšanām, kas notiek domē. Un mums tas ir jāzin, tā ir mūsu nauda, ko tērējat

pirms gada, 2020.01.03 11:19

Ūla

Administrācija un viņu radi taču balsos par esošo bardarku. Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu un to cik no viņiem piedalās vēlēšanās matemātika strādā par labu kapustai.

pirms gada, 2020.01.03 13:19

nujaaa

Paceļ kreiso kāju tas, kam kāda/s vecmāmiņas septītās pakāpes māsīcas mazmeita vai mazdēls nestrādā uzpūstajā pašvaldībā! ? Tā matemātika toč kādu laiku strādās... kamēr viens otru latviski neapgrauzīs...

pirms gada, 2020.01.03 13:55

Vērotājs

Var atvilkt tādu pašu ķeksīti kā prezidentam: "Runa bija normāla un neko aplamu jau nepateica".

pirms gada, 2020.01.03 12:28

...

Ar kāposta organizēto noziedzīgo grupējumu te labi nebeigsies. Gulbeniešiem ir jāsāk aizstāvēt savas intereses nevis pakļauties bandai. Tas ka jau domnieki ķērušies pie bērnu apzagšanas ir kaut kas ārpus visām normām.

pirms gada, 2020.01.03 13:32

Vilfrīts Gukovskis

nu protams , ka dziļi iekšās mēs visi domājam līdzīgi , kā vecais komjaunietis un komunistu līdzskrējējs kāposts, kuri gan abi ir labi uzvārījušies kapitālisma laikmetā izmantojot situācijas mežonību, bet savā prāta jau sen ir atpakaļ sev jaukajā 1978 .gadā, kad kā topošie komunistu un komjaunatnes funkcionāri varēja trenkāt pa krūmiem oktobrēnus un pionierus,
bet kopumā par abu paveiktajiem darbiem lai runā postaža pilsētā un novadā

pirms gada, 2020.01.03 13:38

bagāti dzīvojam.

Autobusa pieturā 'Upatnieki', uz Gulbenes -Rēzeknes ceļa,uz uzgaidāmā soliņa novietots krāsu TV.Tā teikt ,lai īsāks laiks autobusu gaidot,paldies dāsnajiem ziedotājiem.

pirms gada, 2020.01.03 18:48

Zina

Izlasot Kraukļa kunga sacīto, ir skaidrs, ka turpmāk domes sēdēs piedalīsies Audziša kungs, kā sēdes vadītājs un Kraukļa kungs, kā deputātu vienādo domu paudējs, ja reiz ir kāds, kurš nesaprot, kurā brīdī ir jāpaceļ roka balsojumam. Jo " domē opozīcijas nav" !!!???

pirms gada, 2020.01.03 15:04

!

... kāds krauklis kungs? Kā bija biedrs komjaunietis, tā arī tagad turpina. Ļoti viltīgs komjaunietis.

pirms gada, 2020.01.03 15:13

Atbilde

Pirmkārt,Normunds ar savu galvu un rokām neko nav ne izdomājis,ne izdarījis. Jau Dimdiņu pirmsākumā viņš saņēma visu gatavu uzņēmumu no vecākiem,kas to bija izcīnījuši un arī turpmākos daudzus gadus komandēja tikai vecāki,tikai viņš skaitījās kā mantinieks. Tā kā tagad var redzēt to valdīšanas mācēšanu. Ļoti aizskaroši vārdi par netīrā darba darītājiem. Ļoti. Te ir jāsaka,tagad ir darbs ētikas komisijai. Nevienam nav tiesību aizskart un nomierināt cilvēkus,kas dara jebkuru darbu, galvenais,lai būtu maizīte. Nožēlojami.
Otrs stāsts ir par Gžibovska kungu. Strādnieks dabūja traumu darba vietā. Tad tik vajadzēja dzirdēt tai pašai ētikas komisijai viņa vārdus un redzēt uzvedību. Nevis sniegt pirmo palīdzību un saukt ātros,jo cietušais pats to izdarīt nevarēja. Un tā nicināšana un gānīšanās turpinās arī tagad. Mana mamma teiktu-ar tādu muti tu maizīti ēd? Tādiem vadītājiem nav jābrīnās,kā nav,kas strādā. Cik nav tiešām kārtīgu cilvēku aizgājuši. Paliek tikai mutes bajāri un pusdarīts darbs katru mīļu dienu. Skumji.

pirms gada, 2020.01.03 16:06

biju

Biju, klausījos, jāsaka tikai fragmetāri, jo par jaungada uzrunu to gan īsti nevarēja nosaukt. Palika neomulīgi no dzirdētā, tāpēc arī visu neklausījos.Jeb centos neklausīties, lai nesabojātu noskaņojumu.Tā vairāk izklausījās pēc runas, ko cilvēks, kuram ir kompleksi, bet ambīcijas, saka spoguļa priekšā. Piemēram, es esmu labs, gudrs, vieds... Jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas. Ja to var nosaukt par labu, tad esam, kur esam.

pirms gada, 2020.01.03 17:11

gan

Tas gan izklausījās pēc tosta: " Lai mums viss būtu un par to nekas nebūtu!" Un tālāk kā komunismā-katras pēc spējām un vajadzībām.

pirms gada, 2020.01.03 17:20

Judīte

Vai tiešām nav cita ko rakstīt? Skumji, ka laikrakstā tik tukši-provinciāli raksti par neko. Dzeltenās preses līmenī. Vajadzētu atsvaidzināt zināšanas žurnālistikā.

