Gulbenes novada domes sēdē deputāts aktualizē ceļu problēmu 16

Satraukumu par to, ka vietējā pašvaldībā dzirdīgas ausis nav saklausījušas deputāta Gunāra Cigļa ierosinājums virzīt divu valsts nozīmes autoceļu posmu sakārtošanu, viņš publiski pauda Gulbenes novada domes 27.augusta sēdē. Notika arī diskusija šajā sakarā, bet konkrēta risinājuma nebija.
“Dzirkstele” izvaicāja deputātu tuvāk par viņa ierosināto tēmu. G.Ciglis pastāstīja: “Tie ir valsts nozīmes ceļi. Viens atrodas Litenē, kas nogriežas gar kapsētas kapliču un virzās līdz dzelzceļa stacijai 1,2 kilometru garumā. Mans priekšlikums ir tāds. Ja valsts pasaka, ka tai šis ceļš nav vajadzīgs, ceļš jāpārņem pašvaldībai! Tad arī šo posmu varētu savest kārtībā. Šis ir piebraucamais ceļš Litenes poligonam. Otrs ceļa posms, par kuru runāju, ir Lejasciemā. Zinām, ka pēc diviem gadiem šajā pagastā vidusskolas klašu vairs nebūs. Jādomā, lai skolēni normāli varētu aizbraukt no mājām uz vidusskolu Gulbenē un atpakaļ. Runa ir par ceļu, kas ved gar Augulienas muižu.”
Viņš piebilda, ka ir vēl trešais “ļoti bīstamā stāvoklī esošs valsts nozīmes ceļa posms”, kurš jāsaved kārtībā. Tas vedot uz Pilskalnu (otro Beļavu). Tur esot tīrīti grāvji un uz brauktuves uzkaisīta grants.  Taču augustā G.Ciglis pats pārliecinājies – ja garām pabrauc smagā automašīna, uz ceļa redzamība putekļu mākoņos kļūst kritiska. “Neko vairs neredz!” teica deputāts. Viņš sacīja – šim ceļam ir jābūt vai nu ar melnu segumu, vai arī ar pretputekļu apstrādi. Tas ir jādara, lai ceļu satiksmes dalībnieki nenonāktu dzīvībai bīstamā situācijā.
Novada domes sēdē 27.augustā G.Cigļa teiktā sakarā pašvaldības vadītājs Normunds Audzišs pauda – šīs problēmas ir zināmas. Pašvaldības autoceļu (ielu) fonda komisija šos jautājumus esot skatījusi “n-tās reizes” sakarā ar ministriju pieprasījumiem par prioritārajiem ceļiem. Šis saraksts gatavots arī iesniegšanai Vidzemes plānošanas reģionam. Taču iespējas esot tādas, kādas ir. Atbalstāmo ceļu reālajā rīcībā notiekot vadīšanās pēc tā, vai tiek piešķirts finansējums.
“Mēs neizlaižam nevienu iespēju,” teica N.Audzišs. Daudz kopumā jau esot darīts, bet vienalga ne tuvu viss nav sakārtots – atzina domes priekšsēdētājs. “Tas ir jautājums numur viens,” viņš teica.
G.Ciglis iebilda, ka Litenes poligons faktiski bija uzbūvēts jau 2007.gadā un pa visu šo laiku nav spēts sakārtot piebraucamo ceļu, kaut poligonu izmanto piecas pašvaldības. Tajā pašā laikā, kā uzsvēra deputāts, ceļš uz lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Vaks” Gulbenes bāzes vietu esot sakārtots jau divas reizes ar pašvaldības ziņu. “Šie jautājumi netiek pašlaik pienācīgi risināti,” pie sava viedokļa palika G.Ciglis.
Deputāts Normunds Mazūrs, kurš vada pašvaldības ceļu (ielu) fonda komisiju, teica: “Šis jautājums visu laiku stāv mums priekšā. Ir solījumi no valsts instancēm, bet tālāk nevirzās. Ir cerība, ka nākamgad tiks sakārtots “Kaudzīšu” (Litenes poligona – red.) ceļš.” N.Mazūrs arī pauda, ka “diemžēl to ceļu vajadzību ir ļoti daudz” novadā un prioritātes salikt komisijai nav nemaz tik vienkārši.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Sanda

Un kā ar ceļiem Tirzas pagastā??????????? No pagasta ne uz vienu pusi nevar izbraukt pa asfaltetu segumu???????????? “Trako namu” varat uztaisit, bet parupeties, lai iedzīvotāji uz darbu tiek, kas visbiezak ir Lizuma pagastā, nevarat???????????? rudeņos un pavasaros mašīnām rati lūzt nost????‍♀️

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 14:41

Janka

Tāpēc, ka pie domes siles nesēd neviens no Tirzas vai Druvienas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 14:55

Juris

Tirzā viss ir labi, beidz gausties! Ceļam nav ne veinas

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.12 22:43

Janka

Kas ir Tirzā kārtībā? 3 cilvēki palikuši un darba vispār 0!

