Gulbenes novada domes sēdē – rekordliels lēmumu skaits, apstiprina arī jauno direktori 18

Trīs stundu laika ceturtdien, 28.maijā, vietējie deputāti Gulbenes novada domes sēdē izskatīja 136 jau iepriekš izsludinātos darba kārtības jautājumus, kā arī vēl četrus papildu jautājumus - “ļoti svarīgus” un “svarīgus”, kā sēdes sākumā to komentēja domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs. Tajā skaitā 10 minūtes deputāti diskutēja, līdz pieņēma lēmumu par Lindas Ūdres-Rizgas iecelšanu jaunās Gulbenes novada vidusskolas direktores amatā (15 deputati balsoja par, pret bija Guna Pūcīte un Intars Liepiņš).

Domes sēde notika attālināta režīmā. Sēžu zālē atradās tikai N.Audzišs, divi datorspeciālisti un divas Kancelejas nodaļas darbinieces. Vairums deputātu atradās pie datoriem pašvaldības administratīvās ēkas dažādos kabinetos, bet daži – ārpus šīs ēkas. Piedalījās domes sēdē visi 17 deputāti.

Salīdzinot ar citām reizēm, šī domes sēde noritēja raitāk, tehnisku traucējumu bija mazāk. Pie darba kārtības 17.jautājuma “Par nekustamā īpašuma Lizuma pagastā ar nosaukumu “Stacija” atsavināšanu” datorprogramma nojuka deputātei Ievai Grīnšteinei, taču ar datorspeciālista palīdzību tas ātri tika labots. Pie 31.jautājuma “Par zemes nodošanu īpašumā bez atlīdzības Gulbenes pilsētas īpašumam Pamatu iela 2-2” deputāte G.Pūcīte cēla iebildumus, ka sēdes norises ekrānā nav redzami kolēģi Normunds Mazūrs un Andis Caunītis, līdz ar to neesot skaidrs, vai balso paši jeb to viņu vietā dara kāds cits. Deputāti ņēma vērā kritiku un sēde turpinājās ierastajā ritmā. Pie 44.jautājuma “Par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu nekustamā īpašuma Gulbenes pilsētā, Ozolu ielā 6A pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai” no sapulces norises neviļus bija atslēgusies deputāte Ilze Mezīte. N.Audzišs tāpēc jautāja, vai vajadzīgs pārtraukums. Kolēģis N.Mazūrs jokoja, ka Ilzei būs jāpaliek “pēc stundām” un jāpamācās. Ar datorspeciālista palīdzību deputātes dalība videokonferencē atjaunojās. Ieva Grīnšteine komentēja, ka atslēgšanās no balsošanas sistēmas notiek katrreiz, ja rodas vajadzība atvērt kādu sēdes lēmumprojektu, lai atsvaidzinātu priekšstatu. “140 jautājumu – tas ir daudz. Visu galva nevar atcerēties,” viņa skaidroja. N.Audzišs bilda, ka nav nekur jāsteidzas, var domes sēdes darbu darīt lēnāk.

Kopsavilkums ir tāds, ka šajā domes sēdē lielākā lēmumu masa bija par zemes jautājumiem, dzīvokļu rindu. Vairākos gadījumos lēma par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu nekustamā īpašuma pieslēgšanai centralizētajai ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai: Gulbenes pilsētā, Kļavu ielā 8; Ozolu ielā 6a; Blaumaņa ielā 51; Vidus ielā 15; Blaumaņa ielā 22.

Ar 16 balsīm par un vienam deputātam atturoties tika pieņemts lēmums par divu pašvaldības uzņēmumu reorganizāciju, SIA “Alba” pievienojot SIA “Gulbenes nami”. Tomēr precīzus termiņus, kad šī reorganizācija būs pabeigta, lēmums nesatur.

Visi 17 deputāti nobalsoja par to, ka pašvaldība par 15 800 eiro no SIA “Piebalgas avoti” Lizumā pērk 6,02 hektārus zemes ar nosaukumu “Pinkas”. Minētais nekustamas īpašums pašvaldībai vajadzīgs, lai varētu sagatavot projektu “Infrastruktūras uzlabošana industriālās zonas attīstībai Lizumā” un pretendēt uz investīciju piesaisti no Eiropas Savienības fondiem 85 procentu apmērā no visām plānotajām 3,5 miljonu eiro izmaksām. Runa ir par noliktavas ēkas (6500 kvadrātmetru platībā) veidošanu minētajā zemes gabalā. Kad projekts būs realizēts, pašvaldība organizēs noliktavas telpu izsoli. Šobrīd par iespēju izmantot šo iespēju ir interese četriem uzņēmumiem. Paredzams, ka projekta realizācija nodrošinās arī privāto investīciju ieplūšanu ne mazāk kā 11 miljonu eiro vērtībā, kā arī tiks radītas 35 jaunas darbavietas. Projektu paredzēts realizēt līdz 2023.gada beigām. Diskusijā par šo jautājumu videokonferences režīmā domes sēdē piedalījās arī Lizuma uzņēmējs, SIA "Avoti SWF" vadītājs Uldis Misiņš un citi kolēģi.