pirms gada, 2020.01.03 21:36

ha

Ko gan var gribēt no kāposta kontrolēta čekistu laikraksta, kur joprojām turpina strādāt VDK stukačš.

pirms gada, 2020.01.03 22:55

tieši

Tieši šis bija raksts, ko vajadzēja rakstīt. Vismaz, ceru, ka iedzīvotāji saprata kas mums ir vadībā. Pārmetumus nesaklausīju, varbūt to dzirdēja tie, kas gribēja to dzirdēt un no pāris frāzēm pievilka vēlamo-saklausīt pārmetumu. Par izdarīto... saraustīti, nedaudz haotiski, steidzīgi... Var pat domāt, ka cilvēku aizplūšana no Gulbenes ir viņa rūpīgas darbs. Varbūt vajadzēja sagatavoties?

pirms gada, 2020.01.04 15:22

Aivars Ignatāns

Iepriekšējais bija Jaungulbenes Sila izandelēšanas gads. Gan jau, ka vismaz jaungulbenieši atcerēsies, kuri deputāti par to balsoja.

pirms gada, 2020.01.03 22:06

brr

vai varetu nosaukt visas darbavietas ,kur darbojas stukaci...

pirms gada, 2020.01.04 11:27

Vētra

KĀ VAR NEPIEDALĪTIES BALSOJUMĀ PAR LĒMUMIEM, KAS SVARĪGI NOVADA ATTĪSTĪBAI UN LABKLĀJĪBAI?! TAS NOZĪMĒ, KA KRAUKĻA KUNGS UN VIŅAM LĪDZĪGIE ĪSTI NEIZPROT SAVA IEŅEMAMĀ AMATA TIEŠOS PIENĀKUMUS UN UZDEVUMUS, KAS VIŅIEM VEICAMI. KĀPĒC TAD JŪS TUR ESAT?

pirms gada, 2020.01.04 17:21

!

suņa murgi-gan raksts, gan komentāri... Laiks pensijā spalvas meistariem un redaktoriem

pirms gada, 2020.01.04 20:47

...

DZIRKSTELES LĪMENIS!!!atrast vienu nenormālu deputāti un no tā uzpūst rakstu!;))intervejat vel cietumsargu liepiņu!tam ir vel stulbākas idejas!

pirms gada, 2020.01.05 14:36

...

Interesantāk būtu uzzināt kā Caunītim iet ar Hidrodinamisko mašīnu. Feisbokā rakstīts ka viņam to mašīnu vajag lai iztīrītu upes sanesumu savos Lācīšu hesos. Ka it kā valsts vides dienests esot uzlicis iztīrīt, tas nesot izdarīts. Caunītis mēģina pa pilsētas naudu 140 štukām nopirkt to tehniku lai nebūtu jāiznomā par savu naudu.

pirms gada, 2020.01.05 16:05

mux

KAS NOTIEK AR GULBENES NAMIEM- SILTUMS MERENS,MAKSA PAR SILTUMU KOSMISKA-KAS ATBILDES PAR KRAPSANU- LAPSTA IR PA ROKAI...

pirms gada, 2020.01.05 16:28

Pamatu

Pamatu ielā siltina māju, kurā dzīvo namu vadītāja māte un juristam arī pieder dzīvoklis. Vai te nav saskatāms interešu konflikts ???

pirms gada, 2020.01.05 22:19

mājsaimniece

Pūcīti kāposta vietā,pārējos ar mietu.

pirms gada, 2020.01.05 17:11

Gulbenietis

Tad Gulbene ir izputējusi,ja Pūcīti Kāposta vietā! Viņu Dzirkstelē par žurnālisti,vot tā viņas vieta.

pirms gada, 2020.01.05 18:33

...

Par Pūcītes vietu... tāds naktsputns,..., bet jau kuro reizi lasu komentāros, ka novadā IR tikai Gulbene un tikai Gulbenē kaut kas vajadzīgs...NĒ! Gulbene vēsturiski ir sādža padomju armijas virsniekiem un Q,.., jau gadiem nīkuļojoša, neatkarīgi kurš pie vadības. 2030 gadā iedzīvotāju skaits būs tāds lai varētu zaudēt pilsētas statusu. Ko jūs cepaties par Gulbene..., Gulbene...Ja galva nav kārtībā, tad nedarbosies arī nekas cits, jeb ar dumu galvu nespēj attīstīties arī nekas cits, jo vienkārši paši nedara un citiem bāž mietus riteņos!!1

pirms gada, 2020.01.05 18:54

...

Lasot iepriekšējo komentāru var redzēt, kādam bail no Pūcītes.

pirms gada, 2020.01.05 19:19

....

Ko gan no Pūcītes baidīties. Tas ka skaļi visiem pa priekšu iet un bļauj. Atklāj lietas,kas jau 10mitiem gadu atpakaļ salaistas dēlī? Nu baigā varone. Pašai nav nekādu ierosināju-JAUNU! Pabļaustīties un uz citiem ar pirkstu pabakstīt var daudzi.

pirms gada, 2020.01.05 22:15

Laba tēja

Gluži kā bomzim nepietiks ar piecām pudelēm,šeit nepietiek ar tūkstošiem.Badainība-bomžniecība.

pirms gada, 2020.01.05 21:41

Vietējās ziņas