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.13 19:25

Dauksteniete

Uz Daukstēm arī tāda pati problēma īpaši rudenī un pavasarī, arī ziemā ja nav sasaluma. Vietām pat ceļš vienā līmenī ar laukiem. Un ne viens augstāk stāvošais to negrib redzēt ne dzirdēt....Un deputātos ir daukstu cilvēki. Tādēļ tas nav arguments, kas sēž pie siles.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 15:06

Daukstenietis

Ceļš uz Daukstēm ir valsts ceļš..Novadam tur nav teikšanas. Paraksti vākti, uz Rīgu sūtīti, atbilde- ir ceļi ,kas ir sliktākā stāvoklī. Novads varēja un arī sakārtoja ceļu no Elstu pienotavas uz Daukstēm..

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.12 10:28

kohalik ajalugu

Visu grants seguma ceļu, kas no Lejasciema iet uz Gulbeni gar Augulienas muižu, pirms daudziem gadiem muižas īpašnieki bija apņēmības pilni noasfaltēt. Toreizējā rajona vadība to nepieļāva. Muižnieki noasfaltēja tikai ceļa posmu caur Augulienas centru, kā to varam vērot šodien.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 16:11

Tankšs

No kurienes tāda informācija par Augulienas muižas plāniem,noasfaltēt ceļu līdz Gulbenei?Vienīgais ko tie muižas īpašnieki ir spējīgi,atņemt/nopirkt no pašvaldības korupētajiem ierēdņiem legālo servitūta ceļu,peldvietu un laivu nolaišanas vietu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 19:05

kohalik ajalugu

Tie sen vairs nav tagadējie plāni. Šodienas muižnieku plānus par Augulienu nezinu. Bet tāda ideja (vai plāns) par asfaltēšanu viņiem kādreiz bija. Lai gan no Lejasciema, gan no Gulbenes puses ērti, pa asfaltu, varētu piekļūt Augulienas muižas kompleksam. Tagad jau tas viss ir tikai vēsture, un tas nav nekāds lielais noslēpums. Kas bijis, tas izbijis.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.12 08:51

ha ha

žēl ka deputāts pārzin tikai divu pagastu autoceļus.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 22:20

JG

Un kā ar celā posmu no Gulbīša uz Ušuru purvu kur regulāri kursē smagās mašīnas pēc kūdras??? šeit dzīvo daudz cilvēku un ceļš rudens lietavās un pavasara šķīdoni nav izbraucams,pat uzliekot zīmi 10t mašīnas turpina kursēt,bet tad jau pa naktīm!

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.11 22:53

Bubulis

Kad tiks sakārtots Robežkalna posms?? Tas tak vispār ir kautkāda parodija... Jābeidz audzēt kāposti un jāsāk pievērsties savam novadam!!!

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.12 19:04

Pilnīga bezatbildība

Ieteiktu kādam no tajiem gudriniekiem, kas sēž pie siles padomāt par Dzeguzes ielu, lai bērnu no bērnudārza var pienācīgi izņemt un lai ar auto nebūtu jābrauc zaļajā zonā. Ja stāvlaukumu aizslēdz pie mākslas skolas, tad lūdzu nodrošināt citu pieeju bērnudārzam.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.12 22:47

es par, ja esi pie siles - ņem

Visi šie ceļi vēl ir ceļi, bet no Jaungulbenes uz Līgo - tur vispār bezceļš. Lai tiek Ciglim uz māju jauns asfalts, to vajadzētu uzliet līdz nākamā gada vidum, kad ir vēlēšanas.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.14 15:42

Gk

Ja protams no Velēnas līdz Lizumā, viss ir kārtībā, bet aiz Lizumā notiek ceļa labošana, tas labi, bet ja rūnā nopietni, tad vajadzēja pabraukāt arī pa šito ceļa posmu Lizums- Tirza, kas darās sausā laikā, jūs tur sēdošie mūdži, aizbrauca un paēdat tos šausmīgs putekļus, tur arī kursē lielās meža mašīnas,un ja pilnīgi nopietni tad mana māmuliņa no mājas nevar iziet, pāri pagalmam ejot kājas baltas no putekļiem, nerunājot lai logus atvērt, vai veļu izkārtu saulītē.

pirms 9 mēnešiem, 2020.09.16 20:07

Vietējās ziņas