Pievieno komentāru

Komentāri 18

Aija

Kur tāda zeme ir ar tādu nosaukumu? Kaut kur blakus Avotiem? Kāda ražošana notiks,kā sola daudz darbavietu?

pirms gada, 2020.05.28 21:13

!!!

Vai kā Kāpostam un co par visu pavisam drīz būs jāatbild!

pirms gada, 2020.05.29 00:12

Jānis

Vai tiešām neviens domē neredz kāda ir rezonanse par jauno "direktori"? Ir viens solis līdz tam kad tauta celsies un ies ierādīt jūsu vietu.

pirms gada, 2020.05.29 00:26

?!?

Tev nepatīk, nenozīmē, visiem nepatīk.

pirms gada, 2020.05.29 15:15

Jo

Kāda Tev vēl rezonanse. Ko Tu gvelz??? Tie paši žultslējēji, kas parasti, kuriem vienmēr viss ir slikti Gulbenē. Ļaujiet taču cilvēkam sākt normāli strādāt!!!!!! Vēl neko nav izdarījis, bet jau tikai lej virsū samazgas.

pirms gada, 2020.05.29 19:46

?

Ko tu muldi? Dienas laikā 80+ komentāri un tā nav rezonanse?

pirms gada, 2020.05.29 22:00

Mo

80 komentāri Dzirkstelē ir pēc formulas 8 komentētāji X 10 vārdi dažādi vārdi ar tizlu komentāru, kur ažiotāžas celšanai daži ir no pašas Dzirksteles. Citi ,sevi cienoši, laikraksti sen ir pārgājuši uz reģistrētiem lietotājiem, kur katrs atbild par to ko saka, bet tādos apstākļos Dzirkstelītei neizdzīvot...

pirms gada, 2020.06.04 10:05

Gulbenietis

Jāni kuras konkurentes pārstāvis esi vai, vai pati konkurente stāv aiz segvārda un nevar vien nomierināties. Kurina tik tautu.

pirms gada, 2020.05.29 01:09

Jānis

Nē es esmu skolnieka tēvs un man viss tas ļoti nepatīk!

pirms gada, 2020.05.29 10:39

!

Ir slikti, ka nevar neko gudru pateikt un nemāk turēt muti

pirms gada, 2020.05.29 15:29

Pārdomas

Izņēmumi ir vienmēr. Ja vien cilvēks nav ļoti ļoti radošs, tad lielākoties ir tā, ka gadiem ilgi darot vienu darbu, viņš “apaug” ar rutīnu un arvien vairāk sāk iepalikt no kopējā dzīves ritma un tendencēm. No šāda skatpunkta ir labi, ka tos nomaina jaunie. Šajā gadījumā baža ir par to, vai izvēlētajai direktorei karjeras lēciens neizrādīsies par augstu un nasta par smagu? Sākot ar to, ka liela kolektīva līderim jebkurā situācijā ir jāspēj savas domas noformulēt skaidri un saprotami.

pirms gada, 2020.05.29 09:14

...

Kur tad paliek,ka vajag augstāko izglitību,daudziem kanditātiem bija maģistra grāds un attiecīgā pieredze izglītības jomā. Tad sanāk,ka maģistram nav nekādas nozīmes.Vīzijas labi skan uz papīra,bet realitāte ir pavisam cits.

pirms gada, 2020.05.29 15:21

Uzņēmējs

nu neviens gan ar mūsu uzņēmumam prasījis, vai tās telpas būs nepieciešamas! Izskatās, ka tās būs tikai Misiņam

pirms gada, 2020.05.30 09:50

cinis

A zemi ta no Misiņa pērk, pašvaldība uzbūvēs Misiņam noliktavu , forši!

pirms gada, 2020.05.30 09:54

xxx

Gan jau meitene parādīs,kā dzimteni mīlēt.Galvenais jo lielāki lēcieni pa karjeras kāpnēm,jo ātrāk tiek uz priekšu.Bet aizmugurē kaut zāle vairs neaug

pirms gada, 2020.05.30 22:22

Aija

viņai ir stipra aizmugure,tur tas suns ir aprakts

pirms gada, 2020.05.30 22:28

:)

Nu, tad saturies, meitēn, un rādi, ko un KA spēj! Mēs jau visi tik to vien vēlamies, lai izvēle attaisnojas!

pirms gada, 2020.05.31 14:03

Vietējās ziņas